Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha olcsó akkor jó ?

Ha olcsó akkor jó ?

Figyelt kérdés
Van az a mentalitás itthon, ha valami olcsó az a jó. Pl energia árak vagy ingatlan árak (tudom ez szubjektív de mondjuk Londonhoz képest még relatív olcsó egy ingatlan itthon). De ha a fizetés több lenne az nem lenne jobb ? Tehát lehet egy albérlet 400 ezer ha keresel 2 milliót
ápr. 15. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha olcsó akkor szr
ápr. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Viszonyítás kérdése.

az olcsó sokszor azért jó, mert többre nem telik. De a jót, a minőséget mindig meg kell fizetni.


Itthon is lehet olcsón is családi házat venni, de ahhoz, hogy ne putri kinézete legyen az áron felül akár a többszörösét is bele kell verni.


Mindig érdemes a minőséget is figyelembe venni, akármit is vásárolunk. De nem csak a minőség számít, hanem egy adott terméknél más is. A termék rendeltetése vajon kielégíti az igényünket, ha silány minőségű?


Példáúl szomjoltásra legjobb megoldás a víz. Sőt, akinek megadatott annak e legjobb megoldás a közeli forrásvíz, ami bevizsgált és kipróbált. Gyakorlatilag ingyen van és korlátlan mennyiségben.

De ezt mondhatod egy alkoholistának, az akkor inkább kiad pár száz forintot egy sörre vagy egy ezrest egy rövidre, mert az ő szomját az oltja én meg csak szarúl leszek tőle.


Ingatlan vásárlásnál, ha az én célom az lenne, hogy nyári szabadságaim és kalandozásaimnak keresse alkalmi szeretőimnek egy búvóhelyet, oda tökéletes egy olcsó kis hegyi bírtok is, jól eldugva. De, ha a családomnak keresek egész évre életvitelszerüen fészket, akkor azért már jobban mélyebben a zsebbe kell nyúlni.


De példáúl egy paradicsomnál nekem a legjobb az, ami a kertben terem. Amikor egy paradicsom árából némi kis szabadidőráfordítással csinálok a nyárra egy paradicsoműltetvényt. 1 paradicsom árából csináltam százat, de küzdöttem a csigákkal, gazzal, öntözéssel ám mégis csak megéri, ha az ember meg kóstolja.


tehát lehet az olcsó is jó, ha hajlandó vagyok energiát belefektetni. Másnak ez kikapcsolódás. Van, aki kedvét leli benne, ha a házán maga újít fel mindent. tapasztalatból mondom, ha veszel egy olcsó kádárkockát, saját magad beburkolod, kifested és az még jól is sikerül, na akkor minden belépésnél megdobban az ember szíve, amikor oda belép. Ez az egészséges büszkeség, amikor nap mint nap élvezi az ember a saját munkáját és hátbaveregeti magát, hogy így már nagyon is megérte.


Egy szóval a válasz a kérdésedre ez: relatív

ápr. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Olcsó húsnak híg a leve!
ápr. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-as jól írja.

Pl. ha veszel egy autót, egy műszaki cikket, egy ruhát - noha szóródnak az árak, de nagy általánosságban van egy arányosság az ár és a minőség között.

Nagyon olcsón nem tudsz minőséget venni. Ha úgy tűnik, hogy igen, az lesz a legnagyobb átverés.

ápr. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"mondjuk Londonhoz képest még relatív olcsó egy ingatlan itthon"

Még jó, hogy a világ egyik legdrágább környékéhez képest olcsó az ingatlan itthon

ápr. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!