Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szovjetúnió, Jugoszlávia és...

Szovjetúnió, Jugoszlávia és Csehszlovákia szétesésekor miért nem kaphattunk vissza magyar területet?

Figyelt kérdés

Az összes államközi megállapodás, ami ezeket a soknemzetiségű szörnyszülötteket létrehozta, megszűnt. Kizárólag a Trianoni szerződés van kőbe vésve?


Békés úton lehetetlen lett volna?


2011. máj. 4. 23:50
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom, hogy egy településnek joga van szavazni arról, hogy melyik országhoz akar tartozni, ha az befogadja a területét. Az ezen elv alapján visszatérő területekre tartanék csak igényt. De arra nagyon, a lakosság többségi akaratának érvényt kell szerezni.
2011. máj. 5. 00:43
 12/26 anonim ***** válasza:

"Én úgy gondolom, hogy egy településnek joga van szavazni arról, hogy melyik országhoz akar tartozni, ha az befogadja a területét"


Ebben egyet értünk.

De sajnos manapság a jog édeskevés.

Kárpátalján is rendeztek egy népszavazást, ahol a lakosság 98%-a arra szavazott, hogy nem akar Ukrajna része lenni. Kijev lesz@rta és azóta sem változott semmi. És ezt senki nem vetette a szemére.

Ha a délszláv háború idején a Vajdaságban megpróbálkozott volna valaki ilyesmivel, annak csak népirtás lett volna a vége.


"Az ezen elv alapján visszatérő területekre tartanék csak igényt. De arra nagyon, a lakosság többségi akaratának érvényt kell szerezni."


Ezzel is egyet értek. De ezt Szerbiával, Horvátországgal, Szlovákiával és Ukrajnával is le kellett volna zsírozni. Milosevic és Tudjman pedig tuti nem mentek volna bele még a népszavazásba sem. Szlovák és ukrán részről nem vagyok annyira tájékozott, de elnézve az azóta folyó politikát, ott sem számíthattunk volna jobbra.

A két államnak kell megállapodnia. A többi már csak részletkérdés.

2011. máj. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Jóska Pista Sanyi ***** válasza:
Persze ha azt mondod hogy az Ukrán SzSzK része volt 40 évig akkor én azt mondom Magyarország része volt 1000 évig. Érezni a különbséget. Másrészt meg az SzSzK-król mint országokról beszélni a szovjet érában eléggé irreleváns. Főleg kárpátalja és az ukránok esetében, mert a létrejöttekor köze nem volt kárpátaljához mert csak a 2. vh után csatolták a szu-hoz.
2011. máj. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
40%

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:34


ez a demagóg, amit te művelsz..

2011. máj. 5. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

1. Szovjetunió rövid ú.

2. "a soknemzetiségű szörnyszülötteket létrehozta, "

Magyarországról beszélsz? mert akkor hazaáruló vagy! Mindig is soknemzetiségű ország voltunk.

"Kizárólag a Trianoni szerződés van kőbe vésve?"

nem, hanem a párizsi békeszerződés

[link]

"Békés úton lehetetlen lett volna?"

igen

Minek is akarsz hozzánk csatolni még több nemzetiséget, a cigányokról nem is beszélve? hülye-e vagy? a földért nem kéne öngyilkosnak lenni...

2011. máj. 5. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

"erületekre tartanék csak igényt. "


Miért, ki vagy te?

2011. máj. 5. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 hollófernyiges ***** válasza:

Nem tudom megfigyelted-e de a nagy szétesések közben egyszer sem változtattak határt, a régi belső határok külsővé lettek. Most az ENSZ egyáltalán nem támogat határmódosításokat, egyoldalúakat meg pláne. Persze időnként vannak földindulások, igazából erre kellene készülni, erős, nagyhatalmi barátokkal rendelkező Magyarországot csinálni. Az állandó mindentvisszázás pont ez ellen hat.


Amúgy Kárpátalja lakossága 85-90%ban már ukrán (ha a ruszinokat is ideszámoljuk).

2011. máj. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Graf Andrassy Gugyula ondta, hoyg erös hadsereg nélkül incs hatékony külpolitika.
2011. máj. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
74%

Komolyan mondom, véresre kaparom magam a hülyeségeitektől.


Van bármi fogalmatok a való életről? Főleg a kérdezőnek mondom.


Hogy képzeled, te ez? Megszűnik Jugoszlávia, és felajánlják, ugyan magyar tesók vissza adunk mindent, tessék...aztarohadtélet.

2011. máj. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
79%

"Persze ha azt mondod hogy az Ukrán SzSzK része volt 40 évig akkor én azt mondom Magyarország része volt 1000 évig."


Ez így igaz. De a kérdés szempontjából teljesen irreleváns. Ugyanis a Szovjetunió úgy esett szét, hogy az SzSzK-k függetlenedtek. Kárpátalja az Ukrán SzSzK integráns része volt, ergo Ukrajna része lett. Ilyen egyszerű.

Nem azon van a hangsúly, hogy 40 évig a része volt, hanem azon, hogy Ukrajna létrejöttekor (ami az Ukrán SzSzK függetlenedéséből és átnevezéséből jött létre) a része volt.


"Másrészt meg az SzSzK-król mint országokról beszélni a szovjet érában eléggé irreleváns. "


Nem voltak országok. Ezt nem állítja senki.

De az SzSzK-kból lettek a Szovjetunió felbomlásakor az új országok. Nem úgy történt, hogy, na akkor innen is egy kis terület, meg onnan is egy kicsi, gyúrjuk össze és legyen a neve Ukrajna, hanem létezett egy Ukrán SzSzK (ami nem volt állam, ez tény), ami teljes egészében lefedte a mai Ukrajnát, és ez függetlenedett. Ennyi.


"Főleg kárpátalja és az ukránok esetében, mert a létrejöttekor köze nem volt kárpátaljához mert csak a 2. vh után csatolták a szu-hoz."


És ennek mi köze mindenhez?

1978-ban része volt. A Helsinki-záródokumentumot akkor írták alá, ami az akkori határokat konzerválta (amíg az érintett felek, közös megegyezéssel meg nem változtatják), ezért teljesen érdektelen, hogy hova tartozott előtte.


"A válasz megírásának időpontja: ma 01:18"


Amit te művelsz, az meg provokatív.

Ha akarsz valamit, fejtsd ki részletesen, hogy mi a problémád!

Amúgy tisztában vagy a demagógia jelentésével? A demagógia az érzelmekre alapozó érvelési hiba. Hol alapoztam én az érzelmekre? Én csak száraz tényeket közöltem.


"Nem tudom megfigyelted-e de a nagy szétesések közben egyszer sem változtattak határt, a régi belső határok külsővé lettek."


Ezt magyarázom én is. Erre akartam kilukadni azzal, hogy Kárpátalja az Ukrán SzSzK része volt.

Köszönöm.


"Most az ENSZ egyáltalán nem támogat határmódosításokat, egyoldalúakat meg pláne."


1978 óta nem támogat. Ez a Helsinki-záródokumentum alapja, amit már párszor leírtam.


"Persze időnként vannak földindulások, igazából erre kellene készülni, erős, nagyhatalmi barátokkal rendelkező Magyarországot csinálni. Az állandó mindentvisszázás pont ez ellen hat. "


Ámen


"Amúgy Kárpátalja lakossága 85-90%ban már ukrán (ha a ruszinokat is ideszámoljuk)."


Hát ez egy jó kérdés.

Hova számítanak a ruszinok? Az ukránok ukránnak tartják őket, de ők magukat nagyon nem tartják annak. És nekik kéne inkább eldönteni, nem?


Amúgy, félreértés ne essék, nem téged támadlak a kommentekkel, csak tisztázom, hogy egyről beszélünk ;)

2011. máj. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!