Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi bajuk a egyeseknek a...

Mi bajuk a egyeseknek a vendég munkásokal?

Figyelt kérdés
Ők legalább dolgozni jönnek ellentétben a migránsokal akik a magyarokon akarnak élősködőni.

ápr. 28. 16:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Elveszik a munkát, és kevebb pénzért is elvállalják ugyanazt a munkát. Így nekünk mindenhogy hátrányos.
ápr. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Nekem csak az, hogy élve születnek.
ápr. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem is azzal van a baj, hogy Magyarországon dolgoznak. Hanem az, hogy a kormány folyton azt hangoztatja, hogy ne vegyük el a magyar emberektől a munkát, erre pont ők hozzák be a vendégmunkásokat.
ápr. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Váltsuk le rájuk az országgyűlési képviselőinket, mert olcsobban dolgoznak mint ők. Aztután kérdezzük meg OV-t neki hogy tetszik a futószalag mellet dolgozni.
ápr. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A vendègmunkàsokkal semmi bajom, ők is csak egy jobb èletet akarnak, mint mindenki màs. A bajom az àlszent fasiszta kormànnyal ès a hazugsàgok vègelàthatatlan soràval van.
ápr. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Vidéken lakok, suli után kb. egy évig nem találtam normális munkát magamnak, ezért egy mulithoz mentem dolgozni, gyári munka, termelés területre, 12 órás műszakokban ment a meló. Megmondták, mik azok a számok, amiket minden műszakban le kell hozni, eléggé magas volt ez a szám, és hozzátették, ha ehhez az kell, hogy fussál az alapanyaggal, vagy ne menjél ki szünetre, akkor fussál az alapanyaggal, és ne menj szünetre! Álltam és néztem az első napokban, hogy, mivan??😳 Szó szerint egy robotbak néztek, aki 150%-on pörög, szünet nélkül. Na itt jönnek a képbe a vendégmunkások, mert hogy a fizikai melósok, kb. 30-35%-a külföldi vendégmunkás volt, és ők hajlandóak voltak szünet nélkül pörögni, 12 órán keresztül, mint valami rozzant búgócsiga, és még köztes napokon túlórát is vállaltak. Természetesen a főnökség egyből jött, hogy ha a vendégmunkások képesek rá, akkor mi, miért nem? Na nekem ebből hamar elegem lett, egy évig se húztam ott.
ápr. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 árokpart ***** válasza:
100%
6-os Az ilyen gyárakat egyszerűen ki kellene söpörni innen az országból.
ápr. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
41%

Az a bajuk, hogy nem ők a munkaadók.

A munkaadók nagyon szeretik a vendégmunkásokat. Olcsóbbak.

A munkavállalók csak akkor szeretik a vendégmunkásokat, amikor ők maguk azok. Mert többet keresnek mind odahaza.

ápr. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%
Annyiból előnyösek, hogy ha vietnámi, indonéz, filippínó vendégmunkások vannak az adott helyen, hogy a sok kóbor kutya egyszer csak eltűnik. Ismerek olyan történetet, ahol a macska bundája a szárítókötélen végezte a vietnáminál.
ápr. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az a baj vele, hogy ez a kizsákmányolókon kívül senkinek nem jó.


A vendégmunkát azért találták ki, hogy a tőkés rétegnek ne kelljen megfizetni a munkát.

Ezért tartják tudatosan szegénységben az ilyen országokat mint pl India.

Rengetegen vannak, így mindig lesz kizsákmányolható ember.


Egy módon lehet ez ellen védekezni, ha az állampolgároknak több jogot kell adni.


Németországban nincs baj a vendégmunkával, mert ott a csórók is megélnek, ha más nem segélyt kap az államtól.


Nálunk meg annak van a legkevesebb joga, aki ide született és nem gazdag családba, nem rendelkeznek kapcsolatokkal.


Nekik rezsit, kaját, lakbért kell fizetni, még a vendégmunkás ingyen kap mindent.


És rengeteg adókedvezményt kapnak ezek a cégek, akik itt dolgoztatnak nálunk.

Szóval a te adódból fizeted, hogy a multi tollasodjon meg a vendégmunkás putrisztánba küldje haza a pénzt a családjának.

ápr. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!