Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobb életed volt a 90-es...

Jobb életed volt a 90-es években, mint most vagy nem? Miért? Melyik időszak volt a kedvenced, az MDF-es, az MSZP-s vagy a Fideszes?

Figyelt kérdés
2011. jan. 31. 23:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem most jobb. A pillanatnyi boldogságomat és jólétemet nem az éppen hatalmon lévő párthoz mérem.
2011. jan. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jobb életem volt, mert még tartott a ´80-as évek lendülete, idő kellett hozzá, hogy tönkre tudják tenni az országot.

A ´80-as években a szüleim, nagyszüleim mezőgazdasággal foglalkoztak mellékállásban, és ebből annyi pénzünk volt, hogy nem tudtuk mire elkölteni.

A téesz adta a rengeteg terményt az általa használt föld után, a kertet önköltségért szántotta, meg úgy általánosságban szerezte a munkákat, irányította az eladást, hozta a vevőket. Hozzánk jártak tanulni a dánok és hollandok. Ezt a rendszert sokáig lehetne dicsérni, de nem ez a kérdés.

Az MDF-kormány hozzákezdett az ország tönkretételéhez.

A Horn-féle MSZP-kormány megállította a 30 % körüli inflációt, növekedési pályára állította az országot. Ez az egy tisztességes kormány volt a rendszerváltás után.

De azért ezekre sem mondom, hogy szerettem őket, mert sok hülyeséget csináltak, ám ők még szem előtt tartották az ország érdekét is, a sajátjuk mellett. Mikor legyőzte őket a Fidesz, akkor belátták, hogy kár tisztességesen csinálni bármit is, azóta az MSZP sem különb, mint a jobboldaliak, nekik is csak a saját zsebük számít.

2011. jan. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 doboszoli ***** válasza:

Ha az egyén, (értsd: saját) szempontjából nézem, kb. egyetértünk.

Mielőtt nekem esnek "hosszútávon gondolkodók", nem vagyok szoci imádó, sohasem voltam párttag, (pedig vezetőként igencsak erőltették), csak a kérdésre válaszoltam őszintén.

2011. febr. 1. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A '90-es években még általános iskolás voltam, nem foglalkoztam politikával, a tanulás volt az egyetlen munkám, nem bosszantott a munkanélküliség, most friss diplomás vagyok, hol van munkám, hol nincs, jobb volt, amikor még ezekkel a gondokkal nem kellett szembenéznem.
2011. febr. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90ben született tesóm, én 6éves voltam és nem politizáltam, akkor költöztünk egy nagyobb lakásba (60m2), aztán pár évre rá mentünk nyaralni Görögországba, nos azóta már egy 135m2-es lakásunk van, lecseréltük az autónkat egyre jobbra, és az utóbbi 5évben minden évben a tengerhez (ált. arab országokba) mentünk nyaralni, és télen pedig síleni 1-3hétre. Van saját lakásom, tesóm pedig egy jó egyetemre jár Budán. Mindent összevetve, nem, nem éltünk jobban, és senki sem vállalkozó tehát még erre sem lehet fogni, de sok munkával, és takarékoskodással sokra lehet vinni.
2011. febr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!