Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi lenne az a jövedelem...

Mennyi lenne az a jövedelem amit ha megkeresnének az emberek egyenesbe kerűlhetne az ország?

Figyelt kérdés

Természetesen ugyan ekkora " változatlan" infáció esetén!


Képzetlen:

Szaki:

Diplomás:


A kérdésem nem csak a vágyak, hanem a gazdaság egészséges működédét is felveti. Ugyan is arról beszél mindenki hogy akkor működne jól a gazdaság ha 3,8mill munkavállaló helyet 4,8mill lenne. Ez ok, de! Ha a mai 3,8mill jövedelme 25% al emelkedne, a költségvetési bevételeket ugyan úgy helyretenné. Sőt, a kereslet és fogyasztás emelkedésének a komparatív és multiplikációs hatása plussz egy nagy lendületet adhatna.


" csak halkan jegyzem meg, az egykulcs ebben a formában és pontosan most, ellentétes hatást gyakorol!


2011. márc. 25. 17:07
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

tuvtuv válasza:


Én is írhattam vola.

Teljesen egyetértek veled.


A külföld irányít az itteni " politikusnak " becézett helytartóikkal.


Csupán ennyi a baj.

2011. márc. 25. 17:51
 12/31 anonim ***** válasza:

figy ez a versenyhelyzet egy jól lekomunikált piár projekt.


itt arról van szó, hogy a külföldi befektetők, és az állam együttműködve hazsnálják ki a lakosság munkaerejét, tartalékait, kapacitását, mindezt a saját zsebük, hazsnuk növelése érdekében, plusz amit csak lehet privatizálnak eladna.


Lerablás megy, és rabszolgatartás, tudatosan megnyomorítanak és ellehetetlenítika jövőt, vagy éppen csak annyi levegőt hagynak hogy meg ne fulladjon az ember.


Nameg a másik fele az hogy rengeteg a bevándorló vendég munkás, ha azok elvállalják 70 ezerért si a munkát, pl szerbek, ukránok, románok, akkor miért fizetne többet a munkáltató? vagy miért emelné feljebb az állam a minimállbért?

2011. márc. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

na sanyi annak ellenére, hogy már egyszer ostobának neveztél megpróbálok válaszolni


""Nem tudom mi az az infáció én csak inflációról hallottam az pedig nincs defláció van


A defláció első jelei hogy csökkennek az árat, amit itt nem tapasztalsz. Sőt!!


[link]

""már jó ideje 266 forint egy euró és 187 forint egy USA dollár.


Már csak ezért sem lehet defláció nállunk!


A defláció az árszínvonal csökkenését jelenti, hol voltál amikor 320 forint volt egy euró?


""A jelenlegi munkanélküli válságot remekül fel lehetne számolni a Széchenyi tervel, neked annyi a szereped, hogy költöd a pénzed mindenféle szolgáltatásra.


Mi az hogy "mindenféle szolgáltatásra"?

Ha nem a hazai gazdaságot támogatod vele, hanem autót veszel, vagy nyaralsz külföldön, akkor csak ki viszed a pénzt. Ezért nincs értelme annak hogy a magasabb jövedelmüeket támogatják! Ugyanis csak az a pénz hasznos a gazdaságunknak, ami itt profitál és tőkésedik ujra.


- A szolgáltatás a kutyakozmetikuson át a műkörmösön keresztül a tévészerelőn át minden. Ha autót veszel akkor nem veszel igénybe szolgáltatást, amit Széchenyi tervel támogattak. Maradjunk annyiban, hogy lemész a közértbe és veszel valamit marinénitől aki ezzel a jó kis államprogrammal óhajtja felpörgetni az üzletét.


"""Ha a boltok jól mennek új üzleteket is nyithatnak és ha nincs már kiadó üzlethelyiség elkezdenek építkezni. Ekkor te kapsz melót mint építész és mindenki boldog!


Neked az a bajod hogy személyeskedsz!

Nem rollam vagy rólad van szó, ezt kellene megértened!

Kösz én jól vagyok.


- te írtad a másik témában, hogy nincs aki építkezzen mert szegény a people


De árúld el, kinek a pénzéből fognak jólmenni a boltok?

- az államkölcsönből

Hiszen nincs fizetőképes kereslet hogy vásáróljanak?

- lesz ha elemzed a példakörforgást amit leírtam

A felsőkőzép? Akik kizavarják a pénzt az importra?

- Milyen felsőközép, úgy beszélsz mintha lenne egy réteg aki csak kocsikat vesz és utazik nonstop.

Miközben a társadalom széles tömege még annyit sem tud fogyasztani, ami tartalékon tartaná a gazudaságot?

- A gazdaság is jól lesz amint beindul a Széchenyi és a Széll Kálmán tervek.

2011. márc. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Az emberek a lakosság ott tehetne valamit az ügyben, hogy pl úgy csinálnak mint a németek!


Akarsz valamit az országomban?


Tanuld meg a nyelvemet!

És még húsz év után se felejtsd el, hoyg te itt VENDÉG vagy!!



Itt meg mi megy magyarországon?

Az emberek bekerülnek egy külföldi céghez, és elfelejtik még az anyanyelvüket is, angolul iméleznek meg jópofiznak a kantinban.

Nálunk a nagy főnök amerikai..

Már 5 éve itt él és még egy rohadt szót sem tud magyarul a büféscsaj tanulta meg angolul kiszolgálni


Ez a nevetséges és szánalmas.

2011. márc. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

"Ez a nevetséges és szánalmas."

Tekintve, hogy a magyar nem világnyelv, így egy kissé irreleváns ez az érved. De tudom, most jön az, hogy én magyargyűlölő vagyok...

2011. márc. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Nameg a másik fele az hogy rengeteg a bevándorló vendég munkás, ha azok elvállalják 70 ezerért si a munkát, pl szerbek, ukránok, románok, akkor miért fizetne többet a munkáltató? vagy miért emelné feljebb az állam a minimállbért?



A neolib gazdaság felfogása már ezt rég megoldotta.

Ez a globalizmus.

Jelszavuk: Minek ide a sok bevándorló, aki olcsón termel.

Hiszen azokkal csak a szoc problémák vannak és sok bukta.

E-helyett kivisszük a termelést a "gyarmatokra" a rabszolgákon megkeresett extra hasznot elhozzuk, a szoc feszültséget meg államosítjuk!


Bevallom meghatnak az okos emberek, és ha nem a mi országunk lenne a gyarmat még meg is hajolnék előttük!

2011. márc. 25. 17:58
 17/31 anonim ***** válasza:

ma 17:57


Nem vagy magyargyűlölő úgyhogy ez nem jött be


Viszont a sapnyol, sem világnyelv, a norvég sem, a svéd sem, és a német sem.


Viszont ha nem beszéled a nyelvüket, gyakorlatilag éhenhalsz ha odamész!


Itt meg pont az ellenkezője megy.

2011. márc. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

"Viszont a sapnyol, sem világnyelv, a norvég sem, a svéd sem, és a német sem."

Tekintve, hogy ezek gazdaságilag fejlett államok, megint csak irreleváns a követelésed. Ja és a spanyolt azért világszinten elég sokan beszélik, Norvégiában,meg azért az angollal is meg lehet lenni. Plusz nem is nehéz nyelv.

2011. márc. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
A skandináv államokban a lakosság jó része beszél angolul.
2011. márc. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

ma 18:01


igen ezt mondják neked itthon a tv hiradóban,

aztán ha meg kimész, jön a meglepetés !!!

2011. márc. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!