Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit tud Japán amit mi nem ?

Mit tud Japán amit mi nem ?

Figyelt kérdés
A TSMC már 2 gyárát is Japánba vitte. Ezekre mi is pályáztunk. Mit tud adni japán amit mi nem ?

ápr. 18. 21:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
75%

10: Igen, de viszont megcsinálni magad = jól teljesíteni a közoktatásban.


Nem úgy, mint nálunk, ahol ez kb semmit sem jelent.

ápr. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Halálra dolgozni magukat.

Keveset beszélni, megnyílni másnak amiért hikikomorik lesznek.

Nem lehetnek egyediek mint a szöget be kell verni, hogy mindenki ugyanolyan legyen.

A munkának szentelni az életed.

stb.

ápr. 19. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Szikszai.B ***** válasza:
66%
Intelligencia és szorgalom. Ez a két dolog, ami Japánban létezik, idehaza viszont nem.
ápr. 19. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
71%

#13

Szorgalom nem egyenlő azzal, amit sokan Japánban csinálnak, mikor “túlórázik” az illető, de közben semmi hasznosat nem csinál, ezt annyiszor láttam, s ha én intenzíven 6 óra alatt megoldom a feladatot, s haza megyek, én vagyok a lusta xar, mert a másik 12 órából 6-ban bambán néz ki a fejéből, de “””””túlórázik”””””, s azért kapja a tiszteletet. Közben pedig olyan munkákkal töltik ki az űrt, mint hajolgatni egy hotel bejárata előtt, vagy szemöldök csipesszel válogatni a sárga fűszálakat egy Japán kertben, vagy éppen 12 órában egy táblát tartani.


Tisztában vagyok azzal, hogy ezek a szigorú társadalmi normák vezettek a gazdasági sikereikhez, de innen Európából nézve, hát, előbb követném a Finneket vagy Osztrákokat.

ápr. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
49%
Nindzsulni!
ápr. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
37%
Politikust ölni.
ápr. 20. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
58%

Németország gazdasága megelőzte Japánét nemrég.


Úgy, hogy Németország lakossága 83 millió, Japáné pedig 120 millió.


Japán gazdasága évek óta zsugorodik, csökken.


Nagy problémákkal néz szembe az ország, pl. elöregedő társadalom, népességfogyás drasztikus mértékben. Kevés gyermek születik.



A 2011-es Fukusimai atomkatasztrófa is mai napig nagy fejtörést okoz a Japánoknak.



Senki sem tökéletes, Japán is vét hibákat.


Németország részben amiatt előzi be Japánt, mert teljesen más startégiákat alkalmaznak, melyek gazdasági szempontból hatékonyabbak.


Pl. Külföldi minkaerő pl. szinte nincs Japánban. Németországban pedig van.


Jelenleg Japán nem a legvonzóbb ország beruházások szempontjából.


A TSMC valószínűleg azért válaszotta Japánt, mert közel van a cég székhelyéhez, Tajvanhoz.

ápr. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
38%
Aki lepontozta a politikust ölést az a fidesszel van. Gratulálok.
ápr. 21. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

“Nem lehetnek egyediek mint a szöget be kell verni, hogy mindenki ugyanolyan legyen.”:


Az egész anime kultúra meg a cosplay is onnan ered. Inkább Magyarországon van az, hogy meg kell felelned pár előre definiált sztereotípiának ha sikeres akarsz lenni.

ápr. 21. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
18%
A Japánok el fognak tűnni ha nem fogadnak be afrikiakat meg muszlimokat.
ápr. 22. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!