Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen kellene, hogy legyen...

Milyen kellene, hogy legyen egy párt, hogy elnyerje a bizalmatokat, és a szavazatotokat?

Figyelt kérdés
Amióta demokrácia van, úgy vettem észre, hogy gyakorlatilag van néhány párt, akik mindig megkapják a parlamenti bejutáshoz szükséges szavazatokat (bármennyire is alkalmatlanok a feladathoz), és új pártok nem nagyon jutnak be. Ennyire nincsenek új pártok, vagy az emberek ennyire bizalmatlanok, hogy inkább megszavazzák a régit? Milyen kellene, hogy legyen egy párt, hogy arra szavazzatok a régi, megszokott helyett? Milyen programmal nyerné el a bizalmat?
2011. jan. 5. 18:18
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
73%
ez azért van, mert egy új, még ismeretlen párt létrehozásához rengeteg pénzre és (miután létrejött) médiaszereplésre van szükség
2011. jan. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
78%
amúgy minimum olyannak kell lennie, hogy a tagjai, jelöltjei ne rendelkezzenek pártmúlttal! ez alapvetően szükséges a bizalomhoz, szerintem.
2011. jan. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
72%
Én messziről felismerem a linkséget, a hazudozást, a blőd ígéreteket, a mellébeszélést. Mások sajnos nem, legalábbis a politikában nem, ezért dőlt be az ország zöme egy ilyen Orbán-féle kóklernek. Na én olyan pártra szavaznék, akinél látom, hogy elmondja a valós helyzetet, és azt hogy mit, miért és milyen eszközökkel csinálna. Ilyen egyszerű, de ilyet nem láttam még 20 éve. Az egész orbáni kampány például arról szólt, hogy eddig minden rossz volt, ez után minden jó lesz. Senki nem firtatta a részleteket, mindenki hitt a csodafegyverben. Ezt a dolgot bekajálta közel 3 millió ember, köztük magas "értelmiségiek". Amíg ez a színvonal, amíg erre van (csak) vevő, addig nincs is miben reménykedni.
2011. jan. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
0%

"Én messziről felismerem a linkséget, a hazudozást, a blőd ígéreteket, a mellébeszélést. "

nagyon gizda vagy!

2011. jan. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk jó lenne, ha nem hazudoznának, nem sikkasztanának, nem lopnának, nem csalnának, nem hoznának szégyent az országra, nem vennék palira emberek tömegeit...
2011. jan. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
De ezt hogyan lehetne bizonyítani egy új pártnál? Hogy elhiggyék, hogy nem fognak lopni/sikkasztani? Mert sajnos a többség úgy áll hozzá, hogy "úgyis ők is lopni fognak, így szavazok inkább a régire" (aki már bizonyította, hogy lopott)...
2011. jan. 5. 20:02
 7/30 anonim ***** válasza:

Milyennek?

-Becsületesnek

-Jó beállítottságúnak

-Nem csak pofázónak(Megvalósítás!)

És még nagyon sok!

2011. jan. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Kérdező, fogalmam sincs, de amíg ezek nem dögölnek ki, nem sok esély lesz a politika megtisztítására, addig nekünk kell összefogni és erősebbnek meg okosabbnak lenni ezeknél a politikusoknál.
2011. jan. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 Sz1u ***** válasza:

Elnyerné a bizalmamat az, aki végre már ezt mondaná (Churchill után szabadon):


„Nem ígérhetek mást csak vért, erőfeszítést, verítéket és könnyeket.”

2011. jan. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Én legjobban egy civil tömörülésből álló párnak örülnék. Ahol nem csak a pénz és a hatalomvágy számítana. Tagjai művelt és hazájukért tenni akaró szakemberekből állna. Nem látszat nemzeti párt lenne. Ész érvekkel és nem mellébeszélve dolgoznának ki egy programot, ami esetleg az elején fájna, de hosszú távon gazdasági felemelkedéshez vezetne. Ami nagyon fontos nem a mai politikai "elit" tagjaiból állna.
2011. jan. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!