Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az MSZP miért tagadja meg az...

Az MSZP miért tagadja meg az egykori MSZMP-t?

Figyelt kérdés
Pedig az MSZP az egykori MSZMP pártból formálódott meg. Erősen elzárkóznak attól a gondolattól,hogy felvállalják,hogy bizony ők Kommunisták.(megjegyzem semmi bajom a kommunista felfogással,de a demokrata felfogással igen) És még Kádár Jánosra sem hajlandóak megemlékezni soha. Ha ez így van,hogy elhatárolódnak attól,hogy nekik közük volt az MSZMP párthoz,akkor miért nem vettek fel az MSZP teljesen más pártnevet? Pl. SZLMP (Szét Lopunk Mindent Párt)
2010. nov. 16. 13:54
1 2
 1/13 hollófernyiges ***** válasza:
93%
Politikailag nem kommunisták, nem akarnak proletárdiktatúrát és nem államosítanak magáncégeket (azt a Fidesz csinálja :), az MSZMP szellemi jogutódja a Munkáspárt.
2010. nov. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Oké-oké ezt értem és azt is tudom,hogy a Munkáspárt a jogutód,de akkor is az MSZMP ből született az MSZP.
2010. nov. 16. 14:08
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
Rossz a felfogásod kérdező.. MSZP nem kommunista párt... Az MSZMP IGAZI utódja a Munkáspárt, nem pedig az MSZP... Az MSZP egy szociáldemokrata párt és szerintem ennek meg örülni kéne, hogy elhatárolódnak az MSZMP-től...:D
2010. nov. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
(előző vagyok) és ha már itt tartunk, hogy mi miből alakult akkor kedves kérdezőt hadd kérdezzem már meg, hogy tudja-e miből alakult a Fidesz? :D Bizony-bizony a sok KISZ-es kommunistatanoncokból :D És ők sem emlékeznek meg Kádárról..
2010. nov. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen rossz a felfogásom,sőt! Te meg sértegetős vagy! Mert az MSZMP sokkal többet tett az országért mint a Fidesz és az Mszp együtt valaha is fog tenni! Tudom most gyűlöletkeltő voltam és jönnek majd a kioktató írások ,megjegyzések. De éljen az MSZMP,Éljen KÁDÁR JÁNOS!
2010. nov. 16. 14:18
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Elnézést, nem akartalak megsérteni. Az utolsó mondatodat lekövetkeztettem a kérdésedből is ezért nem írtam még pár dolgot.. :D
2010. nov. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az MSZP a rendszerváltáskor szakított az MSZMP kommunista ideológiájával. Az MSZMP-ből kivált az ideológiához hű frakció, ebből lett a Munkáspárt. A mondás szerint az MSZP kapta a tőkét, a Munkáspárt meg Marxot.
2010. nov. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%
Ja, és komcsi vagy.
2010. nov. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
42%

Jah, szakítottak, de azért még az Internacionálét éneklik pártgyűlésen :)


Egyébként kérdező, kérlek meséld el, mit tett az MSZMP az országért? (azonkívül, amit felsőbb utasításként szolgamód végrehajtottak.)

2010. nov. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
39%
Az MSZP imperialista párt.
2010. nov. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!