Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán miért hangoztatja, hogy...

Orbán miért hangoztatja, hogy demokrácia van, miközben a tettével bebizonyította ennek az ellentétét?

Figyelt kérdés

Ugy Orbán még 2007-ben azt mondta, hogy DEMOKRÁCIÁBAN az Alkotmány Bizotság döntése MINDENKIRE vonatkozik. Ergo aki nem tarta tiszteletben az AB döntését akkor ő nem demokrata. Tehát Orbán bebizonyította 2010-ben, hogy ő nem tartja tiszteletben a döntésüket és rá nem vonatkozik. Kvázi beismerte, hogy nem demokrácia van. Hisz ő nyilatkozta, de ő nem tartotta be.

Vagy akkor miért nem azt mondta, hogy mindenklire vonatkozik kivéve őt, mert nem érdekli a demokrácia.


(de nem csak ezzel bizonyította, hogy nem demokrata)


2011. jan. 21. 19:28
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

" demokratikus úton az ország 2/3-a megválasztotta a fideszt,"

Van aki még ezt mindig összekeveri.

A MANDÁTUMOK 2/3-a nem jelenti, hogy az ország 2/3-a szavazott rájuk. A szavazók fele elment és azoknak is csak a nagyjából a fele akarta a fideszt (a fideszesek nagyjából mind elmentek szavazni).

Egy egyszerű példa. HA minden választókerületben 4 jelölt van és mindenki elmegy szavazni. Az 1. párt jelöltje kap 30%, a 2. és 3.párt kap 25%-ot és a 4. kap 20%. Ez az összes kerületben ilyen eredménnyel zárulna. Akkor a parlamentben 100%-ig csak az 1. párt tagjai lesznek. Ez azt jelenti, hogy az ország 100%-a őket akarta? Nem.

Az országnak csak 30%-a.

A mandátumok száma nem jelenti azt, hogy mennyien szavaztak rájuk.

Nálunk olyan 37%-ot kapott a fideszes jelölt.

2011. jan. 21. 23:00
 22/31 A kérdező kommentje:

"Olyat, ahol le van írva az, amiket állítasz, mert sajnos így nem lehet túl hiteles! "

Persze ha az lenne, hogy az ellenzéki pártok elloptak fejenként 20 Milliót, akkor azt azonnal elhinnéd.



Itt vannak linkek.

De ezt szinte mindenki hallotta azokon kívül akik hírtv-n nevelkednek.


"A Vasárnapi Hírek című újság pedig idézett egy politikust, aki hitet tett az alkotmánybírósági döntések megvédése mellett, azzal az érvvel, hogy azok "mindenkire kötelező erővel bírnak". Ez az "elvhű" politikus Orbán Viktor, a jelenlegi miniszterelnök, aki azonban ezt még 2007-ben mondta, amikor ellenzékben volt - fejezi be írását a pénteki The Economist."


[link]


""Az Alkotmánybíróság döntései mindenkire kötelezőek, nincs kibúvó, kiskapu. Ez a magyar demokrácia vastörvénye." Az idézet Orbán Viktortól származik 2007-ből "


[link]


[link]



Míg az utóbbi nyolc évben a Fidesz-KDNP rendszeresen fordult az Alkotmánybírósághoz, kérve jogszabályok felülvizsgálatát vagy megszüntetését, többször állt élére népszavazási törekvéseknek, ha azzal a baloldali kabinetek intézkedéseit megakadályozhatta, vagy támogatta a sztrájkokat, demonstrációkat, most mindezeket az eszközöket hirtelen már nem tartja elfogadhatónak.

2011. jan. 21. 23:02
 23/31 anonim ***** válasza:

"Persze ha az lenne, hogy az ellenzéki pártok elloptak fejenként 20 Milliót, akkor azt azonnal elhinnéd. "


És ezt Te miből gondolod? Vagy miből gondolod, hogy kormánypárti lennék? Vagy hogy Hír tv-t nézek?


Ezzel szemben viszont Én azt gondolom, miután rendelkezésemre bocsátottad ezeket a cikkeket és elolvastam, hogy pontosan az van, amire gondoltam!

A kérdésnek, se füle se farka, csupán az ellenzék szemszögéből egy kielégítő belemagyarázás, hogy orbánék sárba tapossák a demokráciát.

Szó sincs arról, hogy nem tartja tiszteletben a DÖNTÉSÉT az AB-nak, hanem egy alkotmány módosításról van szó, ami az alkotmánybíróság HATÁSKÖRÉRE vonatkozik!

Kvázi

Senki sem bizonyított semmit és nem is ismert be semmit!


Az alkotmánymódosítás előnyeiről és hátrányairól persze lehetne vitatkozni, de az egy másik kérdés lenne!


(egy határon túli)

2011. jan. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

"Szó sincs arról, hogy nem tartja tiszteletben a DÖNTÉSÉT az AB-nak, hanem egy alkotmány módosításról van szó, ami az alkotmánybíróság HATÁSKÖRÉRE vonatkozik! "

Ja tiszteletben tartja, de úgy van vele, hogy rá ne vonatkozzon ezért korlátozza őket.

Ez aztán igazán demokratikus.

Mi lenne ha ezt az ellenzék csinálta volna?

Ja orbán megmondta. Mindenkire vonatkozik.


Vagy neked mit mond az, hogy egy döntés mindenkire vonatkozik és azt be kell tartania a demokráciában?

De van egy ember akit nem érdekel a döntésük és nem tartja be. És hogyan? Úgy, hogy csökkenti a hatáskörüket.

Ilyet meg lehet tenni demokráciában, hogy ami nem tetszik nekem azt eltüntetem?

2011. jan. 22. 01:02
 25/31 anonim ***** válasza:
Kérdező, amit írsz, hatástalan baromság. Csak a szocikat tudod hergelni vele, aki nem szoci, az unja ezt a maszlagot. Nyugodtan leállhatsz vele, mert semmi értelme.
2011. jan. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

"Csak a szocikat tudod hergelni vele"

Ja tényleg az igazságot nem érdekli a fidesz szavazókat.

Sose ismernék be maguknak, hogy őket is jól át tudták b*szni.

2011. jan. 22. 11:49
 27/31 anonim válasza:
Már a kérdésed is egy zagyvaság.Sztem inkább menj az mszp fórumára ilyen marhaságokkal.
2011. jan. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

"Már a kérdésed is egy zagyvaság."

Ja az már zagyvaság, ha bebizonyítják, hogy Orbán nem demokratikus.

Miért ilyen szemfedelesek az emberek.

Az előző kormányzásuk alatt se tettek semitt a kis embereknek. Most a hatalmukat erősítik meg. Aki ezt nem látja az hülye.

2011. jan. 22. 14:17
 29/31 anonim ***** válasza:
Erről szól a politika! Én azért vagyok hülye a te szemedben, mert nem tartod tiszteletben az én álláspontomat. Túl sok az "ezek szerint, ergo, tehát, kvázi" a kérdésedben. Ez mind belemagyarázás! Persze az én szemszögemből! A tiedéből biztos máshogy fest a dolog!
2011. jan. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

ma 14:17


Veled azért nem lehet vitázni, mert nincs álláspontod. Az ordítás, hőbörgés, sírás nem álláspont.

2011. jan. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!