Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nyugdíj kérdés; mi legyen?...

Nyugdíj kérdés; mi legyen? Magánnyugdíj? És ha becsődöl a cég? Akkor mi lesz a pénzemmel? Hány %-ot fizet majd havonta aki államit választja és mennyit, aki marad a magánnyugdíjnál?

Figyelt kérdés
2010. dec. 31. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Örökölhetik a gyerekeid az állami nyugdíjat, ha idő előtt megmurdelsz?
2010. dec. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
Eddig sem fizettél,hanem levonták a fizetésedből.Ha maradsz a magánban autómatikusan elveszted a pénzed 70 %-át.A cég pedig be fog csődölni és rengeteg munkanélküli munkatárs lesz,aki eddig baromi jól megélt a 200ezres fizetéséből.
2010. dec. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A lényeg, h az én fizetésemből vonják, tehát fizetem!
2010. dec. 31. 17:25
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Ha becsődöl a cég, amelyiknél a magánnyugdíj-pénztári befizetésedet kezelik, akkor átveszi egy másik cég. Erről kapsz majd egy értesítést és választhatsz, hogy a megmaradt cégek közül melyikre bízod a pénzed további kezelését. A béred 10 %-át fogják utalni a magánba, a fizetésed 24 %-a pedig adó formájában kerül befizetésre az államnak.

Állami vagy magánnyugdíj? Szerintem magánnyugdíj. Elnézve, hogy mennyire tombol az adó- és járulékfizetési kedv - és ez a jövőben nem hiszem, hogy különösebben javulna -, egyre kevesebb befizetés érkezik majd az állami kasszába, amiből aztán a majdani nyugdíjakat fizethetik. Hogy a nyugdíjam 70 %-át elveszítem? Ha nem lesz az államnak pénze, akkor hiába reklamálok, hogy "hiszen én szépen minden befizettem, tessék akkor olyan nyugdíjat adni, amiből meg lehet élni".

A törvényeket igen könnyen meg lehet változtatni. Pl. aki 2013-ig megy nyugdíjba, az még az átlagfizetésének 80 %-át fogja megkapni nyugdíjként, aki 2013 után, az már csak a 60 %-ot.

2010. dec. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%
Én senkinek sem ajánlom a magánpénztárt. És nem indoklom volt már szó erről bőven, használjátok a keresőt.
2010. dec. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha az államnak odaadod a pénzed, azt soha többé nem látod, mert ami az államnak megy, azt azonnal felhasználják és kiosztják MÁSNAK.

Néhány év múlva megadóztatják a nyugdíjakat.

Nem tudom, mióta dolgozol, ha van minimum 20 éved, már nem vehetik el az állami nyugdíjat teljesen. Ha fiatal vagy, akkor pedig a következők még kárpótolhatják a magánpénztárban maradókat a szolgálati idővel, de azokat sose tudják kárpótolni, akik az államnak odaadták a pénzt.

Jönnek pár év múlva a Ratkó-nyugdíjasok, de nem lép munkába közel annyi fiatal velük egyidőben (sőt, sokan külföldre mennek), ergo, biztos, hogy a nyugdíj összege csökkenni fog (pláne, ha a rokkantnyugdíjasokat is számoljuk), és a csökkenő alap összegre még jön majd egy adó.

Nagyim több, mint 50 év munka után nem kap nyugdíjat, ő még nem tudott megtakarítást nyitni, ha lett volna lehetősége, most nem tengődne szociális segélyen, sőt, most még a szoc. segélyt is változtatni akarják, ha ezt is elveszik tőle, semmije nem marad. És ez az állam hibája.

Én mindenképp a magánpénztárat javaslom + más megtakarítást mellé (nekem 2 van mellette). Az a biztos, ami a tiéd, az állam nem tud garanciát vállalni.

2010. dec. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én még nagyon fiatal vagyok, pár hónapja dolgozok. Tehát nincs abból hátrányom, ha a mnyp.- nál maradok. Sok minden történhet még, amíg eljutok a nyugdíjig.

Aki a mnyp-nál marad, annak hogyan számolják az éveket? 40 év ugyanúgy?

2011. jan. 1. 12:32
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Jelenleg - tudomásom szerint - 20 év munkaviszony után kaphat valaki állami nyugdíjat. Tehát, ha valakinek megvan a 20 éves munkaviszonya 2011. dec. 31-ig és magánnyugdíjpénztár tag marad, akkor nyugdíjba vonulása esetén - ha a szabályokat addig nem változtatják meg - állami nyugdíjra is jogosult lesz + kapja a magánnyugdíj-pénztárban felhalmozott pénzt is. Ha valakinek nincs meg a 20 éves munkaviszonya, akkor az államtól semmit nem fog kapni (állítólag valamiféle szociális járadékra azért így is jogosult lesz), csak a magánnyugdíj-pénztárban lévő összeget, ill. az egyéb öngondoskodása során felhalmozott pénzt kaphatja majd meg.
2011. jan. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha te még nagyon fiatal vagy, mire te nyugdíjba mehetsz, addig még emelhetik a nyugdíjkorhatárt. De őszinte leszek, én ugyancsak fiatal vagyok még, és nem szeretnék nyugdíjas lenni, tevékeny ember vagyok, anyukámhoz hasonlóan, neki még nagyjából 10 év van nyugdíjig, most ledöntötte egy gerincprobléma egy hónapra, és nem bír a fenekén ülni még betegen se, szóval engem nem fog érdekelni a nyugdíjkorhatár, dolgozom, ameddig bírom szusszal. Most se szeretem a tétlenséget, nő létemre nem bírnám elviselni hosszú távon, ha eltartott lennék.
2011. jan. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!