Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok tényleg családon...

Mit gondoltok tényleg családon belüli eroszak áldozata volt az akor 2020 ban hivatalban lévő rendőri kísérettel rendelkező igazságügyi miniszter? Vagy Magyar Péter viselkedése abban a helyzetben rendben volt?

Figyelt kérdés

Kicsit fura hogy egy ilyen hatalmú nőt ilyesmi érhet,és az hogy ez pont most derül ki.


Vagy Magyar Péter verziója lehet az igazság hogy Varga Judit a veszekedés hevében rendőri eszközökkel fenyegette meg hogy nem láthatja a gyerekeit.

Ilyen verzióban érthető Magyar Péter reakciója lehet enis erőszakos lennék ha feleségem kihasználna pozícióját és hatalmat egy családi vita rendezésében.


Mit gondoltok erről? Ha Magyar Peti úgy viselkedett rendben van?



márc. 19. 07:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
A rendőri jelentés alapján nincs rendben az, ahogy Magyar Péter viselkedett.
márc. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De emberileg érthető hissz csak feltette a gyerekeivel való kapcsolatát.

Varga Judit meg nem használhata volna a rendorseget saját családi céljaira.

márc. 19. 08:46
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Petike füle mögött bizony lehet valami, mert minden nap más más story jön tőle, és már ő is bele bele zavarodik. Ja és már a HVG is a Tóninak asszisztál, szerinte.
márc. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Jó na minden rossz házasságban van néha ilyen nem tudom megint kinek mi a norma . 1 2 kölcsönös pofon vagy ilyesmi bele kell ferjen a normalitasba.

Rám is hívtak már rendőrt a szomszédok mert túl hangosan oltuk egymást,gondolom ők is ezt csinálták az hogy felfujak az politikai lejaratas.

márc. 19. 09:51
 5/11 anonim ***** válasza:

Ahogy Varga Judit is féltette. Hát a válás az ilyen, ha vannak gyerekek is, mindkét fél félti a gyerekeivel való kapcsolatát és úgy egyáltalán a gyerekeit. A rendőri jelentés alapján nem történt családon belüli erőszak, veszekedés történt, ahogy általában minden válást veszekedések előznek meg. Miért kell ezt sulykolni? Mi érdeked fűződik ahhoz, hogy ez az ügy egyelővé váljon a családon belüli erőszakkal? Ez nem az, a veszekedés az veszekedés, nem erőszak!

Semmiképpen sincs rendben az, ahogy Magyar Péter viselkedett, de ahogy írod, érthető, hogy így viselkedett. Teljesen érthető az is, hogy egy anya azzal fenyegetőzik, hogy az apa nem láthatja a gyermekeit, bizonyos viselkedést követően(!) ez is érthető. A válás az többnyire egy kiegyezés, egy elmérgesedő kapcsolat utáni kiegyezés szokott lenni többnyire, ha nem történik e közben olyan cselekedet, ami tényleg megbocsáthatatlan. Ilyenkor, egy elmérgesedett kapcsolatban hajlamos mindkét fél övön aluli ütéseket bevinni, (képletesen értve nyilván), mond az ember a másiknak ronda dolgokat, túlzásokba képes esni stb. stb. ez mindenhol előfordulhat, az érzelmi intelligencia, sőt a vita kultúra is független a szellemi intelligenciától. Röviden és egyszerűen fogalmazva senkiről nem tudod megmondani biztosan, ki lakozik valójában benne, ez csak ilyen szituációkban derülhet ki. Kérdés itt napok óta ebben az ügyben, hogy "eltudod-e képzelni, hogy..." ez egy teljesen felesleges kérdés, mert miből kellene tudnunk elképzelni avagy mire támaszkodnánk akkor, ha azt mondjuk elképzelhetetlen? Ezt ránézésre nem lehet megállapítani, akkor sem felmérhető, ha órákig hallgatod Őt, sőt még akkor sem, ha azt hiszed ismered, mert barátod, rokonod, fiad, lányod, stb. Az, hogy ilyen veszekedés során valószínűleg egy átlagemberhez nem vonul ki a rendőrség, az lehet (bár többnyire kivonul, ha történik bejelentés), ugyanakkor, hogy Varga Judit esetleg szólt emiatt a rendőrségnek és azért reagált rá a rendőrség így, mert Ő a Varga Judit, hát az nem feltétlen jelenti azt, hogy Varga Judit használta fel a rendőrséget "családi célra"! Érted? Tehát ez lehet a rendőrség "hibája", hogy ezt az ügyet kiemelten kezelte, de talán sokkal inkább hibája lehet az, hogy a többi ilyen ügyet, átlag állampolgárok körében nem kezeli kellő figyelemmel, nem? :) Ez nem feltétlen egy megalapozott vád, hogy Varga a rendőrséget felhasználta, de ha fel is használta én úgy gondolom az is természetes, ha ilyen szituációban felhasználod, ahogy más meg esetleg mást használ fel, haverjait, ismerőseit, ki milyen "eszközt" ér el.

Egyébként minden durva vitára kimennek a rendőrök ha bejelentés történik, csak többnyire nincs belőle semmi sem, mondjuk itt sem lett belőle egy jelentésen kívül semmi más, jelentést meg muszáj írniuk minden ügyről. Figyelj, ha valakit nem engedsz ki egy házból/lakásból, az fogva tartásnak minősül, még hogyha jelentősen másképp is képzeljük el többnyire a fogva tartást, attól még ez is az és erre muszáj reagálnia a rendőröknek, függetlenül attól, hogy Varga Judit vagy Szabó Erzsébet. Én mindkét félt megértem ebben a vitában és helyzetben. Egészen addig nem tudok egyik mellett sem kiállni, míg nem ismerem mindkét fél elbeszélését erről az ügyről s míg nem ismerem mindkét félt. No most ez utóbbi viszont nem tud megvalósulni. Tehát ebben egy olyan ember tud valódi véleményt alkotni, aki mindkettőjükhöz épp annyira áll közel, például egy közösen szerzett barát, de abban meg van annyi tapasztalatom, hogy valószínűleg úgy vélekednék hibáztak mindketten.

márc. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5# én annyiban nem értek egyet hogy egy anya se fenyegesen olyasmivel hogy nem látod a gyerekedet.

Ha pl felpofozod a feleséged utána miért a gyerekel áll bosszút egy átlag nő?

Az hogy vele rosszul viselkedsz nem jelenti hogy rossz apa vagy, a feleségedel és a gyerekeddel való kapcsolatot külön kell választani .


Szerintem amúgy a családon belüli eroszak többsége vagy a féltékenység miatt van vagy a fent leírt helyzet miatt hogy a nő bosszúból a gyerekkel kezd el zsarolni .

Szerintem jogos hogy ilyen dolgoktól egy férfi erőszakos lesz.

márc. 19. 10:36
 7/11 anonim ***** válasza:

Hogy az átlag nő mit csinál azt nem tudom, nincs erre statisztika, de hogy az agressziótól távol akarod tartani a gyerekedet szerintem érthető, de itt, esetükben tudtommal nincs szó pofozkodásról, verésről. Persze egyébként egyetértünk, de ilyen szituációban értünk egyet, ha nincs szó tettlegességről, akkor gusztustalan dolog a gyerektől eltiltással fenyegetőzni. Szerintem ez nem tipikus női szokás, férfiak körében is előfordul ez. Az én meglátásom szerint az szokott ilyennel fenyegetőzni többnyire aki tudja, hogy nála van jobb helyen a gyerek. Azért válás után nem annyira baromira ritka eset, hogy a férfinak ítélik a gyerekeket, szóval ez nem gondolnám, hogy tipikus női szokás a gyerek elvételével fenyegetőzni, az fenyegetőzik vele, aki tudja, hogy nála vannak jobb helyen. Figyelj, hogy egy veszekedés során, ha az odáig jut, hogy külön költözés, akkor az anya ha elviszi a gyerekeit, ill. elvinné, azt megértem és talán ált. rendjén is van, legalábbis az én értékrendem szerint pár kivételes esetet leszámítva, alapvetően így van rendjén.

Itt is arról volt szó tudtommal, hogy külön akart költözni és vitte volna a gyerekeket is, azaz nem eltiltani, nem elvenni akarta, hanem magával vinni őket. Erőszakra semmi nem jogosíthat fel. Egyáltalán nem jogos, hogy ilyen helyzetben egy férfi erőszakos lesz. Indulatosságot azt megértem, ki ne lenne indulatos? Mégegyszer leírom, eddig semmi olyasmi nem hangzott el, sem a rendőri jelentés nem szólt arról, hogy történt volna erőszak. Azonban az én véleményem az, hogy ilyet senkinek nem mondhatsz, hogy "nem mehetsz el", ilyen nincs. Akinek ilyen elhagyja a száját, ott nem csak az indulatok dolgoznak, annál baj van. Lehet az ember indulatos, vághat a másik fejéhez sok mindent, elmondhatja mindennek meg akár lehet fenyegetőzni is ilyen helyzetben, mondom ez mind érzelmi intelligenciától és vitakultúrától függ ki hogy zavar le egy családi vitát, de ez, hogy "nem mehetsz el", hadd ne mondjam milyen körökben általános, és azon körökben a nő az erősen alárendelt.

Mondom, nem kell ebben állást foglalni, meg ez nem is politikai ügy valójában, még akkor sem, ha a szereplők politikai szereplők, szinte biztos vagyok benne, hogy hibáztak épp eleget mind a ketten, ahogy egyébként a kapcsolatok, házasságok majd a válások zömében ez történni szokott.

Úgy érzem valami személyes történettel, saját sztorival kapcsolódhatsz ehhez az ügyhöz, mert olyan dolgokat is látsz ebben, amik nincsenek, pontosabban nem tudunk róla, hogy voltak. Nem tudunk róla, hogy volt erőszak, nem tudunk róla, hogy volt eltiltás a gyerektől, veszekedés volt csak, külön akart költözni Varga és a gyereket magával akarta vinni. Ezt tudni az ügyről és ez nem ugyanaz, mint mikor erőszak történik és a gyerek eltiltásával fenyegetsz bosszúból. Ha már kitértél erre, hogy erről mi a véleményed, az én véleményem ebben ellentétes a tiéddel, mert én azt jogosnak tartom, ha erőszakosság után a gyereket elakarod tiltani attól, aki veled erőszakos volt, csak szerintem ez egy félreértelmezés, hogy ezt bosszúból teszi az erőszakot elszenvedő, mert ezt féltésből teszi, és nem lehet a kettőt különválasztani, mert aki veled ilyen (akit korábban még szeretett), az mással is lehet ilyen konfliktushelyzetben és szülő-gyerek között bizony adódik bőven konfliktushelyzet, főleg a kamaszkorban.

márc. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szomszédom járt úgy hogy veszekedés közben megverte a feleségét és a 2 gyereke is otthon volt erre rafogtak hogy kiskorú veszélyeztetés és felfüggesztetet kapott de gyerekeit nem láthatja .

Most szerintem ez a gyerek eltiltás nem volt jogos.


Szerintem amúgy ilyen esetekben ahol úgy mennek szét a szülők hogy esetleg 1 2 pofont kap az asszony ott amúgy is megszoktak vonni az apa lathatasat.szerintem ez a baj mert amúgy lehet ezzel okoznak sebbet a gyerekekben.

Nagyobb kárt csinál szerintem ez mint hasznot.

Gondoljunk bele van egy szerető apad aztán 14 éves korodig nem találkozhattok.


Én nálam fordított a helyzet nálam maradt az akor 3 éves gyerek mert anyjának nem kellet.de évente 1 2 szer meglátogatja aztán újra otthagyja,nincs korlátozva csak neki van külön élete és már másik gyereke

minden alkalommal fáj a gyereknek mégse lenne szívem azt mondani hogy ne találkozón többet az anyjával,én sose büntetnek így senkit atol függetlenül amit csinált.


Pedig lehetne ellene nevelni vagy azt mondani hogy nem láthatod de én ebben nem látom mi a jó.

Sok nő meg ezzel visszael zsarolnak a lathatassal meg ilyesmi sokszor hallom ezt más férfiaktól és nagyon nem értek ezzel egyet .

márc. 19. 19:35
 9/11 anonim ***** válasza:
Tudjuk hogy a Fidesz használ ilyen koholmányokat a céljai eléréséhez és az sem számít kit hogyan tesz ilyenkor tönkre. Tv2-n rendszeresen vannak utólagos helyreígazítások de az események után jóval. Addig meg sok választót felbőszítenek stb. Utána már senki sem úgy emlékszik és harmadlagos a bocsánatkérés a médiákon keresztül. Ez olyan mint az első hírhozó. Arra kapjuk fel a fejünk azon háborgunk vagy örülünk. Utána már nem annyira érdekes ki mit mond. Anno miért nem volt hír hogy a szegény igazságügyi minisztert bántalmazták. Nem is szivárgot ki erről hír. Viszont az igen hogy Judit leszbikus stb.. Arra sem igazán kapták fel a fejüket az emberek. Nem zörög a haraszt ha nem fújják. Lehet volt valami akkoribban és ez vezetett a válásukhoz. Amúgy is magánügy. Mindenki hasonló párkapcsolati témában csak otthon sepregesen a szemétdombja körül.
márc. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9 Olvasni is szoktál? HVG hozta le, aztán az összes baloldali hírportál és az RTL, az ATV is. TV2? Értem én, hogy megy csípőből ez a Rogán médiázás, mint a Magyarnak is :D és hát nagyon nincs mit vitatni azon, amit a TV2-ről írtál, szoktak ilyet csinálni, igen, de most pont nem ez történt. Egyébként én rendszeresen olvasom a jobboldali médiát és a TV2-n is megnézem mindig a Tényeket, szerintem nem volt szó róla, nem emlékszem, hogy szó lett volna erről ott. Sőt a HírTV-n sem volt téma, még a Paláverben sem, pedig hát ha valahol, ott téma szokott lenni az ilyesmi. Úgy néz ki, egyelőre direkt kiállt ebből a jobboldali média. Na de hát ha úgy van, ahogy Magyar mondja, hogy minden Rogán-művek, akkor aztán ennek nincs túl sok értelme, hogy itt TV2-vel jössz, én meg az RTL-el, nem igaz? :)

Érthető, hogy jobboldalt ebből nincs "hír"cunami, nem haraggal vált el Varga a Fidesztől és fordítva, így érthető, hogy nem keverik bele ilyenbe, pontosabban nem is őt, hanem a gyerekeit és ez egyébként általánosan igaz, a TV2-re is igaz, hogy piszok szemét dolog, amit művelnek és eljátsszák itt a gyermekvédőt, eljátssza a baloldal is egyébként, miközben egy pillanatig nem gondolnak bele abba, hogy ezt nem a két felnőtt, aki benne van, azok élik meg rosszul, ők felnőttek, róluk lepereg, hanem a gyerekek.

Szóval nem gáz ez, hogy keményen kiáll pl. az RTL a gyermekvédelem mellett (mert éppen az az érdek), majd szétekézi ezzel az üggyel Magyar Pétert meg Varga Juditot úgy, hogy azt majd ezek a gyerekek hallgathatják az osztálytársaiktól, hogy "hallod, apád tényleg ekkora f.szparaszt"? Gusztustalan a magyar média, jobbról-balra az egész és legszívesebben beleverném a billentyűzetébe a fejét annak, aki ezek után, ilyen viselkedés után bárhogy is meri ekézni a Fideszt gyermekvédelemmel kapcsolatban, annak a HVG-s köcsögnek, aki merte ezt a cikket kitenni, mert hiába van igaza, kuss a neve az ilyen korlátolt gyökérnek, aki ebbe nem gondol bele, hogy mit tesz ezzel. Ebben az országban lassan úgy lehetsz csak vállaltan politikus avagy politikai szereplő, hogy se kutyád, se macskád, akiben közvetve kárt tehetsz pusztán azzal, hogy mersz politizálni. Figyelj és akkor jön azzal a baloldal, hogy a jobboldali média karaktergyilkolást hajt végre rendszeresen. És mire fel mond ilyet, mikor most meg az Ő médiájuk is ezt teszi? Hiteltelenek! Ja persze az Ő médiájuk nem is az övék, az Ő médiájuk valójában A független média. :D

márc. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!