Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Normasértő, ha a rendőrség a...

Normasértő, ha a rendőrség a körözésnél vagy egyéb esetekben alkalmazott személyleírásnál népcsoportra, nemzetiségre vagy etnikumra utaló megjelölést használ?

Figyelt kérdés

KÉRDÉS: ettől függetlenül a rendőrség használ valamiféle nem hivatalos, maguk közt ismert jelölést? Pusztán, hogy könnyítsék a munkájukat, mivel ez a csodálatos vívmány egyértelműen nem túl hatékony, nem gyakorlatias és semmiképpen nem életszerű.


Én eddig azt hittem sokkal egyszerűbb lehet megtalálni egy elkövetőt, ha tudjuk, hogy milyen származású - szűkíti a kört, ennyi - ezt mindenhol használják, minden épkézláb országban. Itt meg tiltani akarják? Egyre inkább az az érzésem, hogy elmebetegek irányítják az országunkat. Vagy olyanok, akik valamiért mindent megtesznek azért, hogy semmi ne működjön normálisan, de nem értem, hogy miért akarnak mindent (és minket) tönkretenni...


Mert abban az egyben talán még a szelektív-liberálisokkal (csak előre meghatározott irányokba képesek értelmezni a szabadságot) is egyet értünk, hogy a cigányoknak létezik egy jellegzetes megjelenésük, aminek tudatában könnyebb lehet a beazonosítás, vagy akár ellenkezőleg: az is segíthet a keresésben, ha ismert, hogy nem cigányt keresnek éppen.


2011. febr. 16. 00:57
 1/7 anonim ***** válasza:
USA-ban így működik.
2011. febr. 16. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is olvastam a cikket, amiben egy weboldalt felszólítottak egy olyan tartalom levételére, ahol nyíltan leírták, hogy cigány származású lehet az elkövető.

Nagyon furcsa, de a gyakorlatban a rendőrök nem félnek megkérdezni szerencsére. Miután be akartak törni hozzánk, a kiérkező rendőr simán megkérdezte, hogy milyen nemzetiségű volt az elkövető. Arról van itt szó, hogy a rendőrség nem adhat ki sajtónyilatkozatot feltételezés alapján, amíg az be nem bizonyosodik. Tehát ha keresnek egy bűnözőt, van személyleírás róla, de még nem fogták el, akkor sem mondhatják, hogy cigány volt, ha 99%-ban biztos, hogy az volt. Csak a 100% a biztos.

Ez a rendőri munkát nem befolyásolja, ettől még ők azon a nyomon fognak haladni, amit jónak látnak. Ha azt mondom nekik, hogy cigány volt, akkor nem fognak felháborodni, hogy ezt nem szabad mondani.

2011. febr. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Itt az identitás a lényeg. Attól, hogy valaki x-nek néz ki, még nem biztos, hogy x identitása van, szóval x-ként megjelölni sértő egy közösség számára. Pl, ha van egy magas, tejfölszőke, gleccserkékszemű fazon, arra nem mondhatják rá hogy az elkövető alighanem dán, mert tudja a franc, hogy tényleg az e, illetve hogy annak tartja e magát.
2011. febr. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


Én nem értem ezt a dolgot, sőt gusztustalannak tartom, mert fordított esetben, ha cigány az áldozat, akkor azt feltüntetik, függetlenül attól, hogy nem az volt az elkövető indítéka.

De nem is fontos, mert idáig 95%-os pontossággal, mindig eltaláltam, hogy cigányok az elkövetők:D Van érzékem hozzá

De ez csak egy eset a sok liberális hülyeség között. Nekünk pedig el kell viselnünk, ha személyleírásunkban feltüntetik, hogy "fehér bőrű".

2011. febr. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor is megjegyzik, hogy magas és fehér bőrű. Én nem is arra gondoltam, hogy írják oda, hogy cigány, mert tényleg, ki tudja... de azt, hogy kreol bőrű, fekete hajú, azt azért már csak meg lehetne jegyezni, azt meg a többség úgyis tudja, hogy mit jelent, főleg az elkövetés módjából is lehet következtetni (feleslegesen alkalmazott, értelmetlen, brutális erőszak pl.)
2011. febr. 16. 10:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen,használ.Engem két éve kiraboltak az utcán munkába menet.Kijöttek a rendőrök,és közülük a legfeketébb(!)kérdezte meg,hogy cigány volt-e.Látszott,hogy ő is megveti az ilyeneket.
2011. febr. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne ferdítsünk, mert azt ODAÍRJÁK, hogy milyen a bőre színe, csak azt nem írják ki, hogy mi a nemzetisége.
2011. febr. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!