Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor, miért utálják...

Orbán Viktor, miért utálják és miért szeretik sokan?

Figyelt kérdés

Amit én látok:

Nem csak Budapest részesül a javakból.

Emellett hatalmas a korrupció (teszem hozzá, balosok is korruptak, csak éppen nem verik nagy dobra)

Woke es lmbtq egészséges szinten tartása, megérdemlik a nők, hogy nem kezelik őket azonosan.egy férfivel, aki női ruhákban jár és nőnek vallja magát.


Mészáros Lőrinc sokat nyert a korrupción, de az összes alkalmazottjával normális.


Feleslegesen mennek hatalmas pénzek el(stadion, külföldi építések)


De fejlődik az ipar (akksigyár, stb)


Én külföldön dolgozom, régebben 8x-10x kerestem többet, mint otthon, jelenleg kb 4x-5x keresek többet. Ergo fejlődés látható.

Pedig szakmailag fejlődtem igen sokat.



Összességében lehetne jobban csinálni a dolgokat, de elmúlt évek egyik legjobb politikusa, aki megfordult eddig a rendszerváltás óta.


És nagyon helyes, hogy nem Budapest a minden..


ápr. 28. 11:01
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

"Nem csak Budapest részesül a javakból."


Budapesttől konkrétan pénzt vonnak meg pusztán politikai, zsarolási céllal.


"balosok is korruptak"


Jó, és ez mire érv? :D


"Woke es lmbtq egészséges szinten tartása"


Mi az, hogy "egészséges szinten"? Ha ők nem emlegetnék, most azt sem tudnád, hogy létezik ilyesmi.


"De fejlődik az ipar"


Semmit nem fejlődik a MAGYAR ipar.Mondanám, hogy ugyanúgy összeszerelőország vagyunk, de konkrétan még az sem, mert a kínaiak még munkaerőt is külföldről hoznak. Ez konkrétan a haza kiárusítása ami normális országokban hazaárulás.


"Pedig szakmailag fejlődtem igen sokat."


Nyilván ezért keresel többet...

ápr. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

"Mészáros Lőrinc sokat nyert a korrupción, de az összes alkalmazottjával normális."


Elmesélem hogy működik ez:


Van egy vidéki falu, fel kell újítani az utat.


A helyi vállalkozó Józsi azt mondja, 1 milliárdért meg tudja csinálni. De nem, ő nem csinálhatja, csak Mészáros cége pályázhat.


Mészárosék megnyerik 1,5 milliárdért, majd megbízzák a helyi Józsit, hogy 750 millióból csinálja meg. Így nyilván szar lesz az út, mert Józsinak spórolnia kell.


Tehát végső soron a vidéki faluban lesz egy 750 milliót érő, szar út 1,5 milliárdért.

ápr. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem, épphogy kevesebbet.keresek arányaiban, mint 10 évvel ezelőtt.


Minden filmben, Holland szépségverseny. Erőltetett woke propaganda az egész. Ezt nem szabad Magyarországra is beengedni.

Hány helyen van már, hogy férfi sportolók együtt vannak a női csoportban.

Na mi pont ezért nem hallunk ilyenről, mert nem engedik?


Gazdasági fejlődés, ha nem is a ksh adatait vesszük, hanem amit itt nézek a TV-ben, vagy épp a neten. Mindenhol elismerik a gazdagsági fejlődést.

Attól hogy pár ember nem, attól még ott van.



Igen a külföldi munkaerő valóban problémás.

De a legtöbb szektor, ahol találkozni velük ott a konkrét okát is megmondták. Keresztapa interjúztatott valakit(nem reszletezem). Azért oldaják meg külföldi munkaerővel, mert nem járnak betegszabadságra feleslegesen, lehet őket tuloraztatni, nem panaszkodnak a xar körülmények miatt. És ezek a munkák nem igényelnek szakmai végzettséget.

Ne haragudj, de a 8 altalanosos emberek nem hiszem, hogy előre visznek egy országot.


Pont múlt héten jött két ember dolgozni hozzánk(magyar). Már az első nap 3 órával hamarabb el akartak menni, mikor mondtam hogy ez nem így működik, főleg hogy szakmailag sem értettek semmihez, nulla nyelvtudással, másnap be sem jött az egyik dolgozni. Én pedig csoportvezetőként szerdán elküldtem mindkettőt.

Na ilyen emberek miatt hozzák be pont a külföldi munkaerőt.

ápr. 28. 11:21
 4/8 anonim ***** válasza:
23%

Folyamatosan olvasni a balliberális médiagyárakban Mészáros Lőrincz projektjeiről, mint a korrupció szinonímájáról. Tulajdonképpen mára csak az eszerepel a hírekben, hogy M.L elnyert egy pályázatot és ez autómatikusan egy "korrupció"-s hírként szerepel a médiában. Mintha egy sikeres pályázat önmagában korrupciót jelentene. Gondoltál már arra, miért nem nevezi a francia média korrupciónak ha a saját autótenderüket egy hazai cég nyeri el ? Minden nyugati országban hazai cégek nyernek ilyen tendereken, mert a polgárok tudják, hogy az a jó a nemzetnek, amikor hazai cégek nyernek.Mégsincs tele a média német,francia,angol honban korrupciós hírektől tele. Vajon miért csak nálunk alakult ez így ki?



Utánagondoltam, milyen közvetlen hatása van annak, ha hazai tulajdonú cég kezébe kerülnek az ország dolgai. Rájöttem, hogy az általánosan elfogadottal ellentétbe nagyon kedvező hatásúak a lakosság egészére



Szerintem :



1 - Amióta állami tulajdonban vannak a rezsiszolgáltatások a víz, villany, csatorna, fűtés azóta sokkal olcsóbban adják ezeket a szolgáltatásokat. Míg a balliberális kormányok alatt folyamatosan emelkedtek ezek árai, későbbi Orbán kormány alatt jelentősen csökkent a rezsi.



a) igen, akkor is növekedett a villany, gáz fogyasztói ára, amikor a világpiaci csökkent. Egyszerűen azért, mert az ezeket szolgáltató multik monolpolhelyzetbe voltak és annyiért adták amennyiért akarták és lapátolták ki az országból ezt a hatalmas pénzt. Ma jóval kevesebbet fizetünk a rezsiért és amit fizetsz az is a mi gazdaságunkat pörgeti.



2 - Ha magyar cég tulajdonában vannak szolgáltatások, akkor egy válság esetén nem fognak elsősorban elbocsájtani. Ismert hogy egy multi a válság beköszöntével elsősorban külföldről bocsájt el, pl tőlünk. Mivel saját országuk lakossága priotitást élvez



3 - Hazai cég az államkasszába adózik, ide fizet mindent.Míg a multik 5000 milliárdos vissza nem térítendő állami támogatásokat kapnak, amiből ingyen élben 6 évig majd elmennek vagy jelentős elbocsájtásokkal növelik hozamuk, addig egy hazai cég a nemzeti gazdaságot pörgeti ami így mindannyiunk életére kedvezően visszahat.



4 - Egy hazai cég sokkal barátságosabb munkakörülményeket biztosít a hazai munkavállalóknak. Egy multi a legolcsóbb alvállalkozóknak adja a megbízást, anélkül hogy megnézné hogy el tudják.e végezni a feladatot. Ott volt annak a hídnak az esete is, amikor az alvállalkozókat nem fizették ki és családok mentek tönkre, öngyílkosok lettek sokan. Nem is sorolom ezeket az eseteket. M.L esetében volt ilyen ? Mégis korrupcióként ég bele az emberek tudatába, míg a korábbi esetek a követendő liberális demokráciaként van aposztrofálva. Vajon miért van ez?

ápr. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
orbánt senki nem szereti csak vannak akik megélnek belőle
ápr. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon sajnálom hogy ha ez külföldről így látszik...

Belülről átélve sokkal szörnyűbb az Orbán rezsim.


Ha nem Fidesz párt vállalkozó vagy kicsinálnak. El kell adnod a céged a fidesz közelieknek.

Ha felszólalsz a Fidesz ellen elveszted az állásodat, vagy nem kapsz megrendeléseket.


Igen a baloldal is korrupt volt, de ezt szorozd be 10-zel vagy 100-zal a Fidesz államszintű korrupciójához.


Hangzatosan fellépnek Orbánék a pedofília ellen de az Orbán család barátjait fideszes haverokat kimenekítik a börtönből akik pedofil ügyben érintettek.

ápr. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Valószínűleg én azért is látom másként, mert valóban független újságíró brigád számol be a nagyobb hírekről.

Ami otthon nem valósul meg, lsd Origo, 444 és társai.

Pld teljesen nonszensz volt az, amiket Márki Zay-ról írtak a Magyar újságok, a videók is szépen össze voltak vágva. Mert nincs független újságírás.

ápr. 28. 11:41
 8/8 A kérdező kommentje:

Én nem szavazok természetesen, nem az én dolgom.

De sokan el sem hinnétek egyébként, hogy a német kollégáim és feletteseim milyen jó polikusnak tartják egyébként.

Sőt, hogy tovább menjek, volt amikor ebédszünetben arról beszéltünk, hogy ha nekünk már nem kell szívesen elvinnék Scholz helyére 🤣🤣

ápr. 28. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!