Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar kormány szeptember...

A magyar kormány szeptember 1-jétől ingyenesen biztosítja a jogosítványt a középiskolásoknak. Adnál jogosítványt 18 év alatt?

Figyelt kérdés

márc. 14. 12:19
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Tartózkodom
23 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Töltse be a 18-at, aztán hadd menjen.
márc. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Amikor én voltam fiatal, 17 éves kortól lehetett.

Én adnék, de korlátozott módon:

- a vezethető autó teljesítménye lenne korlátozva, méghozzá elég alacsony értéknél;

- utánfutót nem vontathatna.

Erre adnék 2-3 évet, és ha addig nem csinál balesetet, akkor kaphatna véglegest és mindenre jogosítót.

márc. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Igen.

Én adnék nekik, de úgy, mint az USA-ban.16 évesen levizsgázhat, de 18 éves koráig nem vezethet önállóan, csak felnőtt mellett, akinek van jogsija.

márc. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező

17 éves kortól lehet szerezni jogosítványt, a középiskolákban az elméleti oktatásra sok helyen eleve mennek be vezetésoktatók, cégek, akik ezzel foglalkoznak és ott toborozzák a diákokat. A gyerekem is 12. osztályban csinálta meg így a jogsiját, az elméleti oktatásról oda volt szervezve a tájékoztató a suliba, majd aztán az oktató az órarendjükhöz igazodott és órák után ott vette fel a diákokat meg oda vitte vissza.

Mire leérettségizett már a jogosítványa is meg volt. Ráadásul a vizsga díját már évek óta vissza lehet igényelni az államtól, mint az első nyelvvizsgáét is.

Az szuper lenne ha a gyakorlati órákat fizetné az állam - nekünk már későn ugyan, most csinálja a harmadik is a jogsiját. De másoknak ez nagy segítség lesz majd ha így lesz.

márc. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen. Mindig is adtak.

Segédmotor 14

Állati erővel vont jármű 14

Lassú jármű 14

Motorkerékpár 16

Mezőgazdasági vontató 16

Személygépkocsi 17 életévtől.


Mi változott most, hogy ezt megszüntessük? Esetleg lehetne katonaviseltséghez kötni mondjuk személygépkocsi és attól felfelé, de mást olyat nem látok amin változtatni kéne.

márc. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5: az 1-es vagyok. Az általad felsoroltak szerint kaptam az engedélyeket(csak 60 évvel ezelőtt, 10 Ft okmánybélyeg kellett) a mai napig érvényesek a kategóriák.,

...aztán az MHSZ jóvoltából megszereztem a többit is.

márc. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
3: Ez az USA-ban biztos, hogy így van? Mert amcsi filmekben elég gyakran látni, hogy a sztori szerint 16-17 évesek egyedül vezetnek.
márc. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg rohadtul nem korhoz, hanem pszichológiai alkalmassághoz kéne kötni. Persze akkor fele ennyi jogsi lenne, de talán fele ennyi idióta is.
márc. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem vagyok fideszes, de ez egy jó lehetőségnek és jó ötletnek tartom.


Én nekem csak egyetem után lett pénzem megcsinálni, heti 40 órás állás mellett, ami így nem volt könnyű, nagy teher volt.

Örülök egy következő generációnak emiatt nem kell majd stresszelnie.


(Az más kérdés hogy legtöbbnek nem lesz pénze kocsira, míg nem dolgozik, de majd újra megtanulnak vezetni) :D


Vezetés meg nem korhoz kötött. Bárki képes megtanulni, magatartással és a s***fejséggel vannak bajok az utakon inkább, de az nem a kor miatt van. :)

márc. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!