Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nagy Anna kormányszóvivőnek...

Nagy Anna kormányszóvivőnek miért nem magyarázza el senki, hogy mi az a passzív táppénz?

Figyelt kérdés
Már többször láttam nyilatkozni ez ügyben, és azzal indokolta a passzív táppénz eltörlését, hogy sokan azért vették igénybe, hogy "így meneküljenek meg a munkanélküliség elől". A bökkenő az, hogy passzív táppénzre csak az mehet, akinek már megszűnt a munkaviszonya, tehát ezzel biztosan nem lehet megmenekülni a munkanélküliség elől.
2011. máj. 17. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Gondolom azért, hogy őszintén tudjon hazudni. Bevett módszer politikában. De most őszintén mit várunk, amikor az a nyugdíjbiztosi nőszemély (már a nevére sem emlékszem, csak az maradt meg, hogy túl sokat szolizott, és nagyon buta volt) még azt se tudta, hogy kell kiszámolni a reálhozamot.


Sajnos nem csak a szóvivők ilyen szakmaiatlanok, hanem az egész kormány impotens, minden téren.

2011. máj. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Az a baj, hogy Nagy Anna azt se tudja, mi a munkanélküliség.

Sejtelmük sincs róla...

Aki meg passzív táppénzre mehet, az már dolgozott, és fizetett annyit a közösbe, hogy vehessen is ki, mielőtt éhenhal.

Először azokat kéne b...gatni, akik egy fillért még nem fizettek be, nem is áll szándékukban, de parabola antennára, sörre, meg cigire mindig telik.

2011. máj. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Ebből is látszik, hogy milyenek a "szakértőik".
2011. máj. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Mondok egy még rosszabbat: Nagy Anna azt se tudja, mi a munka. Az a rémes, hogy olyan emberek akarják itt most megrendszabályozni a dolgozókat, akik életükben egy percet sem dolgoztak. Mert én azt nem tekintem munkának, hogy egész életemben képviselő voltam, meg pofáztam mindenféléket következmény nélkül.
2011. máj. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Megmenekülni közvetlen nem lehet(ett) vele, de eltolni a munkanélkülivé válást igen. Nade aki a néhány hónap passzív táppénz alatt (amikor a munkanélküli segély többszörösét kapta valaki) talált munkát, az tényleg nem lett munkanélküli, és folyamatos munkaviszonyban volt.
2011. máj. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A passzív táppénz maximum 30 napig vehető igénybe és csak olyannak, akinek már megszűnt a munkaviszonya, vagyis már munkanélküli. Szóval eltolni sem lehet vele semmit, csak felvenni 30 napig ezt a kis pénzt.
2011. máj. 18. 20:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Tavaly augusztus 1-el küldtek el, de már megmondták július 1-én, de a munkáltató csak augusztus közepén készült el a papírokkal, amivel a munkaügyiben tudtam jelentkezni. Másfél hónap kellett hozzá. Ekkor jön jól a passzív táppénz. Biztosítja majd a munkáltató, hogy elkészíti időben az iratokat? Vagy azt hiszik, hogy tartalékban van mkinek egy másik munkahely ahol kezdhet másnap, és így elkerüli a passzív táppénzt és a munkaügyit?
2011. máj. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért van még mindig kiemelve ez a kérdés?
2011. máj. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!