Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a " ne higgyétek, hogy...

Mi ez a " ne higgyétek, hogy kint kolbászból van a kerítés"?

Figyelt kérdés
Ezt senki sem hiszi, de az igaz, hogy külföldön jobban meg lehet élni mint itt. ott is dolgozni kell de a munkádért legalább megfizetnek. Az emberek meg csodálkoznak, hogy milyen sokan kimenne. (pl orvosok, mérnökök)
2010. nov. 7. 16:32
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
50%
Sok nagyokos, aki már hülye a nyelvranuláshoz és ezért nem mehet ki; szóval ők mondják ezt, persze irigységből. Persze, hogy nincs kolbászból a kerítés, de ha normális helyen és módon kezdessz el dolgozni, akkor annak lesz is eredménye. Ami itthon van, az egyenesen elképesztő! Széthajtják az embereket és minimálbérrel kiszúrják a szemüket.
2010. nov. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
52%
Igen. És az a megoldás, hogy aki csak tud meneküljön az országból. Aztán majd, ha jobbra fordulnak a dolgok, a 99%-a hazajön.
2010. nov. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
38%
Bár már az utolsó menne. :)
2010. nov. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
82%
Az első válazoló vagyok. Nemrégen olvastam, hogy amikor a Londonban élő magyarokat megkérdezték, a 85%-uk azt mondta, hogy haza akarnak jönni. Csakis kényszerűségből vállalták a kin ti életet. Ezt azért jó tudni.
2010. nov. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
51%

Igazad van kedves kérdező. De azt azért ne feledjük, hogy vannak emberek, akik nem alkalmasak erre. Nem tudnak a kinti élethez, munka morálhoz, szokásokhoz alkalmazkodni.


Lehet, hogy jobban meg lehet élni, de a pénz nem minden. Ha valaki nem érzi magát kint nagyon jól, annak munkáján is meg lehet ezt látni, és akkor már csak kínlódás az egész.

2010. nov. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
87%
Azért, mert sokan gondolják azt, hogy ha kimennek külföldre, akkor majd minden jó lesz, nekik semmit se kell tenniük. Nem lehet már ott sem nyelvtudás, rendes munkamorál, tapasztalat, tudás nélkül munkát találni.
2010. nov. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
62%
Én megértem a távozókat, amint elvégeztem a sulit én is megpróbálok kiköltözni, amennyiben nem látszik semmi számottevő javulás. Sajnálom, de én a saját boldogulásomat és jólétemet fölébe helyezem olyan elvont dolgoknak, mint a hazaszeretet és a patriotizmus. Tessék jó körülményeket teremteni, és akkor nem megy el senki.
2010. nov. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
82%

A " ne higgyétek, hogy kint kolbászból van a kerítés"-t mondóknak abban igaza van, hogy sehol sem karikacsapás megélni, viszont az is igaz, hogy vannak rosszabb és jobb helyek a bolygón.


Észak-Korea pl. rosszabb hely, mint Magyarország, viszont Magyarország rosszabb hely, mint Hollandia.



Szóval lehet, hogy pl. Hollandiában "sincsen kolbászból a kerítés", de, hogy jobban meg lehet élni, mint itt, az is igaz, szóval mindenképp megéri kiköltözni. Ha az ország sorsa az, hogy összeomoljon, mert a politikusaink nem tudtak élhető környezetet biztosítani az embereknek, ám legyen! Így bukott el az NDK is, és Ceausescu Romániája is, és most ezeken a területeken sokkal jobb lett az életszínvonal.

2010. nov. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
73%

a legtöbben nem gondolnak bele komolyan, azért mondjuk.


pl, tudsz mondjuk angolul és van egy érettségid, esetleg vmi szakmád, nem vagy különösen kreatív vagy kiemelkedő, mert akkor itthon is el tudnád adni magad, tehát átlagosan jó vagy, haza szemmel.


külföldön viszont mi leszel? egy átlagon aluli. mivel ott mindenki anyanyelven beszéli az ottani nyelvet és van szakmája, talán jobb is. Ha neked van egy szakmád és tudsz angolul anyanyelvi szinten, akkor kb egy szinten vagy a sok ottani lakossal. És ha állásinterjőra kerül egy hazai és egy bevándorló akinek azonos tudása van, akkor a hazait választják.


külföldön a legtöbb külföldit olyan munkára alkalmazzák amit az ottaniak nem vállalnak be. pl angliában mosogatás.

Svájcban gyümölcsszedés. Azt speciel külföldiek végzik.


Ergó egy szakma és egy középszintű angol iszonyú kevés, hogy kint érvényesülj. Ezen kívül odakint a szállás iszonyú drága, a kaja se olcsóbb mint itthon.

2010. nov. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
45%

"Tessék jó körülményeket teremteni, és akkor nem megy el senki."


Imádom ezt a várom a sültgalambot hozzáállást. Ez egy tipikus cigány szokás. Aggyá munkát, aggyá segílyt, aggyá lakást! Az ilyenekre írtam, bár az utolsó is kimenne már!

2010. nov. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!