Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Küldenek majd nyilatkozatot a...

Küldenek majd nyilatkozatot a magánnyugdíj pénztárosoknak? Vagy csak bemegyek az ONYF-hez az irataimmal és nyilatkozok arról, hogy maradok a magánpénztárnál?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Mért maradnál?
2010. dec. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem küldenek semmit, személyesen kell intézni. Ami szükséges: TAJ-kártya, személyi- és lakcímkártya, ill. a magánnyugdíj-pénztárad neve.
2010. dec. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem küldenek, neked kell bemenned, én már nyilatkoztam 22-én (Bp. Váci út, mindennel együtt 10 perc), benne voltam az első 200-ban, 2 ünnep között is van ügyfélfogadás, eddig 3 munkanap alatt összesen 1300 ember nyilatkozott már (a mai, 28-i még nincs hozzáadva, de egyre többen mennek). Gyorsan megy a nyilatkozás, átlagosan negyed óra, a legrövidebb eddig 2 perc, a leghosszabb fél óra volt.
2010. dec. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!Akkor nem kellberendezkedni félnapos sorbanállásra...
2010. dec. 29. 08:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Most még biztos nem. Hétfőn csak a Fiumei úton 400-an nyilatkoztak, tegnapi hír (egy nyilatkozó ismerősöm kérdezte az ügyintézőt, és az mondta), és nem volt fennakadás. Egyedül külföldön a követségeken lehet gond, de őket meg zargatni kell (egy külföldön dolgozó említette, hogy postán kapják a nyilatkozatokat 21. század, no comment). Durván 2-3 perc alatt lehet végezni az ügyintézőnél, a többi legfeljebb várakozás, most még biztos, hogy bent. Aki ügyfélfogadási idő végén még kap sorszámot, az még biztos, hogy sorra kerül aznap, ezt ígérik az ügyintézők, nem zárnak, túlóráznak, ha kell.

Az ONYF weboldalán meg lehet keresni, ki hova tartozik, illetve BP-n 3 helyre lehet menni, a Váci útra, a Fiumei útra, és a Visegrádi utcába.

2010. dec. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még annyi, ha adnak nyilatkozó papírt a sorszámkiadó ablaknál, csak a felső részt kell neked kitölteni és aláírni, az alsót az ügyintéző tölti ki.

Ne lepődj meg, ha tombolatömbből kitépett jegyet kapsz, már valahol ezzel pótolják, hogy nem tudtak új programot írni az automatába. :-)

2010. dec. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!