Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most miért akarja a fidesz...

Most miért akarja a fidesz megszüntetni a költségtérítéses szakot, mikor még ellenzékben és az akkori kormány akart tandíjat azt nagyon ellenezték? És ezzel nem megmutatkozik az, hogy aki nem tehetős az ne menjen felsőoktatásba?

Figyelt kérdés
2011. márc. 30. 06:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem látom az ellentmondást, amire a kérdésed irányul.

(Szerinted) meg akarják szüntetni a költségtérítéses szakot ÉS ellenezték a tandíjat. Tehát (szerinted) megszüntetik a fizetős szakot és tandíjat is ellenzik = ez ugyanaz, nem? Nem kell fizetni, hogy a szegények is tanulhassanak. Szóval hülyeséget kérdezel.


Ráadásul még tájékozatlan is vagy, mert az, hogy meg akarják szüntetni a költségtérítést, ebben a formában nem igaz. Kicsikét olvasgass.

2011. márc. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
57%

nem akarja. Az a bizonyos mondat (a költségtérítéses képzés kivezetéséről) úgy került be a tervezetbe, hogy egyik nagyokos se tudta mit keres ott vagy hogy került oda, aztán mikor rákérdeztek, hogy ez mit jelent, akkor ment náluk is a találgatás, hogy mit is akar az jelenteni, mert ugyanúgy fogalmuk nem volt - ennek volt az egyik változatza, amit itt is sokan visszabégetnek, hogy a költségtértéses képzés nem fedezi a teljes költségeket (ami egyébként egy elég gyenge lódítás, de a sok agyatlan attól még gondolkodás nélkül átveszi), ezért ezentúl akkor az állam nem adna a költségtérítéses kézpésbe támogatást (mint ahogy eddig sem adott, de ez ugye a droidokat nem zavarta).

Közben már Pokorni is elismerte, hogy gőzük nincs, mit keres ott az a bizonyos mondat, szóval a kérdés innentől kezdve tárgytalan.

2011. márc. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nezz mat utanna, hogy mit jelentenek a kifejezesek!


koltsegteriteses - neked is fizetned kell

allamilag finanszirozott - allam fizeti

2011. márc. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

"Ha megszünteti a költségtérítéses szakokat, akkor maradnak az államilag finanszírozottak - tehát olcsó az egyetem. "

Igazad van elrontottam. Éppen az ellenkezőjét akartam. Mindent költségtérítésesre akarnak átalakítani.

2011. márc. 30. 13:19
 15/15 anonim ***** válasza:

"Mindent költségtérítésesre akarnak átalakítani."


Akkor még az első próbálkozásodnál is nagyobbat hazudsz.

2011. márc. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!