Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan kell átjelentkezni az...

Hogyan kell átjelentkezni az állami nyugdíjpénztárba?

Figyelt kérdés
2010. nov. 25. 13:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
még nincs róla törvény, de a bejelentés úgy hangzott, hogy nem kell hozzá tenni semmit, ha csak nem nyilatkozol másképp, automatikusan átraknak.
2010. nov. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szóval törvény nincs róla, de legkésőbb január végéig el kell intézni. Jó fejek. A hogyannal kellett volna kezdeni tán, nem az időponttal. Köszi a választ!
2010. nov. 25. 14:08
 3/11 anonim ***** válasza:

nyugi, ez a meccs még koránt sincs lejátszva...

[link]


de egyébként meg:

[link]

2010. nov. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
Mit hiperventillál mindenki ezen? Az állami nagyon is jó, ez működik nyugaton. Ausztriában is kiröhögnek a kis nyugdíj gittegyleteinkkel együtt. Semmi haszna nincs annak, hogy a nyugdíjadat kétes cégek biztosítsák.
2010. nov. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem kell tenned semmit, úgy átraknak január 31-ével, mint a pinty...
2010. nov. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

"Mit hiperventillál mindenki ezen? Az állami nagyon is jó, ez működik nyugaton. Ausztriában is kiröhögnek a kis nyugdíj gittegyleteinkkel együtt. Semmi haszna nincs annak, hogy a nyugdíjadat kétes cégek biztosítsák."


Egyetértek! A magánnyugdíjpénztárak lényegesen többet lopnak mint a politikusok. Aki oda egyszer befizet az olyan mintha bedobná az Etnába.

2010. nov. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ha nem raknának én akkor is átlépnék. Pont amiatt, amit itt is írtatok.

Az eddigi befizetéseim bő felét elbukták a magánnyugdíjpénztárak. Nem vállalom a kockázatot tovább. Az állam addig nyugodtan használhatja a pénzemet amire akarja, tudom, hogy úgyis visszaadják. Ha nem, meg váljék egészségükre, nem az én lelkemen fog száradni. Éhen halni biztos nem fogok.


Köszönöm a válaszokat!

2010. nov. 26. 09:39
 8/11 anonim ***** válasza:

"Éhen halni biztos nem fogok."


Erre azért ne vegyél mérget. Sajnos a demográfia azt mutatja, hogy fogy a népesség, viszont az eltartottak száma nő. Magyarul, mivel mindig az aktív dolgozói réteg fizeti az aktuális nyugdíjasokat, 2040 körül már egy aktívra kétszer annyi eltartott jut, mint ma, vagy felemelik még jobban a nyugdíjkorhatárt, vagy magasabb adókat vetnek ki, hogy ki tudják fizetni a nyugdíjakat. Vagy nem lesz nyugdíj.

2010. nov. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Az eddigi befizetéseim bő felét elbukták a magánnyugdíjpénztárak"

Azt hogy csinálták? Nekem mind megvan, sőt szép hozama is van! Sőt, az összes nyilvánosságra került adat szerint is szép hozamokat értek el. Csak a tiédet bukták el pont? Te szegény.

2010. nov. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

De veszek rá mérget, én sem hagynám, hogy éhezzenek a szüleim, a gyerekeim sem fogják, ha úgy alakulna....


2008-2009 környékén az összes magánnyugdíjpénztár negatív hozamot csinált (magyarán amit befektetett is elbukta...), örülök, ha ezt valaki nem vette észre a sajátján.


Nem kell sajnálni. Másképp gondolkodunk és kész. Nem ítéletet kértem, hanem egy szimpla kérdést tettem fel. Arra már kaptam választ, köszönöm!

2010. nov. 27. 08:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!