Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kire szavazzak a főpolgármeste...

Kire szavazzak a főpolgármester jelöltek közül?

Figyelt kérdés

Karácsony Gergelyt sosem kedveltem, nem vagyok elégedett vele, mint főpolgármester. A mögötte álló politikai erők számomra elfogadhatatlanok.


Szentkirályi Alexandrával kapcsolatban nem érzem, hogy az ország fővárosának vezetésére alkalmas jelölt. Bár alapvetően jobboldali szavazó vagyok, de nem elkötelezett Fidesz-szavazó. (2018-ig Jobbik szavazó voltam, utána Fideszre szavaztam, de mindig mérlegelem a szavazatom.)


Vitézy Dávidról megvan a benyomásom, hogy a területén jó szakember, de a mögötte álló jelenlegi LMP számomra megint csak kérdéses. Maga az kérdéses, hogy áll-e ott még elég alkalmas ember, aki segíti majd objektíven és a mi érdekünkben Vitézy munkáját.


Brenner Koloman, mint Jobbik jelölt nálam kizárt a pártja miatt.


Grundtner Andrással (Mi Hazánk) kapcsolatban nincsenek még ismereteim.


Milyen érveket tudnátok felsorakoztatni egyik-másik jelölt mellett?



márc. 27. 13:47
 1/9 A kérdező kommentje:
Személyes plusz adalék, hogy ezt megelőzően Puzsér Róbertre szavaztam, a Fidesz akkori hozzáállása, és a számomra szimpatikus Sétáló Budapest program miatt.
márc. 27. 13:48
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Karácsony nem csinált semmit, neki az az össz érdeme az hogy nem fideszes.


Vitézy viszont legalább tudná fejleszteni a várost, nem egyhelyben állna és rohadna.

márc. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Az emberek protes tszavaznak. Az a lényeg, hogy valaki ellen legyen.
márc. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem szerencsésebb az, ha a városvezetés valamennyire független a politikai csatározástól, és nem pártérdekek hanem a város érdeke az elsődleges szempont.


Szentkirályi Alexandra Tarlós mellett volt főpolgármester-helyettes. Valószínűleg szakmailag alkalmas lenne a feladatra.

Viszont teljesen a Fideszhez van becsatornázva. Nem vagyok benne biztos, hogyha a városnak az lenne a jobb akkor szembemenne a pártja akaratával - mint ahogy Tarlós esetén is előfordult néhány csörte a Fidesszel.


Vitézy Dávid számomra olyan ember benyomását kelti aki valóban a városért szeretne tenni valamit. A szakmai képessége is megvan, és nyilvánvalóan elhivatott.

Természetesen a média rögtön megköpködte a rokoni kapcsolata miatt - de ezen kívül nem lehet értelmes érvet felhozni ellene.

Valójában se a Fidesz se az LMP kötelékébe nem tartozik.


Karácsony Gergely egy pártkatona, ráadásul számomra az eddigi munkássága alapján alkalmatlan a feladatra.


A többiek munkásságát és háttértörténetét nem ismerem.


Én jó eséllyel Vitézyre fogok voksolni, úgy gondolom (pártállástól függetlenül - mivel nem rajongok az LMP iránt) vele járna legjobban a főváros.

márc. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3: Igen ettől tartok, hogy sokan azért szavaznak mondjuk Karácsonyra, mert személyesen félnek egy új fideszes polgármestertől, de fordítva is lehet, hogy azok a nem elkötelezett szavazók, akik nem elégedettek Karácsonnyal, ezért szavaznak egy erősnek vélt Fidesz-jelölt mellett. Ez jelenség erős lehet.


4: Köszi, nagyon jó gondolatok és hozzászólás!

márc. 27. 14:42
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem szavazok senkire. Letojom. A legjobb, ha nem mész el. Ezzel tüntetsz a tartalom nélküli politikai nihill ellen. Majd észbekapnak
márc. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

Sajnos vagy nem sajnos, Karácsony a legalkalmasabb.


Szentkirályi kiszolgálná a fideszt, ez elég egyértelmű, ezért is ő a jelölt. Nem tartana ellent, akkor se, amikor a bp-iek ellen születne döntés. Ezt láttuk Tarlós alatt is.


Vitézy-vel ugyanez a helyzet, ezért is indít gyenge fideszes jelöltet a fidesz. Azt tervezik, hogy pár ellenzéki átszavazzon erre a "szakértőre" és amikor hatalomba kerül, akkor ugyanúgy kiszolgálja a hatalmat.

Még ha ellenkezne is, akkor sincs mögötte akkora tábor, hogy támogassák a kormány elleni harcban.

Vitézy már volt fidesz közeli pozícióban és akkor se dolgozhatott szakmai alapon, ezért is lett elzavarva. Ez jól mutatja, hogy ezért sem éri meg rászavazni.


A többi jelölt súlytalan olyan szempontból, hogy nem nyernének, így a szavazat elveszne.


Karácsony meg kifejezetten jó munkát végzett. Nyilván itt nem a programjának teljesítéséről van szó, hanem jött egy covid, amit jól kezelt, sokkal többet tett, mint amit a fidesz kormányon, illetve az utána következő gazdasági válságot is jól kezelték.

Ezeket pedig csak akkor lehet megtenni, illetve azt, hogy a fidesszel szemben képes legyen tárgyalni a bp-iek érdekeiért, ha van mögötte akkora tábor.


A jelenlegi politikai klímában Karácsony a legjobb. Egy sokkal békésebb helyzetben, ahol nincs ekkora nyomás a kormány irányából, ott lehetne alkalmas Vitézy, de ahhoz kormányváltás kell.

márc. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
A kisebb pártoknak nem sok esélyük van, ezért az erősebbek közül kell választanod. Én a közgyűlést és az EU-t tekintve a Mi Hazánkra, polgármester és főpolgármester esetében a Fidesz jelöltjére fogok szavazni.
márc. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
45%
Utolsó vagyok. Ha a felmérések szerint Vitézy áll jobban SzA-nál közvetlen a választás előtt, akkor meggondolom, hátha mégis inkább rá szavazok, mert Karácsonyt már csak a hülye vigyorgásától is ütni támad kedvem.
márc. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!