Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszes szavazók milyen...

Fideszes szavazók milyen intézkedéseket várnátok még el a kormánytól az elkövetkező időszakban?

Figyelt kérdés
2010. nov. 1. 11:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
13%

-A magyar gazdaság fellendítése és külföldi kézből kihúzása

-A magyar ipar és mezőgazdaság fellendítése

-Programok, hogy több fiatalnak legyen kedve Magyarországon maradni

-Programok, hogy több fiatalnak legyen kedve ipari vagy mezőgazdasági munkát végezni tercier munka helyett

-Sorkatonaság visszahozása

-Önbíráskodás legalizálása

-Ha az EU szembeszegülne egy országot felvirágoztató intézkedéssel, akkor azonnali kilépés az EU-ból

-USA-beli fegyvertörvények bevezetése

-Program, hogy Magyarországnak legyenek nukleáris fegyverei

-Romák kiváltságos helyzetének megszűntetése

-Programok a hazafiasság erősítésére

-Szorosabb kapcsolat kialakítása az USÁ-val és Oroszországgal

-Börtönök szigorítása

-Halálbűntetés visszahozása

-Nagyon súlyos bűnökért börtön helyett bűntetőtáborok létrehozása

2010. nov. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
12%
Én, bár nem fidesz szavazóként, de ugyanazokat mint az első.
2010. nov. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%
Egy pont kivételével: Az önbíráskodás legalizálása. Elég lenne ha csak elfoghatod a betörőt, de a törvény büntetné meg.
2010. nov. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%

"Önbíráskodás legalizálása" + "USA-beli fegyvertörvények bevezetése "


Külön külön se semmi, de így együtt meg kifejezetten durva lenne ez.

2010. nov. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
azt hiszem, ha tényleg behoznák ezt a kettőt, akkor bármilyen programokat is csinálnának, hogy több fiatalnak legyen kedve Magyarországon maradni, én húznék el innen és igyekezném kivinni a családomat is, semmi kedvem egy begőzölt vadnyugaton élni.
2010. nov. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
Az első kötve hiszem, hogy Fidesz-szavazó. Ha mégis, akkor nagyon el van tévedve :D :D
2010. nov. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
37%
Pedig Fidesz-szavazó vagyok, mert a Jobbik nem ilyesmire koncentrál, hanem inkább arra, hogy hogyan lehet minnél jobban keresztbe tenni a zsidóknak és hogyan lehet minnél jobban nyalni a zsidók és az USA ellenségeinek a s*ggét.
2010. nov. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az önbíráskodás részével csupán annyiban értek egyet, hogyha egy betörő bejön a lakásomba, és lopni akar, akkor megvédhessem a házamat. Hülyén néz ki, hogyha valaki betör hozzám, én kést ragadok, és ő esetleg belehal, akkor engem csuknak le...
2010. nov. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Az első által említettek közül a következőket én is támogatnám, bár nem vagyok Fideszes:


-A magyar gazdaság fellendítése és külföldi kézből kihúzása

-A magyar ipar és mezőgazdaság fellendítése

-Programok, hogy több fiatalnak legyen kedve Magyarországon maradni

-Programok, hogy több fiatalnak legyen kedve ipari vagy mezőgazdasági munkát végezni tercier munka helyett

-Romák kiváltságos helyzetének megszűntetése

-Börtönök szigorítása

-Halálbűntetés visszahozása

-Nagyon súlyos bűnökért börtön helyett bűntetőtáborok létrehozása



A következőket viszont vagy semmi szín alatt, vagy csak bizonyos feltételek mellett:


-Sorkatonaság visszahozása : régi formájában úgy volt sz*r, ahogy volt, abszolút semmi értelme úgy visszahozni. Ha viszont meg lehetne oldani azt, hogy egyrészt európai körülmények legyenek a laktanyákban, másrészt pedig azt, hogy a szivatást és szemétkedést konkrétan tiltanák, és akit rajtakapnak, azt keményen megbüntetnék, úgy már lehetne róla beszélni. Mert egy általános erőnlét-kitartás-fejlesztés tényleg mindenkinek jól jöhet, és ha rendes kiképzést kap, akkor az se rossz. Csak mindez megfelelő körülmények között történjen - mert ha a régi körülmények között lenne újra, akkor az pl. a fiatalok ittmaradási kedvét is komolyan rontaná.


-Önbíráskodás legalizálása : bármennyire is értem, megértem, és átérzem, ezt mégsem tudom támogatni, mert túl sok a begőzölt hülye, akinek már a legkisebb apróságok miatt is elszáll az agya, és aránytalan hülyeségeket csinál, amikért végül sokkal több büntetést érdemelne ő maga. Akkor már inkább legyen nagyobb jogköre, beleszólási/intézkedési lehetősége a rendőrségnek és/vagy a polgárőrségnek, családvédelmiseknek, stb.


-Ha az EU szembeszegülne egy országot felvirágoztató intézkedéssel, akkor azonnali kilépés az EU-ból : hogy milyen intézkedés virágoztatja fel az országot, az mindig csak hosszú távon derül ki. Volt már olyan nem egyszer, hogy valami eleinte jónak látszott, aztán vagy kiderült, hogy mégsem az, vagy egyenesen visszafelé sült el. Ezt tehát előre nem lehet megmondani, így nincs mi alapján ítélni. Plusz azt is jó lenne felfogni, hogy NEM mi teszünk szívességet az EU-nak azzal, hogy a tagja vagyunk, hanem pont fordítva.


-USA-beli fegyvertörvények bevezetése : annál azért kicsivel mérsékeltebben; pl. szigorúan ellenőrizzék minden leendő fegyvertulajdonos elmeállapotát, érzelmi stabilitását, kiegyensúlyozottságát, mérlegelőképességét, stb.


-Program, hogy Magyarországnak legyenek nukleáris fegyverei : mi a fenének? RENGETEG pénzt elvisz, amit ezer más hasznosabb célra is lehetne fordítani (béremelés, egészségügy, hogy csak kettőt említsek, de van sokkal több is), kb. az egész világ megorrolna ránk (jó, Irán, Kína és Észak-Korea talán nem, éljen, nagyszerű barátok, tényleg), és amúgy se tudnánk mit kezdeni vele.


-Programok a hazafiasság erősítésére : nem látom értelmét. A hazafiasság nem olyasmi, amit ki lehetne kényszeríteni. A hazafiasság az, ami magától megszületik akkor, ha az ember tényleg szereti a kultúráját és a hazáját, elégedett vele, és szeret ott élni; ez az őszinte, igazi hazafiasság. Minden más csak kikényszerített műnemzetieskedés, és annyit is ér. Az igazi hazafiasságot tehát egyszerűen úgy lehet fejlesztei, hogy szebb, jobb, élhetőbb hellyé tesszük az országot, hogy ne kelljen mindenkinek kivándorolnia már ahhoz is, hogy egyszerűen csak tisztes polgári, családos életet élhessen.


-Szorosabb kapcsolat kialakítása az USÁ-val és Oroszországgal : megint a "nincs túl sok haszna" kategória. Oroszokkal még csak-csak, mert nagy piac. USA viszont messze is van, le is sz*rnak minket nagy ívben (a felszínes gesztusokon túl), nincs igazi jelentőségük a mi szemszögünkből.

2010. nov. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
64%
Akasszuk fel a halálbüntetés támogatóit.
2010. nov. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!