Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » EP listán melyik pártot...

EP listán melyik pártot támogatod majd és miért pont őket?

Figyelt kérdés
Én a Tiszára szavazok majd, tetszik a jelöltek kiválasztási módszere és az, hogy a Néppárthoz szeretnének majd csatlakozni.

máj. 11. 20:35
A kérdező szavazást indított:
Tisza
Fidesz
DK-MSZP-P
Mi hazánk
MKKP
Momentum
MMN
2RK
Jobbik
LMP
31 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
35%

"tetszik a jelöltek kiválasztási módszere"

Olyan ismeretlen embereket sikerült választani, akik politikai tevékenységéről semmit sem tudunk. Ráadásul a szavazáson legtöbb szavazatot kapó jelölt nemi diszkrimináció miatt csak a 3. helyet kapta meg a listán, mert az első helyre az a nő került, aki fele annyi szavazatot sem kapott, mint a legnépszerűbb jelölt - csak azért, mert ő nőnek született. Tényleg tök jó rendszer...

máj. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

#1 Ez a haladóprogresszív feminizmus. Totál lejáratja a nőket, ahogy minden más kisebbséget, mert eleve abból indul ki, hogy saját képességeikkel nem lennének képesek jobbat elérni, ezért ilyen módon kell őket előre tenni.

Holott nőként mondom, hogy ebben az országban soha semmiféle hátrány nem volt ha valamit el akartam érni. Mérnöknek tanulhattam olyan szakon amilyenen akartam, iparban dolgozhattam és sok női kollégável, női vezetővel együtt, azonos fizetésért, mint az ugyanúgy dolgozó férfi kollégáim. Ha politizálni akartam volna akkor pont ugyanannyi esélyem lett volna rá mint a pasiknak - csak engem nem érdekelt.

Nem azért van kevesebb nő a politika élvonalában mert a nők ne lennének éppen olyan jók, hanem mert a nők között sokkal kevesebben akarnak élvonalbeli politikusok lenni és a nők sem akarnak több nőre szavazni. Az önkormányzatokban már több nő dolgozik képviselőként - bár nálunk pont csak 1 képviselőnő van.

máj. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Tiszára szavazok én is. Remèlem ezzel hozzájárulok h kialakulhasson egy normális ellenzèk, mert az eddigiek elèg gázosak voltak.
máj. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%

“ mert eleve abból indul ki, hogy saját képességeikkel nem lennének képesek jobbat elérni, ezért ilyen módon kell őket előre tenni.”


Nem. Abból indul ki hogy Magyarország még mindig patriarchális berendezkedésű és legtöbben ugyanarra a pozícióra tudatalatt is előbb mondanak egy férfit mint egy nőt, mégha a nő alkalmasabb is.

máj. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#4 És erre miért nem az a megoldás, hogy az alkalmasabb jelölt kiválasztását szorgalmazzuk? Miben lesz jobb, ha csak megfordítjuk, és ezen túl mindig a nőt helyezzük a férfi elé? Így ugyan ott vagyunk, csak megfordítottuk a nemeket.

Az egyenlőség nem azt jelenti, hogy minden munkában 50-50 a nemek aránya, hanem azt, hogy mindkét nemnek ugyanazok a lehetőségei, jogai vannak. Ha valaki nem akar női képviselőre szavazni, mert nem akarja hogy az érdekeit egy nő képviselje, akkor milyen jogon erőszakolják rá a választóra a női politikust?

Szerintem ez a fajta erőszakos és diszkriminatív hozzáállás sehova sem vezet, tökmindegy melyik nemet részesíti előnyben. Oda kellene végre elérnünk, hogy nem nemek, hanem képességek alapján választunk politikusokat.

máj. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%
#2: maga az, Ferencz Orsolya?
máj. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

#6 Nem, de a példa jó, ő is jól mutatja, hogy a nők bármit elérhetnek amit akarnak. Képességük és lehetőségük éppen úgy van hozzá, mint a pasiknak.

Ez a modern feminizmus annyira nevetséges. Vannak fiaim és van lányom is. Mind másféle, más érdekli őket, másban jobbak vagy kevésbé jók, más számukra a fontos. Egyben azonosak, hogy a saját döntéseik és képességeik szerint élhetik az életüket, a lehetőségeik ugyanazok hozzá.

máj. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ferencz Orsolya épp Győzikével kampányol...
máj. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
15%

Déká emeszpé párbeszédre szavazok, a közös listára

Mert ők hozzák el a jó Magyarországot

máj. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!