Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki szerint diktatúra van,...

Aki szerint diktatúra van, mikor ismeri el, hogy nagyobb és szerteágazóbb a demokrácia mint valaha? Soha ennyi párt nem indult még el az EP választáson!

Figyelt kérdés

[link]


Ezúton felhívnám mindenki figyelmét, a kilences lista támogatására.



máj. 3. 20:27
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

[ma 14:17]: "Felesleges is, már cáfoltam. Azt elismételni, amit valaki már cáfolt alapból sem lenne túl bölcs döntés."

- Hú, de nagy az arc... nem volt cáfolat. Én aránylag békésen akartam ezt lezárni, mondván, hogy más a célunk a szóhasználattal. Neked ez nem kellett.


Lássuk az általad linkelt definíciót:

"Államvezetési politikai irányzat és megvalósult gyakorlat, amikor egy személy (a diktátor) nyílt vagy burkolt formában, erőszakos eszközökkel, parancsok útján kormányoz egyéni érdekek szerint. Az ellene fellépőket elhallgattatja, és nincs tekintettel az emberi, állampolgári szabadságjogokra."

- Hol vannak erőszakos eszközök? Nincsenek erőszakos eszközök. A rendőrség egy tüntetésen kb. addig megy el, mint Franciaországban tenné. Tüntetéseken kívül meg tényleg nincs erőszak. Parancsok útján kormányoz? Nem kormányoz parancsok útján. Magyarországra még a rendeleti kormányzás is erős szó, de tényleg ez a maximum. Nincs parancsuralmi rendszer. Az ellene fellépőket elhallgattatja? Nem hallgattatja el. Ellenzéki erők és civil szervezetek nyugodtan rendezhetnek politikai megmozdulásokat. Kísérlet sincs az elhallgattatásukra. Nincs tekintettel emberi és állampolgári szabadságjogokra? Ugyan már! Melyik emberi vagy állampolgári szabadságjogra nincs tekintettel a hatalom?


A Freedom House besorolása szerint Magyarország "partly free", "részben szabad" ország, 65/100 ponttal. A részletes jelentés 25 szempontból értékeli az országot, 0-tól (teljes elnyomás) 4-ig (teljes szabadság), egyetlen olyan terület sincs, ahol ne lennénk legalább 2 pontosak (és a többségben 3 pontosak vagyunk, sőt, valamiben a maximális 4). Nézd meg itt: [link]


Aztán nézz meg egy jelentést Észak-Koreáról. Vagy bármelyik másik "not free", "nem szabad" országról.


"Edukálni pedig akkor lehetne őket erről, ha beemelnénk a köznyelvbe, hogy diktatúráról van szó."

- Nekem nem célom edukálni. Egyik hülyeségből a másik hülyeség felé edukálni meg pláne nem célom. A fideszes azt hiszi, hogy nincs diktatúra, mert többpárti választások vannak. Ez egy tévedés. De ugyanúgy tévedés azt hinni, hogy diktatúra van az általad linkelt definíció alapján, mert hát aszerint sincs diktatúra. De mondom máshogy. Itt van nekünk egy kakaós palacsinta. A fideszes szerint túrós. Szerinted edukálni kell, és mondjuk el neki, hogy lekváros. Nem, kösz, én ebből simán kimaradok.

máj. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Magyarországon autokratikus választási rendszer, és hibrid rezsim van.

Pont.

máj. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!