Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar politikában hogy...

A magyar politikában hogy vannak az emberek és kik?

Figyelt kérdés
Ki ki alatt van, úgymond ki van a piramis csúcsán? És milyen szintjei vannak? Tudom, hogy miniszter stb... de pontosabban érdekelne
márc. 20. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Egy ember van, a piramis csúcsán, a többi kiszolgálja.
márc. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Orbán a csúcson, a többi 9 millió magyar jobbágy. És még tapsikolnak is hozzá a vidéki, tanulatlan suttyók.
márc. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%

#2

Sajnos nem csak a vidéki, tanulatlan suttyók tapsikolnak, hanem sokan mások is.

márc. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A Parlament van a csúcson, a képviselőket az emberek választják. A Parlamentből kerül ki a kormány, illetve a kormányfőt is itt válasszák. Az államfőt is. A kormányfő nevezi ki a minisztereket. A kormány a végrehajtó hatalom, de felel a parlamentnek. Szóval nem beszélhetünk teljesen piramis szerű alá-fölé rendeltségi viszonyról. Épp ez a lényege a köztársaságnak hogy senki sincs teljesen a hatalom csúcsán.

Ja és ne írjatok a kérdésre irreleváns válaszokat.

márc. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A legbefolyásosabb emberek a Fideszben Orbán Viktor, Rogán Antal. Utána pedig vannak az egyéb emberek, mint Gulyás Gergely..
márc. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%
Nem tetszik? Nekem sem, de - sajnos - így van.
márc. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Jobboldalon, Putyin van a csűcson, az Ő helytartója Orbán, és mindenki más Orbánt szolgálja.
márc. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#4

A kérdés az elvekre vonatkozott, vagy a magyar valóságra?

márc. 21. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#4

Miért gondolod, hogy a válaszok relevanciáját a Te feladatod minősíteni?


Van aki a Te válaszodat gondolja irrelevánsnak.

márc. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9. Ha az elméleti valóság a többség szerint irreleváns, akkor érthető hogy miért tart itt az ország. Szerintem az az alap hogy megértsük az országunk jogrendszerét. A spekulációnak szerintem semmi értelme, mivel nem visz előre. Inkább hátra.
márc. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!