Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy csak 10...

Historian73 kérdése:

Miért van az, hogy csak 10 ezer magyar számára fontos a demokrácia és a sajtószabadság?

Figyelt kérdés
10 ezren voltak január 14-én a parlament előtt! Ennyien tüntettek a kormány felháborító diktatórikus rendszere ellen, és a demokrácia mellett!
2011. jan. 15. 16:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
61%
Az egész szép szám.Azt hittem ilyen rossz időben nem lesznek többen ezer főnél.
2011. jan. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
3%

Most komolyan: a tüntetők létszáma érdekel?

Erre az a magyarázat, hogy nem mindenki tud elmenni, bár én, a tüntetéseket hülyeségnek tartom. Nem mintha azon el lehet érni valamit.

A másik, nem tüntetni kell, hanem igazán tenni ellene, de ahhoz gondolkodni kell (ami persze, egyeseknek nehéz).

2011. jan. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
53%

Ha nem lenne demokrácia és sajtószabadság, ezért a kérdésedért már holnap hajnalban megjelenne a lakásotokon, pár "jólöltözött úriember" (ávós...) és vinnének téged és a családot, de még a számítógépedet is, "kis elbeszélgetésre" ill. teljes vizsgálatra.

Ezen gondolkodj el...

bár úgy gondolná az (épeszű) ember, hogy 38 éves korodra ezt már megérthetted volna!

2011. jan. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
19%
Egy facepalm-kép rendel a facepalmos csókától.
2011. jan. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
45%

MÉG van szólás és sajtószabadság! Éppen azért tüntetnek,mert rövidesen nem lesz!

Ahogy már demokrácia sincs! Egypárt rendszer van,mint Rákosi és Kádár idejében.

Miért nem voltak többen? Lehet,hogy az időjárás miatt,de lehet,hogy sokan féltek elmenni! Nem az ÁVÓ-soktól,mert azok még nincsnek. De ha meglátja őket valaki,és besúgja a főnöküknek,akkor lőttek a munkahelyüknek! Diktatúrában az emberek félnek mindentől!

2011. jan. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
52%

A szocik,ha nincsennek éppen hatalmon rögtön ezt a kettőt féltik....,és teletrombitálják európai cimboráik ujságjait is evvel a baromsággal.


Hol voltak ezek a "tüntetők" amikor a Magyar Nemzet újságiróját,a Hir TV riporterét agyabugyálták gy.f. rendőrei??

2011. jan. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
36%
Utolsónál a pont!
2011. jan. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
41%

17:21


"MÉG van szólás és sajtószabadság! Éppen azért tüntetnek,mert rövidesen nem lesz!"


Igen, ezt mondjátok megállás nélkül már 7 hónapja. És ugyenzt fogjátok szajkózni jövőre, 2013-ban, sőt, 2015-ben is.


Ugyanis amikor a balliberálisok nincsenek hatalmon, akkor mindig "mindjárt megszűnik a demokrácia". 1990-1994-ben és 1998-2002-ben végig ugyanezt ordibálták a ballibek.


"Egypárt rendszer van,mint Rákosi és Kádár idejében."


Fidesz, MSZP, Jobbik, LMP. Ezek a parlamenti pártok. Számuk négy. Emellett még van kb. 200 parlamenten kívüli párt.

2011. jan. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
69%

Hát tudjátok azért a fogalmakat kissé helyre kéne tenni...


A cenzúra NEM AZT jelenti, hogy lecsuknak, ha valamit ki mersz mondani. A cenzúra csak ELLENŐRZI, és MEGTILTJA adott hírek, információk szabad terjedését. Erre pedig az új médiatörvény sajnos ALKALMAS.


Azt mondják, nem azért csinálták a törvényt, hogy ilyen visszaélésekre használják. OK, ezt értem. De azt nem értem, hogy akkor vajon miért nem zárták ki a törvényben ennek a lehetőségét???


"Fidesz, MSZP, Jobbik, LMP. Ezek a parlamenti pártok. Számuk négy. Emellett még van kb. 200 parlamenten kívüli párt."

- Igen, ebben igazad van, valóban négy parlamenti pártunk van. Hogy mennyi van azon kívül, azt nem tudom - de nem is érdekes, hiszen azok EGYÁLTALÁN nem vesznek részt a politikai döntéshozatalban. Abban csak a parlamenti pártok vesznek részt, mégpedig a választási eredményeknek megfelelő százalékban. Azaz a Fidesz EGYMAGA, a többiek való egyeztetés NÉLKÜL dönt.


Hozzá kell tenni, hogy a Fidesz "csak" 53%-ot ért el a választáson, csak a magyar választási rendszer deformitása miatt lett ebből 2/3-os parlamenti többség. Viszont (mivel a Fidesznek egyedül is megvan a többsége) - egyszerűen NEM VESZI FIGYELEMBE a többi három párt véleményét. Amit természetesen megtehet, jogában áll. De ezután ne állítsd azt, hogy ez egy DEMOKRATIKUS döntéshozatal!


- Vagy a demokrácia vajon úgy néz ki, hogy én elhatározok valamit, aztán nem érdekel, hogy ki mit mond, akkor is az lesz, amit én akarok... - Na köszönöm, EBBŐL a fajta demokráciából nem kérek.


"Hol voltak ezek a "tüntetők" amikor a Magyar Nemzet újságiróját,a Hir TV riporterét agyabugyálták gy.f. rendőrei??"

- Hogy hol voltak, azt nem tudom, de NEM A TÜNTETÉS KÖZEPÉN. Azért tisztázzunk valamit: aki NEM volt ott, azt NEM verték meg. Mellesleg előtte igen jól hallhatóan FELSZÓLÍTOTTAK mindenkit a távozásra. Persze, tudom én, hogy ez nem tetszik, és AKKOR IS igazságtalanul támadtak szegény ártatlan tüntetőkre, akik csak azért gyújtottak fel pár autót, mert nem látták jól a tv székházat, és még véletlenül rossz irányban rohamoztak volna... Kicsit TÚLZÁS ezeket "békés tüntetőknek" nevezni, nem? Kíváncsi lennék, ha most megtámadná a tömeg a televíziót, vajon a MOSTANI kormány mit tenne??? - Szerinted?


Azt sem értem, hogy vajon miért van, hogy szinte kivétel nélkül JOBBOLDALIAK voltak, akiket a rendőrök bántalmaztak? Vajon elkérték az újságíró igazolványukat: Te nézd már, ez a Hír TV-től (Magyar Nemzettől, stb.) jött, ugyan, verjük már meg... Szóval ez NEM így működik. A távozásra való felszólítás UTÁN ott maradók egyértelműen ELLENSZEGÜLŐK, és ellenük a rendőrök erőszakos eszközökkel lépnek fel. És ez teljesen JOGSZERŰ most is, és az volt az MSZP kormányzása idején is.


Persze, az előfordult rendőri túlkapások elítélendők - jogilag is. De meg is történtek a feljelentések, az elkövetőket felelősségre is vonták - vonják, és kérlek NE MONDD azt, hogy részrehajlóan, meg egyoldalúan, mert az ügyészség FÜGGETLEN volt akkor is, és független most is. - Ha ezt is kétségbe vonod, akkor gyakorlatilag a JOGÁLLAMISÁGOT vonod kétségbe, amitől (ha jól tudom) a Fidesz-hívők mereven elzárkóznak.


A Problémát én alapvetően abban látom, hogy MINDKÉT oldal a maga igazát hangoztatja, és meg sem hallgatja a másikat. Abszolút semmi KONSZENZUSRA törekvés nincs, sem a kormányoldal részéről, sem az ellenzék részéről. Így pedig éppen az az ellenőrző funkció szűnik meg, ami KORLÁTOZNÁ a hatalmon lévőket, ami megakadályozhatná, hogy TÚLKAPÁSOK, vagy pártpolitikai célú döntések következzenek.


Márpedig MINDEN pártban csak emberek ülnek, akik NEM tévedhetetlenek, NEM megvesztegethetetlenek, NEM tökéletesen megbízhatóak, és (mindenki nézzen magába) EGYÁLTALÁN NEM PÁRTATLANOK! (Hiszen ezért is hívják pártnak.)


Nem jó az - egyik oldal esetén sem - ha a hatalom ellenőrizhetetlenné, kontrollálhatatlanná válik.


Mert ONNAN KEZDVE kezd veszíteni a demokrácia, és ONNAN KEZDVE kezd eltolódni először a "puha", majd a "kemény" diktatúra irányába.


És ahhoz már csak a megfelelő hataloméhes embert kell megtalálni, akiből kiváló diktátor lehet... Ti tudtok ilyet?


Pedro

2011. jan. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Én mérsékelt álláspontot képviselek ebben a kérdésben! Nem szoktam szajkózni azt, hogy diktatúra van, ennek ellenére még sem tetszik nekem ez az ellenőrzésesdi! ennyi! lehet lepontozni

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:22

nem sokkal mellettük álltam

2011. jan. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!