Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor miért ignorálja...

Orbán Viktor miért ignorálja a Magyar Péter jelenséget?

Figyelt kérdés

A miniszterelnök Facebook oldalát tekintve olyan, mintha egy másik világban lenne. Külföldre jár politikai találkozóra stb. Mintha Magyar Péter fel sem lépett volna.


A 444-nek annyit mondott az egészről, hogy "tévésorozatokkal nem foglalkozom".


ápr. 8. 13:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
66%
miért mire számítottál? eddig nem ezt csinálták? a birkák ugyanez, teljesen párhuzamos világban tartanak mindenkit csak aztán jön a valóság mikor kell a kórház azt mondják hogy majd 5 év múlva vagy magánba 3 M :D
ápr. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
34%
Mert miben korszakalkotó ez a Péter, amire fel kéne kapnia mindenkinek a fejét? Végig hallgattam a beszédeit, megnéztem az interjúit, és az ég világon semmi nem derül ki arról, hogy mik a célja, mit akar. Ugyan azokkal az üres klisékkel dobálózik mint a korábbi messiás várományosok.
ápr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
62%
Nem mer semmi érdemlegeset nyilatkozni, nehogy a következő héten fordulnia kelljen a szélkakasnak.
ápr. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
26%

Igaza van Orbánnak!


Mit foglalkozzon egy 00 emberrel? Én is letojom, pedig nem vagyok miniszterelnök..

ápr. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
65%
Ha foglalkozna vele, még a végén eljutna a hívekhez a híre és a végén neki az nem lenne jó. Boldog tudatlanságban tartani a szavazótábor nagy részét. Amit akar, azt a szócsövein (bayer, bencsik, megafon stb szenny) kommunikálja. De ő nem fogja bepiszkolni a kezét. A kegyelmi ügy óta Novák Katalin nevét se mondta ki nyilvánosan. Egy gerinctelen, aljas féreg.
ápr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%

Mégis, mit mondjon, hogy milyen jó, hogy évekig fizettelek Péter?

Vagy azt, hogy csak igy tovább, ezért küldtelek?

ápr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Lord Gauldoth ***** válasza:
75%
Amit #5 ír, meg alapvetően próbálják fenntartani a látszatot, hogy alig foglalkoznak vele, mert "nincs köze a közélethez egy nőverőnek" (NEM ÉN MONDOM!!! Csak ez az imidsz). Próbálják azt a képet láttatni, hogy "a sas nem kapkod legyek után", ezzel hiteltelenítve az ellenfelüket. Érdemes megfigyelni, hogy Fideszes politikus ritkán szólal meg róla, és akkor is csak a Hajdú Péternél tett Varga Judit féle (nyilván szín igaz) nyilatkozatról. A lejáratást pedig nem a politikusok, hanem a újságok, honlapok, megafonosok végzik. A Fideszesek nem foglalkoznak vele, csak a "bulvár" szintű sajtók, meg a megmondóemberek.Ők magukról a tiszta politikus képet akarják láttatni. (Ami elég vicces, mert hát na, ezek után, amikre most bizonyíték is van, meg amit már a 90-es évek óta tesznek....)
ápr. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
60%

Orbán a nevét sem mondja ki a politikai ellenfeleinek, legalábbis azoknak nem, akiben veszélyt lát (Putyin is ezt teszi).


A kormány számára igazán kényes ügyekkel sem foglalkozik, csak akkor, amikor már elkerülhetetlen, hogy adjon rájuk valamilyen választ.


Vitázni sem áll ki, mert minden kihívójára rásüt valamilyen jelzőt (pl. hazug vagy alkalmatlan), ami szerinte okafogyottá teszi az egészet. Sőt rosszul fogalmaztam, mert személyesen nem is szokott reagálni a felkérésekre, kihívásokra.


Az sem véletlen, hogy nem nyilatkozik vagy ad interjút az ellenzéki sajtónak (legfeljebb sajtótájékoztatón, ha éppen bejut egy-egy kormánykritikus médium id).


Mondhatnánk, hogy Orbán gyáva, de az igazság az, hogy ez is egy hatalomtechnikai módszer. Orbán nem lehet gyenge, nem fordulhat elő, hogy zavarba hozzák, szebesítik esetleg legyőzik egy vitában. Erősnek kell látszania, aki mindig uralja a helyzetet.


A kegyelmi-ügy után sem véletlenül uralkodott napokig szinte teljesen csend Orbán és a kormány részéről. Ha éppen botrányba keverednek, van egy új – esély – kihívójuk, esetleg globálisan történik valami (pl. a szomszédban zajló háború), akkor el kezdik mérni a közvéleményt, majd az alapján kidolgoznak egy narratívát (ami sok esetben keres egy bűnbakot).


Így működik a kormány, ez a hatalmának az egyik alapja.


Pl. Novák Katalin nevét sem mondja már ki Orbán.


Ugyanakkor Magyar Péter nevét Hadházy Ákos sem volt hajlandó kimondani (csalódtam is benne emiatt).

ápr. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
35%
Mert Orbán Viktor 5. ciklusát viszi miniszterelnökként, az ő politikai tudása, tapasztalata alapján pontosan tudja, hogy politikát a politikusok csinálják, a politikai celebekkel kár vesződni, volt már dolga néhannyal...
ápr. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Lord Gauldoth ***** válasza:
36%

#9


Én meg végig azt hittem, hogy egy demokráciában a politikusoknak az a feleadata, hogy megbeszéljék, és nyilvánosságra hozzák érveiket. Hogy kinek miért van igaza és kinek miért nincs. De akkor jó hogy szólsz, hogy csak arra kell szavazni, aki már régebb óta benne van.

ápr. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!