Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen Drábik János megítélése?

Milyen Drábik János megítélése?

Figyelt kérdés
Akik tudják kiről van szó, azok írjanak. Milyen Drábik Jánosnak -mint írónak- a megítélése? Beleolvastam néhány könyvébe és írásába, és elég érdekesnek találtam, de nem tudom hova tenni.
2011. ápr. 18. 18:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Egy homofób vén tata aki megfűszerezi az írását némi hogyéndemegmondtammal. Jobbikosok kedvence.
2011. ápr. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

Nem csak a jobbikosok kedvence.

Nekem nem a kedvencem és nem is hiszek el mindent neki fentartásoknélkül, de sok igazség van abban amit mond.

Ha más is végig gondolná, talán megértené hogy van benne sek igazság. A baja az ipsének, hogy nehezen fejezi ki magát. Pld Nelli Cruise asszony lefekvését a nagytőkével, teljesen hűen elmondta. Persze szeret belebonyolódni az összeesküvés elméletekbe, ami már erős.

Mert nem miellenünk eszküszik sokszor össze pld a G8 vagy a G20 vagy egy egy Ft-t megtámadó kör, esetleg az Eu ban néhány vezető ország. Egyszerüen ők kiötlik hogy miként tudnak hatalmas pénzt keresni, egy kicsi vagy nem is kicsit manipulatív módon, és valahogy még is mi leszünk az áldozatok. Az az, nem összeesküvés, csak éppen mi szívunk.

2011. ápr. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

A "magyar Zeitgeist" szellemi apostola, nagy kedvencem, bár én alapvetően fogékony vagyok az úgymond alternatív elméletekre: Erich von Däniken, Heribert Illig, Hernádi Tibor, Badiny Jós Ferenc, László Gyula, Angela Marcantonio stb.


Divergens gondolkodású, meg nem értett zsenik.

2011. ápr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%
Külföldön teljesen elismert, csak hazánkban kevésbé. Nagyon jók a meglátásai! Jegyzeteit oktatják az eltén is, nagyon jók!
2011. ápr. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

Nulla a megítélése, Drábik egy ponyvaíró.


"Beleolvastam néhány könyvébe és írásába, és elég érdekesnek találtam"


Egy újszülöttnek minden vicc új, aki sohasem olvasott még jó könyvet, annak a ponyva is érdekes, aki sohasem olvasott még semmi komolyat a gazdaságról vagy a politikáról, annak egy Drábik is érdekes.


Drábik azoknak a nagy kedvence, akik abszolúte semmit sem tudnak a politika, a gazdaság és a társadalom működéséről, viszont nem is érnek rá, meg nincs is hozzá erejük, hogy komolyan tanulmányozzák ezeket. Ezért elolvassák Drábikot, meg megnézik a Zeitgeistet, amik azt kínálják, hogy gondolati erőfeszítés nélkül megmutatják az "igazságot", amit a gonosz vállalkozók, tudósok és politikusok "elrejtenek".


Az egész Zeitgeist arról az önáltatásról szól, hogy "nem értesz a közgazdaságtanhoz, de nem baj fiam, nem kell ehhez tíz félév közgáz, most elmondjuk másfél órában, hogy mi a valóság, amit nem tud az, aki a közgázt végezte."


A prolik önáltatása ez, hogy ők csakazértsem tudnak kevesebbet, mint a szakértők. Drábik ráérzett a proliknak erre az igényére és nekik szállítja a buta kis ponyváit. Drábik egy ügyes vállalkozó, semmi más.

2011. ápr. 19. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

21:00


"Külföldön teljesen elismert"


Erre valami bizonyítékot kaphatnék?


Melyik külföldi egyetemen volt kurzusa?

Melyik külföldi folyóiratban jelent meg publikációja?

Milyen kitüntetéseket, díjakat kapott Drábik külföldön?

Milyen cikkek jelennek meg róla külföldön?


Csak mert az elismertség ilyesmit jelent.


A google 232 találatot ad "janos drabik"-ra, és e találatok döntő többsége is vagy magyar oldal, vagy Drabik János filmproducerre vonatkozik.

2011. ápr. 19. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

20:35


"fogékony vagyok az úgymond alternatív elméletekre: Erich von Däniken, Heribert Illig, Hernádi Tibor, Badiny Jós Ferenc, László Gyula, Angela Marcantonio stb."


Súlyos sértés László Gyulát és Marcantoniót, akik ténylegesen tudósok, egy sorban említeni ezekkel a kóklerekkel.


"Divergens gondolkodású, meg nem értett zsenik."


Däniken ponyvaszerző, nem zseni. Illiggel sem az a baj, hogy nem értik, hanem az a baj vele, hogy az állításait megcáfolták. Badiny-Jós sem azért érthetetlen, mert bonyolult, hanem azért, mert sült bolondságokat írt.

2011. ápr. 19. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
28%
5.: te nagyon durván hülye vagy.
2011. nov. 20. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
36%
Én jól ismerem Drábik János írásait, és nem sorolom a jobbak közé. Sok hibát követ el, minden a bankár oligarchiára ken, még a norvég robbantást is, azon mosolyogtam. Azért olvasom, mert ő is abban a témában utazik mint én, sokszor felelőtlen, hibás, és átgondolatlan dolgokat mond. Másrészt, én mondjuk azért olvasom, mert óriási tapasztalata van, ért a pénzrendszerhez még ha középszinten is ( ma a legtöbb PHD-s közgazdász még alapszinten se ért hozzá ), és mindamellett óriási adatmennyiséget átolvasott. Jól tudja, hogy korunkban a Rotschildok mozgatják a főszálakat, jól tudja, hogy aki irányítja a pénz rendszert, az teljes ura az iparnak és a kormánynak. Kevés olyan író van Magyarországon, aki ezt a vonalat vinné amit ő és én. Demagógiát tudja jól használni, ezért nagyon népszerű műveletlen körökben. Megítélése nem túl jó, például amikor IBS-en adott előadást, csupán felolvasást tartott, tudta jól hogy nem beszélhet szabadon ahogy szokott, mert ugye a szakértők előtt már más, mint egyszerű emberek előtt.
2011. nov. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"óriási tapasztalata van"


Tapasztalata miben? Drábik "tapasztalata" annyi, hogy Mo.-on elsőként olvasta el a népszerű amerikai összeesküvés-elméleteket, amik a 70-es, 80-as években is közismertek voltak. Amikor a 90-es években behozta őket, itt óriási újdonságnak tűntek. Na most aki hozzáfért az internethez a 90-es évek közepén is, az tudta, hogy amit Drábik mond, abban egyetlen eredeti gondolat vagy egy fikarcnyi kutatómunka sincs, az egész másolat amcsi forrásokból.


"Jól tudja, hogy korunkban a Rotschildok mozgatják a főszálakat"


Nem "tudja", hanem így véli. És azért véli így, mert ezt olvasta paranoid amerikai cikkekben.


"Kevés olyan író van Magyarországon, aki ezt a vonalat vinné amit ő és én."


Még szerencse. Nem kell minden hülyeséget átvennünk Amerikából.

2011. nov. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!