Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj az ha kimondjuk...

Miért baj az ha kimondjuk hogy kik követik el a bűncselekményeket?

Figyelt kérdés

Ha azt mondom hogy "a bűncselekmények nagy részét cigányok követik el"-az miért rasszizmus vagy diszkrimináció?

Ezzel nem sértettem meg őket csak megállapítottam egy egyébként nyilvánvaló tényt.

Nem azt mondtam hogy "azok a büdös szemét retek cigányok lopnak csalnak hazudnak".

Nem sértegettem őket az előbb lévő megállapításommal hanem mondtam róluk egy tényt.


2011. máj. 26. 17:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

"Ha azt mondom hogy "a bűncselekmények nagy részét cigányok követik el"-az miért rasszizmus vagy diszkrimináció?"


Azért, mert származás alapján különböztetsz meg.

Viszont ha az illető is cigánynak vallja magát, akkor hivatalosan, a jog szerint nem az. Max. akkor, ha ez alapján azt mondod, hogy a cigányok bűnözők.

Az előbbit csak a demagóg szókifacsarók szokták rasszizmusnak titulálni.

2011. máj. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

> Nem sértegettem őket az előbb lévő megállapításommal

> hanem mondtam róluk egy tényt.

Egy olyan tényt, amit egyesek nem akarnak hogy kimondj.

Hogy miért?...

2011. máj. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerintem meg mindenki elköveti, ha rá van kényszerülve mert csóró, ha cigány ha nem.


Elvégre éhen nem halhat senki sem, és meztelenül sem járhat.

2011. máj. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Szal én fehér vagyok, de ha egyszer utcára kerülnék, és nem lenne mit ennem, meg hol aludnom én is ugyanúgy betörnék a pénzért bárhova.
2011. máj. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Ha csak ezt mondod,az nem feltétlen rasszizmus. De ha azt mondod,hogy minden cigány bűnöző,az már az,mert faji alapon általánosítasz.
2011. máj. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mert ha nem ad lehetőséget az élet (azaz a többi ember) arra, hogy megszerezd becsületesen is, akkor kénytelen vagy elvenni, ha túl akarsz élni.
2011. máj. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem csak a lopás számít bűncselekménynek...

Naponta kötnek bele csoportosan minden ok nélkül cigányok más emberekbe csak hogy jól elverhessék...

Velem is volt hasonló...

Vagy ha valakit a visszapillantó tükröddel súrolsz vezetés közben mert nem volt rá képes hogy körül nézzen és a kiccsalád meglincsel miközben megnézed hogy megsérült-e az sem étellopás...

2011. máj. 26. 18:22
 8/14 anonim ***** válasza:

De ha az illetőre rámondod, hogy cigány, csak azért, mert barna a bőre, az már vehető rasszizmusnak, mert származás alapján különböztetsz meg.

Viszont ha ő is cigánynak vallja magát, akkor ennyivel még no problemo. A probléma ott kezdődik, ha már azt mondod, hogy a cigányok ezt csinálják. Vagyis ez egy jellemző cigány tulajdonság, tevékenység. Az már igen erősen rasszizmus.

2011. máj. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

""a bűncselekmények nagy részét cigányok követik el"-az miért rasszizmus vagy diszkrimináció? "


Mert fehérgalléros bűnözés is van. Kár, hogy nem veszed észre, hogy ezek a gallérosok a szemed is kilopják és mindeközben te ehhez még asszisztálsz is adó formájában.


Egyébként nyugodtan mond ki, hogy van cigány bűnözés. Mást sem hallani a médiából, mint hogy azon vitatkoznak, hogy hogyan lehet ezt nevezni. Ahelyett, hogy tenni próbálnának ellene.

UI: egyébként megvetem a szélsőjobboldalt.

2011. máj. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Me beletaposol vele szegínromákok galamblelkébe :)))
2011. máj. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!