Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tudni fogja a helyi párt, ha...

Tudni fogja a helyi párt, ha nem veszem fel a szavazólapot?

Figyelt kérdés
máj. 26. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, milyen helyi pártra gondolsz?

Jelölőszervezetek, minden választásnál, bármely szavazókörbe delegálhatnak képviselőket. Láthatják, megnézhetik a szavazói névjegyzéket is, és láthatják, ha valaki nem írta alá.

Ha tartasz attól, hogy megtudják, hogy nem vettél részt a szavazáson és amiatt hátrányt szenvedsz, akkor szavazz érvénytelenül (pl. nem egymást metsző két vonalat rajzolsz a körbe, vagy több jelölthöz, listához teszel jelet, mint amennyihez lehet). Annyi, mintha nem szavaztál volna.

máj. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem
máj. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1. miért lenne baj ha tudná?

2. miért ne mennél el szavazni?

3. attól mert "felveszed a szavazólapot" még senki nem fogja tudni, hogy kire/mire szavaztál vele. A szavazókörben egyedül vagy, scak te látod hova húzod az X-t és a szavazólapok névtelenek, soha nem lehet tudni melyik kié volt.

máj. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%

3/3


Kistelepüléseken főleg, minden választáskor sokaknak a helyi fideszes kiskirálynál fényképpel kell igazolni rájuk szavazott különben jönnek a retorziók. Ne csináljunk már úgy mintha ez ritka lenne, kistelepüléseken ez rendszeres.

máj. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
#4 Ez egy ostoba mese. Nem tudom miért hisztek el ilyen butaságot bárkinek is.
máj. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel alá kell írni a névjegyzéket, így az látható, hogy ki nem volt szavazni.

Ahogy írták, ha félsz ettől, de nem akarsz szavazni, akkor szavazz érvénytelenül.

Mondjuk én nem lennék olyan pártnak a tagja, ahol ezzel megfélemlítenek embereket. Tiszta 50-es évek... Akkor igaz csak egy pártra lehetett szavazni, de ha nem mentél el, akkor elég nagy bajod lehetett belőle.

máj. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ugyan már! Az 50-es években is kiváltságnak számított párttagnak lenni, - az hozott előnyöket, - de kötelező nem volt. Maximum ott lehetetlenítettek el a párttagság lehetőségének nyílt elvetését követően, ahol csak lehetett, - de nem volt kötelező. Találóbb kifejezés erre az "erősen ajánlott" kifejezés! :DDD
máj. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Egyébiránt meg akkorát csalódtam az eltelt évtizedek összességében a magyar belpolitikában, hogy pisztolyt homlokomhoz szegezve sem tud rávenni senki arra, hogy szavazzak. Vastagon és magasról... Jobb nem lesz, csak egyre rosszabb, - bármit is (nem) teszek, - innentől kezdve egy teljesen felesleges időtöltés az egész bohóckodás! Szavazzon, aki hisz még a szélhámosok hadának!
máj. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ugyan már! Az 50-es években is kiváltságnak számított párttagnak lenni, - az hozott előnyöket, - de kötelező nem volt."


Nyuszifül, nem a párttagságra értettem, hogy kötelező volt, hanem elmenni szavazni (arra az egy pártra). (anno az 50-es években)

máj. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Most komolyan...
jún. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!