Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi volt az oka, hogy a ‘18-as...

Mi volt az oka, hogy a ‘18-as választások utáni egy éven belül a második legerősebb pártnak számító Jobbik így meggyengült, a korábban gyenge DK támogatása pedig kilőtt felfelé?

Figyelt kérdés

márc. 25. 21:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

#10


Majdnem mindenben hasonlóan látom. Az egy lényegi különbség ott van, hogy szabad-e, kell-e az úgymond túloldalról szavazókat szerezni. Sokáig én is ideológiai alapon finnyáskodtam, aztán rájöttem, hogy az úgymond túloldalon is nagyon sok tisztességes ember van, aki adott esetben közeledni is tud az én álláspontomhoz, ha jó iránytűt talál.


Az viszont finoman szólva nem szimpatikus, amit a Fidesz csinál: amellett, hogy tömegével hódította el az MSZP és az SZDSZ odakozmált politikusait, szürke eminenciásait, oligarcháit, médiaszemélyiségeit és celebjeit, a politikája is sok területen látványosan a korábbi szoci szavazóknak szól.

márc. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

#11 "hogy szabad-e, kell-e az úgymond túloldalról szavazókat szerezni. "

Természetesen szabad és igazából így lehet nagy pártot létrehozni.

Csak nem mindegy hogy ezt hogyan teszi meg egy párt.

A néppártosodás lényege, hogy nyitnak és a korábbi szűk bázison kívül bevonzanak szélesebb rétegeket is.

A jobbik azonban nem a saját szavazóihoz próbálta bevonzani a többi szavazót hogy együtt legyenek a korábbi jobbikos elvek, értékek megtartásával szélesebb közösség, hanem elkezdték eldobálni a korábbi elveiket, szembefordulni a korábbi céljaikkal, így lecserélték a szavazóbázisukat. Ez a gond, hogy maga a jobbik változott meg és állt be a többi ballib párt sorába. Azzal nem lett volna gond - sőt, kívánatos is lett volna, hogy növelje a szavazói számát és ehhez olyanoknak is tudjon kedvező alternatívát nyújtani akik korábban inkább egy másik ellenzéki pártra szavaztak.

márc. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ezzel lényegében egyetértek. A Jakab-féle nagy kanyar, a DK-hoz dörgölőzés nem a tábor szélesítése, hanem a tábor lecserélése volt. (Ráadásul pancser módon, mert egy nagy tábort sikerült egy kicsire cserélni, hiszen a DK-s kemény magnak legfeljebb a lájkjait lehet megnyerni a parizeres szelfikkel, a szavazatát nem.)
márc. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!