Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van itt olyan kettős állampolg...

Van itt olyan kettős állampolgár, aki szeretne majd élni az esetleges magyarországi szavazójogával?

Figyelt kérdés
Azt hallottam,hogy sok külföldi magyart nem is érdekel ,hogy mi folyik itthon meg hogy egyáltalán milyen pártok vannak.
2011. márc. 29. 16:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem itt él, talán érthető is, hogy jobban érdeklik azok a dolgok, amik ott történnek, ahol lakik.
2011. márc. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Akkor viszont minek akarunk nekik a szavazati jogot adni?
2011. márc. 29. 16:52
 3/24 anonim ***** válasza:
93%

Jó a kérdés. Mármint hogy miért is akarunk nekik szavazójogot adni? Miért kellene nekik itt bármire is szavazniuk?


Én se akarok szavazni sem Szlovákia, sem Románia, sem Szerbia képviselőire, pártjaira. Szerintem KIZÁRÓLAG az ott élők ügye, az ő dolguk és felelősségük, hogy hogyan alakítják környezetük politikáját, gazdaságát.


És szerintem KIZÁRÓLAG a mi ügyünk, a mi dolgunk és felelősségünk, hogy hogyan alakítjuk környezetünk politikáját, gazdaságát.


Nem szeretném, ha ezt MÁSOK szabnák meg.


Pedro

2011. márc. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%
Ha valaki itt él és kettős állampolgár, jogos, hogy itt szavazhasson a saját életéről. Ha nem itt él, akkor ne szavazzon, ennyi.
2011. márc. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Utolsó kettő:Egyetértek


A kérdést csak azért raktam ki,mert amikor kijelentettem ezt egy kettős állampolgár előtt,hogy szerintem ne szóljanak a magyar politikába,mert nem itt élnek és nem tudják,hogy nekünk mi a jó.Vérig sértődött.

Nem értem.Észérvei nem voltak csak megsértődött és nem értem,hogy miért.

2011. márc. 29. 17:11
 6/24 anonim ***** válasza:
77%

ha végre el tudjuk majd intézni, a párom is kettős állampolgár lesz. és naná, hogy szavazhasson...

itt él, dolgozik, adózik.... a helyi szavazáson pl "nem magyarként" is kapott jogot.

aki viszont nem itt él és nem itt tesz a közösbe, az húzzon a búsba..

2011. márc. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
75%

"Azt hallottam,hogy sok külföldi magyart nem is érdekel ,hogy mi folyik itthon meg hogy egyáltalán milyen pártok vannak."


Hát, ezt csak cáfolni tudom. Szlovákiában élek és az a tapasztalatom, hogy minden magyar ismerősöm jártas a magyarországi politikában, talán még jobban is érdekli őket, mint a szlovákiai.

2011. márc. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Az teljesen más ha itt élsz.Akkor egyértelműen jár az itteni szavazati jog.Viszont akkor a másik ország szavazati jogát visszavonnám.Tehát mindenki maximum 1 országba szavazhatna.
2011. márc. 29. 17:37
 9/24 A kérdező kommentje:

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma


Ok.Csak azt magyarázd meg,hogy miért érdekel titeket az itteni politika ha nem tőlünk függtök hanem Szlovákiától?

2011. márc. 29. 17:42
 10/24 anonim ***** válasza:
84%

Válaszolhatnál nem csak arra,hogy miért érdekel az itthoni politika,hanem arra is,hogy mit tudsz róla? Honnan tudod,hogy itthon hogyan élnek az emberek? Ha a Fidesz propagandájából,akkor nagyon el vagy tévedve.

Ahhoz itt kell élned,hogy a belföldi politikában tájékozott lehess.

Szerintem is csak az szavazhasson,aki itt él az országban.

2011. márc. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!