Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mióta van felvételi a felsőokt...

Mióta van felvételi a felsőoktatásban?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm.
2011. febr. 13. 23:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mindig is volt, csak változott folyamatosan. Én 1984-ben érettségiztem és felvételiztem. Akkor vezették be a 120 pontos felvételit, előtte max. 20 volt a szerezhető pontok száma. A 120 pontos rendszer jó pár évig tartotta magát, amit aztán elkezdtek alakítgatni és abból nőtte ki magát a jelenlegi rendszer.
2011. febr. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a jelenlegi értelemben (igaz, akkor még az érettségi és a felvételi teljesen külön volt, talán az ún. "közös írásbelit" leszámítva) valamikor a 60-as években vezették be. Ugyanakkor előtte is volt valami, de nagyon más rendszer (nagymamám barátnője úgy lett orvos, hogy magyar-orosz szakra jelentkezett, de "átirányították az orvosi egyetemre" minden külön felvételi nélkül).
2011. febr. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

sztem már a 2vh előtt is volt. régi magyar filmek alapján gondolom.

meg ugye az áldott jó szocializmusban pofára ment a dolog, ha nem volt a faterod vmi pártmókus, akkor jobban tetted, ha meg sem próbáltad.

2011. febr. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%

23:52


Hagyjuk már ezt a sarkítást. Aki különcködött, és nem lépett be a pártba, és igen, nehezebb volt egyetemre bekerülnie, bent maradnia. De nem volt lehetetlen. Aki meg párt, vagy KISZ tag volt, annak minden könnyebben ment. Ilyen egyszerű.


Ismerősünk pont egy olyan házaspár, ahol a férj párttag volt, a feleség nem, mindkettőnek van egyetemi végzettsége, ők mesélték. Szóval nem tudom, hogy te honnan vetted ezt a "inkább meg se próbálta" dumát, lehet az Echo Tv-ben mondták :)

2011. febr. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
amióta van felsőoktatás
2011. febr. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
én nekem úgy dereng valahonnan, hogy 1920ban, lényegében a numerus clausus-szal együtt vezették be, addig nem volt felvételi eljárás. Azért írtam ki a kérdést, hátha van valaki a témában nálam tudósabb, aki megerősítené vagy cáfolná ezt a homályos emlékemet, esetleg konkrét hivatkozással.
2011. febr. 14. 13:34
 7/7 anonim ***** válasza:
4: Gondolom, arról soha nem hallottál, hogy a komcsik alatt rengetegen származási alapon nem kerülhettek be a felsőoktatásba. Ilyeneket védeni, az eszem megáll.
2018. máj. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!