Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vannak az emberek és az...

Miért vannak az emberek és az állam is megőrülve a feketemunkától, ha közben meg rákényszerítenek sok sok vállalkozót?

Figyelt kérdés

Csak nééz magadba!

Ha valami szolgáltatást veszel igénybe, hányszor kérsz számlát csak hogy 30% al többet fizess?

De azoknak a vállalkozóknak a helyébe mit csinálnál, akik csak nagyrészt fekete munkából tudnak megélni?

Esetleg azok helyébe, akik már nem is működtetnek legális vállalkozást, csak feketén dolgoznak hogy ne kelljen segélyért sorbanállni?


2011. ápr. 18. 12:45
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Valahol nem a rendszer, a politika, és az emberek tehetnek arról hogy ez már majdnem sportá vált?
2011. ápr. 18. 12:47
 2/21 anonim ***** válasza:
46%

Én se értem, mit fújolnak meg fikázódnak annyit a feketemunkára - lassan már annak is örülni kell, ha valaki dolgozik. Mellesleg a fekete pénzt is elfogadják a TESZKÓban, nemcsak a fehéret.


Ja, hogy nem adózunk belőle? Kéremszépen, ha az adók egy kicsikét emberibbek lennének, talán senki nem akarná megkerülni a kifizetésüket. Legalábbis kevesebben. Szeretett politikusaink olyan ostobák mind, mint egy napon felejtett samottégla, meggyőződésük hogy minél magasabbra emelik az adót, annál több lesz a bevétel - ehhez képest ennek a fordítottja történik. Minnél magasabb az adó, annál inkább NEM akarja vagy NEM tudja megfizetni senki. A maradék nem adózó állampolgár pedig pontosan tudja, mire megy el az adója. Hát nem az ország fejlesztésére, ez egy szép tündérmese,de a valóság sajnos másként fest...


Amíg a politikusok ellehetetlenítik az emberek életét, és az árakat az egekbe emelik, ne is várják a helyzet javulását. Én kifejezetten támogatom a feketemunkát.

2011. ápr. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
56%
Magamba néztem. Azt látom hogy nem tartozom az általad említett vállalkozók köré. Miért is? Mert nincs fekete munka, nagyon magas színvonalú, egyedülálló, általam szabadalmaztatott eljárással dolgozunk, kizárólag külföldre szállítunk, nagyon magasak a fizetések, ezáltal rengeteg adót fizetünk az államnak. És én még ahhoz is ragaszkodom hogy számlát kapjak mindenről, utálom az adócsalókat minden formában. Ennyi. A sok feketéző nagyban tehet arról hogy kevés adó folyik be, és itt nem csak a keveset keresőkre gondolok, hanem azokra a "veszteséges" vállalkozásokra is, akik százmilliós házat építenek. Ha én befizetek havi 200 ezer forint adót havonta, plusz mind a 100 dolgozóm után is nem csekély összeget, joggal várhatom el hogy más is ezt tegye. Jobb lenne az országnak is.
2011. ápr. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%

12:52! Akkor gondolom támogatod azt is, hogy ne legyen TB, hanem mindenki fizesse meg a gyógyítást. Gondolom támogatod a nyugdíjrendszer első pillérének eltörlését, és csak magánnyugdíjkasszák működését. Gondolom támogatod, hogy fizetős legyen minden oktatás. Hogy csak a jegyek árából tartsák el a MÁV-ot, BKV-t. Hogy autópályát csak magánbefektetők építsenek.

Mert ezeket mind a feketemunka során be nem fizetett adóból végeznék el.

2011. ápr. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
62%
Na én pl. tisztességesen mindig kérek számlát.
2011. ápr. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 57%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:58


alapvetően igazad van.

azonban a lakosság részéről ez inkább úgy néz ki, h: nem fogok min. 25%-al többet fizetni valamiért, ha megvehetem/megcsináltathatom olcsóbban is. Azért a 25%-ért valójában semmi pluszt nem kap a megbízó, csak egy darab papírt, amit kidobhat a kukába.


Ha nem lenne ÁFA, sokkal többen kérnének számlát...

2011. ápr. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
22%
Na meg mi az hogy magas az adó? 16 % szerinted magas? Eddig tényleg magas volt, na de most........
2011. ápr. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
64%
Viszont nem is tudsz reklamálni semmiért ha nincs róla számlád. Amikor a házamat építettem közel több milliómnak mondhattam volna búcsút a kerítés megépítésénél, ha nem ragaszkodom a számlához minden téren, mert elb...ták. Ez az ami nem mindegy.
2011. ápr. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%
12.58-as. Látom elég jól mehet a cégednek. Gondolom te egy átlagos magyar polgár vagy akinek sehol fent nincsenek se rokonai sem barátai. Csak úgy magadtól saját erőkböl és észből indítottál egy vállalkozást ami külföldre nem tudom mit szálit. Vagy inkább mindenhol vannak kapcsolataid ismerősök jó barátok odafent, akiknek köszönhetően elnyersz mindenféle vissza nem terítendő támogatásokat, kapsz munkákat. És Így tényleg könnyű adózni és ""TISZTESSÉGESEN"" élni.
2011. ápr. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

13:23!

Nem nekem címezted, de azért nem szeretnék emellett elmenni.

Szerinted nem lehet tisztességesen, kitartó munkával felépíteni egy céget (csak lopással, sikkasztással, törvények megkerülésével)? Akik abban hisznek, mint te, azok az életben nem fognak tisztességesen (vagy törvények szerint) játszani - és amíg az olyanok, mint te, vannak többségben, addig valóban nem javul majd a helyzet.

Én kérek elnézést, ha próbálok törvény szerint élni.

2011. ápr. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!