Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyar Péter miért Franciaorsz...

Magyar Péter miért Franciaországot hozza fel példaként, amikor inkább elrettentő példa kellene legyen?

Figyelt kérdés

Évek óta Nyugat-Európában élek, több országban is. Így van némi rálátásom hol kb milyen a helyzet.


A magyarok többségének nincsenek ismeretei Franciaországról. Max kimerül abban, hogy egyszer elutazott Párizsba megnézni az Eiffelt és ennyi. A magyarok sokat tudnak Ausztriáról, és itt-ott Németországról is. Így Ausztriáról én most nem fogok írni.


Viszont ha már Franciaországot tekintjük példaképként, had jegyezzek meg pár dolgot.

- A fizetés átlag €500 alacsonyabb mint ugyanolyan pozícióban Németországban/Hollandiában

- Az árak magasabbak, mint Németországban.


Ez két fő példa. Míg mondjuk szakmunkásként 2500-3000 eurót nettóban reálisan meg lehet keresni Németországban, ugyanolyan feltételekkel Franciaországban nettó 2000 euró a reális, ha 2500 nettóban meg tud keresni valaki az már nagyon jónak számít.

Most értelemszerűen ugyanannyi óraszámra értem (nem úgy mint a románok, amikor verték a mellüket nekem, hogy milyen jól keresnek, majd kiderült, hogy ugyanannyi pénzért Fr. o-ban heti 50-60 órát dolgoztak, szemben a német normál munkaóraszámra 😂).

És amint említettem, NEM olcsóbb Franciaország. A szupermarketekben amennyiben Lidl vagy Aldiba megyünk be akkor kb ugyanakkorák az árak, mint Németországban, viszont más szupermarketekben viszont inkább drágábbak a termékek a német megfelelőikhez képest (igaz nem sokkal, de tényleg drágább).


Tehát több száz euróból kell drágább árak mellett megélni.

Ez ha csak Németországhoz viszonyítjuk.


Szolgáltatások terén, valóban egy kicsit olcsóbb, de az is csak akkor ha kisebb városokat nézünk. Nagyobb városok esetén már nem. Párizs pl drágább mint akármelyik német nagyváros szolgáltatások terén is.


A másik szintén nagyon-nagyon durva hátránya Franciaországnak, hogy brutálisan drága az autópálya.


Az összes Benelux államban, és Németországban ingyenes, ha ott élsz és van autód ott, akkor fizeted az adóddal, de alapvetően az se borzasztó. Hollandiában (ami a legdrágább ezek közül) nekem 22 euró volt havonta.

Svájcban pedig évi 40chf.


Ezzel szemben Franciaországban mindig fizetni kell, ez kicsit bonyolult, hogy pontosan mennyit (vannak francia nyelven kalkulátorok, ki lehet pontosan számolni mennyi) viszont példaként említem, hogy portugál ismerős mondta, hogy Spanyolországtól Belgiumig, azaz az országon keresztülvezetve kb €100 kerül EGYETLEN ÚT!

Most gondoljunk bele, hogy akik naponta több km vezetnek, azok mennyi pénzt fizetnek. Volt francia kollégáim mondták, hogy nekik a munka és otthon közötti részen (nem sok, ilyen 30km kb) éves szinten ezer euró felett van az útiköltség.

Tehát Franciaországban egyetlenegy út többe kerülhet mint a Benelux államokban vagy Németországban hónapokig korlátlanul vezetni!


Egyébként mondták a franciák, hogy régen náluk os hasonló volt mint Németországban, viszont a francia állam privatizálta az autópályákat, eladta őket, így pedig magáncég nyilván csak a profitot fogja nézni és azt hogyan nyerészkedjen.


Az utakkal kapcsolatban még annyit, hogy a francia közlekedési kultúra borzalmas.

Sokkal rosszabb még a magyarnál is. Messze sokkal több összetört, behorpadt, celluxszal összeragasztott autót láttam ott. Az is tipikus francia szokás, hogy a gyalogosok nem állnak meg a piroson. Tehát az hétköznapi jelenség, hogy az autós áll a zöldön és neki kell várnia a gyalogosokra, mert azok mind a piroson mennek át (Ilyesmi Hollandiában vagy Németországban nyilván elképzelhetetlen).


A másik hátrány meg a nyelv. Bár ezt valószínűleg többen is tudják, de köztudott, hogy az idegen nyelvem nem erősségük. Sokan csak spanyolul tudnak alapszinten, de abból is csak annyit ami épp történetesen megegyezik a franciával.

Még a skandináv országokban vagy Hollandiában, de még Németország is sokkal jobb ilyen téren az emberek messze sokkal jobban beszélnek idegen nyelveket.


Igazából nem tudom mi olyan jó Franciaországban, hogy mint "pozitív példaként" említsük, mert számomra semmi. Portugália után a második legrosszabb nyugat-európai ország. Sehol nincs hogyha a régió környező országaihoz hasonlítjuk.

Tényleg ez kellene legyen a példa?


Miért nem lehetne mondjuk Norvégia, Dánia vagy akár Hollandia?



máj. 12. 19:59
1 2 3
 11/21 franciasrac ***** válasza:
Van benne valódi dolgok, meg több báromság is, nekem érdekes lenne tudni, tényleg saját tapasztalatból írsz-e. Hol voltál Franciaországban, hol voltál Németországban, hol voltál Skandinaviában? Mennyi időt töltöttél mindegyik országban?
máj. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

#11


Nagyrészt saját tapasztalat, de vannak benne másodkézből is, azaz személyesen ismerek olyan embereket akik éltek ott.

Németországban NRW, Baden-Württemberg meg nagyjából a kettő közötti rész.

Franciaországban tulajdonképpen egészen a Grand-Est régiótól Rhône-Alpes-ig terjedő. Pedig ez a rész állítólag gazdagabb, tehát bele sem gondolok milyen lehet akkor a többi.

Ezek a saját személyes tapasztalatok.

De másoktól, akik személyes ismerősök és releváns tapasztalatokkal rendelkeznek tőlük nyilván más részekről is. Pláne, hogy sok arab barátom van, azok közül meg sokan életük nagy részét Franciaországban töltötték.


Egyébként a nevedből ítélve úgyis le fogod tagadni az összeset. Ezt megtapasztaltam a franciákkal kapcsolatban, olyan szintű gőg és sovinizmus van bennük (tisztelet a kivételnek) hogy sosem fogják beismerni ha valami másik (nem francia nyelvű) európai országban jobb. Pl szerintem még soha egy francia sem ismerte be, hogy Németországban jobb, holott ez szimpla tény. Csak a franciák nagy része sosem volt Németországban és eleve egy mukkot sem tud németül (ami nem igaz fordítva, Németországban sokan tudnak franciául valamilyen szinten).

máj. 13. 16:45
 13/21 BécsiFehér ***** válasza:
0%
Az alapján amit leírtál, hű de szerencsés vagyok, hogy nem franciának születtem. Milyen xar lenne az életem ott, mennyivel jobb itt Mo.-on. Bár, szerintem érdemes Ady A Gare de l’Esten versét is tanulmányozni, félek, még ma is aktuálisak a benne leírtak.
máj. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

#13


Hát igen. Az újjászülöttnek minden vicc új. Csak tudod más az amikor valaki ott él valahol és más az amikor valaki kimegy kb turistákodni rövid időre és gyermeteg naivitással képtelen észrevenni a szeme előtt álló durva hátrányokat is, mert annyira vak a rózsaszín ködtől (tipikusan azok akik életünkben nem éltek sehol sem Magyarországon kívül).


Egyébként meg akiknek Magyarország a mérce, azok teljesen feleslegesen hasonlítják Nyugat-Európához. Az olyan elég ha csak Csehországig mennek, már ott is hüledezhetnek az elképesztő hatalmas jóléttől. A magyarozók kb az a kategória amikor a filippínó gettóból jött frissmunkás arról áradozik, hogy Magyarország a világ legszebb legjobb legcsodálatosabb országa.

máj. 13. 21:40
 15/21 BécsiFehér ***** válasza:

"Miért nem lehetne mondjuk Norvégia, Dánia vagy akár Hollandia?"


Mert ahhoz előbb az agyakat is ki kellene cserélni Mo.-on.


#1: "Az ilyesmik normálisak ott."


Szerintem Mo.-on is, akkor meg mi a baj?


"a filippínó gettóból jött frissmunkás arról áradozik, hogy Magyarország a világ legszebb legjobb legcsodálatosabb országa."


Kötve hiszem, hogy olyan tengerpartokkal rendelkező ország fiai arról áradozzanak, hogy Mo. a világ legszebb helye. Attól még, hogy onnan származnak, nem hülyék, egy baj van náluk, hogy a halászaton kívűl kevés a megélhetési forrás, és azt is korlátozzák a túlhalászás miatt. Az idegenforgalomban való vállalkozáshoz meg nem mindenkinek van tőkéje. (Volt Fülöp-szeigetekről származó munkatársam, habár ő mérnök volt és egyébként is már az USA-ban élt.)

máj. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

#15


Tehát akkor te most egy posztkommunista 35 évig orosz megszállás alatt álló kelet-európai országot veszel mérceként egy nyugat-európai magállami szerepű volt gyarmatbirodalom országhoz?

máj. 14. 13:01
 17/21 BécsiFehér ***** válasza:
60%
Éltél az alatt az "orosz megszállás" alatt?
máj. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 BécsiFehér ***** válasza:
60%
Egyébként, ha délnek megyünk, akár Görög-, akár Olasz- vagy Franciaországba, egyre kevésbé jellemző a germán-féle, makulátlan tisztaság. Több a szemét, rendezetlenebb a környezet. De van aki -én is, ettől még jól érzi ott magát, mert az emberek lazábbak, nyitottabbak, barátságosabbak, mint északabbra.
máj. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

#18


Nem olyan nyitottak és barátságosak a franciák, mint azt előzőleg én is gondoltam.

Nem is voltak echte francia barátaim. Szinte az összes arab vagy afrikai, vagy ilyen származású bevándorlók gyereke. Pl van egy tunéziai szülőktől származó de Franciaországban felnőtt ismerős, vele összehaverkodtam, ő az Ántsz francia megfelelőjében dolgozott, ő mesélt egy rakás történetet amiken csak szörnyülködtünk, pl hogy egyszer egy olyan helyet ellenőriztek ahol kiderült, hogy fél éve lejárt tulajdonképpen rohadt halalat árultak. Valahányszor mentünk valahova enni soha nem rendelt semmi komolyabb kaját, mondta hogy látott ő már eleget (egyébként párizsi). De visszatérve a témára, leszámítva az algériai, szenegáli stb ismerősöket, összeismerkedtem Guadalupe-i, új-kaledóniai és tahitiakkal is. A tahiti-i mondta, hogy Tahiti noha nagyon szép és mindig szeret ott lenni, de ott egyszerűen nincs munka. Nincsenek munkalehetőségek, vagy megélsz a turizmusból vagy nem. De alapvetően a francia tengerentúli területekről nagy a kontinentális Franciaországba való bevándorlás. Szóval megismerkedtem sok tengerentúli területekről érkezővel, arabbal, feketével, de valahogy az echte franciák nekem nem tűntek túl rokonszenvesnek.

máj. 14. 17:22
 20/21 BécsiFehér ***** válasza:
A franciák valószínűleg soviniszták, mint általában a nagyhatalmak polgárai.
máj. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!