Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki fog majd tűzoltónak illetve...

Ki fog majd tűzoltónak illetve rendőrnek állni ha majd nem lesz korai nyugdíjazás? Ők is megmondták, hogy senki nem fog tűzoltónak menni. Ezzel csak a közbiztonságot (amit ugye 2 hét alatt rendbe tesznek) fogják csökkenteni.

Figyelt kérdés
[link]
2011. máj. 7. 12:31
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

És egy másik jogos kérdés, hogy a fülkeforradalom előtt miért nem említették, hogy mire készülnek.

Úgy mint jó pár más dolgot sem.(pl megszorítások, alkotmány, magánnyugdíj, felsőoktatás, médiatörvény, stb)

2011. máj. 7. 12:35
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
Inkább munkaképesség alapú nyugdíjazást kellene kitalálni.
2011. máj. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én, és aki csak emiatt ment oda máris hajtanám ki kapálni.
2011. máj. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Kár, hogy ezek pont nem szakmák, hanem hivatások...
2011. máj. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Most is vannak orvosok, ápolónők stb. stb. akiknek szintén rendkívül nehéz munkájuk van (aki már valaha is legalább egy éjszakát Magyarországon kórházban töltött az ezt láthatja) és nem jár korkedvezményes nyugdíj. Azzal egyet is értem, hogy 60 évesen ne menjenek tűzet oltani meg a rendőrök ne legyen akcióban, de szerintem erre az lenne a megoldás, hogy 45 éves kor körül átszerveznék őket, az idősebbek kiképeznék a fiatalokat, hiszen nekik van nagy tapasztalatuk, illetve irányíthatnák az egységeket az irodából, végezhetnének egyéb irodai munkát, ami semmivel nem nehezebb és veszélyesebb, mint bármelyik másik szakma.
2011. máj. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%
Aki a korai nyugdíjazás miatt lett tűzoltó vagy zsaru, az forduljon fel. Nem olyanokra van szükség.
2011. máj. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
45%
Én nem értem, hogy miért is kell nekik 45 évesen nyugdíjba menni. Mivel különböznek egy gyári munkástól vagy egy egészségügyi dolgozótól. Vagy azok nem fáradnak el és nem érdemlik meg a nyugdíjt. Abban egyetértek, hogy ne legyen már senki 65 évesen tűzoltó, de igazából 65 évesen az emberek többségének már nem kellene dolgoznia. Talán egy egységes alacsonyabb nyugdíjkorhatár kellene, de ezt sajnos nem teszi lehetővé a társadalom.
2011. máj. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

A korai nyugdíjazásnak az volt a lényege, hogy csábítóvá tegye ezeket a szakmákat.

E nélkül nem sokan mennének ezekre a pályákra.

2011. máj. 7. 13:04
 9/16 anonim ***** válasza:
41%

pedig hidd el, h rengetegen vannak, akik pont a korai nyugdíjazás miatt választották ezt a pályát, és úgy voltak vele, hogy majd utána élnek igazán


én ebből az egészből a tűzoltókat kivenném, mert ők nagyon más kategória, na de egy börtönőr meg rendőr nekem ne akarja megmagyarázni, hogy felelősségteljesebb és nehezebb munkát végez mint egy orvos a sürgősségin vagy akár egy tanár, ugyan már ....

2011. máj. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
35%
Hát akkor miért nem mentél rendőrnek? hiszen semmi ha egy elmebeteg rab rád támad, vagy agyonlőnek szolgálat közben...
2011. máj. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!