Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez miért zavarja a jobboldalia...

Ez miért zavarja a jobboldaliakat?

Figyelt kérdés
Én elfogadom őket, de ettől még tisztában vagyok vele, hogy az ideológiájuk káros, bűnös és életellenes. Mégis mindig megkapom, hogy elnyomom őket, pedig nem őket gyűlölöm, csak az ideológiájukat

ápr. 30. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Nem teljesen értem. Kinek az ideológiája káros, bűnös és életellenes? Mert a jobboldalé biztos nem az, akárcsak a baloldalé sem. Károsnak igazság szerint csak a szélsőségeket lehet nevezni, az soha nem visz semmi jóra.
ápr. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A jobboldalé, a tőkések támogatása, homofóbia, rasszizmus, bigott vallásosság és ezzel együtt az autoritásra való hivatkozás mint logikus érv elfogadtatása, tudományellenesség, stb.
ápr. 30. 11:27
 3/8 anonim ***** válasza:
29%

Mindegyik szélsőséges politika káros a társadalomra nézve, mind a szélső-jobb, mind a szélső-bal.

Itt pedig egy konzervatív társadalom van, ami nem fogja egyik napról a másikra elfogadni az erős baloldali társadalompolitikát...

ápr. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Mansour ***** válasza:
41%

"tisztában vagyok vele, hogy az ideológiájuk káros, bűnös és életellenes."

Az a baj, hogy a jobboldaliak is ezt mondják az ellenkező oldali ideológiáról, pontosan ugyanezeket a szavakat használva. A gyűlölködésnek úgy lehetne véget vetni, ha végre normális hangnemben tudnánk vitatkozni eszmékről, nézetekről. Ha azt mondod, hogy gyűlölöd a jobboldali ideológiát, azt egy jobboldali személyes sértésnek fogja venni, egyenértékűnek azzal, hogy őt magát gyűlölöd. És ez sajnos nagyrészt visszafelé is igaz.

ápr. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 Arról én már nem tehetek hogy ő min sértődik meg.
ápr. 30. 11:34
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Ez általánosítás. Egyrészt a tőkések támogatása a legdurvább módon pont nyugaton zajlik, és az USA ebben kiemelkedő. Mégsem jobboldali kormánya van, hanem liberális.

Homofóbia? A kommunista rezsimek írtották a melegeket, de egyébként nyugaton is megvoltak a retorziók. Hollandiában ha jól rémlik '89-ig fizikai kasztrálást is hajtottak végre pedofilokon.

Rasszizmus? Ez nem politikai hovatartozás kérdése, hanem egyéni. Az AFD-nek, mint szélsőjobboldali pártnak kikiáltott pártnak van meleg tagozata, képviselője. Ellenben a rasszizmus megvan sok baloldali hívőben.

Bigott vallásosság? Nincs köze a jobboldalisághoz, ez inkább a konzervatívokra jellemző. Egyébként az USA-ban van a legtöbb egyház, ~20ezer bejegyzett egyház létezik náluk. Mi ez, ha nem vallásosság?

Tudományellenesség? Erre a legjobb példa a náci németország, akik tudományban és oktatásban a világ élén jártak, a legtöbb dolgot a 30-70-es évek között német vagy német származású tudósok találták fel.


Szóval rossz úton haladsz, ha így gondolod, amit írtál.

ápr. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mansour ***** válasza:
58%

"Arról én már nem tehetek hogy ő min sértődik meg."

Te kérdezted meg, miért zavarja ez őket, és amikor kapsz egy választ, ennyit reagálsz rá? Ezért nem lesz itt változás ezen a téren. Igenis tehet róla mindenki, hogy milyen a közbeszéd. Nem azt mondom, hogy mindenféle érzékenységre való tekintettel egyfolytában óvatoskodjunk és csak virágnyelven fogalmazzunk, de mivel tudjuk, hogy mennyire elmérgesedett a közhangulat, milyen durva szembenállás van a két tábor között, igenis figyelni kellene arra, hogy a másik oldal számára is emészhető módon mondjuk el a véleményünket.

ápr. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#6 A liberálisok is tőkepártiak, nem baloldaliak, ezzel nem mondtál újat. De meg ott is erősebben tőkepártiak a még jobbrább levő republikánusok. A demokratak legalább hoznak néha a munkások erdekeit védő törvényeket, amiket a demokraták rendszeresen támadnak.
ápr. 30. 12:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!