Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jelenleg Magyarország villanyá...

Jelenleg Magyarország villanyának 1/3-adát a paksi atomerőmű adja. Ha építenénk még pár atomerőművet, lehetne-e ismét olyan olcsó az áram, mint a Kádár-rendszerben?

Figyelt kérdés
2011. jún. 24. 15:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
5%
Az áram így is pofátlanul olcsó jelenleg! Olcsóbb már semmiképp nem lehetne! Gondolj bele, elektromos autóval hálózatról töltve 20-30 forintért akár 100 km-t is meg lehet tenni! Most ezt viszonyítsd a benzinhez, ami szintúgy csak egy energiaforrás! Mindjárt máshogy látod a helyzetet, ugye?
2011. jún. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
57%
Tudtommal fognak építeni még 2 blokkot az erőműbe, szerintem így olyan 80% körül fogják ellátni az országot.
2011. jún. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%

"Az áram így is pofátlanul olcsó jelenleg!"


szerintem meg igenis drága sőt az összes közmű pofátlanul drága a szomszéd országokhoz képest is.

2011. jún. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
31%
ekkora országra bőven elég egy.
2011. jún. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
9%

nem építenek már semmit sőt paksot is be fogják zárni(uniós előírás)asszem 15-20 éven belül....



dunai vízlépcsőre sem volt pénz nem h atomerőműre....vesszük külföldről..nekünk megéri..

2011. jún. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Nemazért, de a közművek igenis olcsóak, Európában meg főleg. Gondolj bele,mennyi pénz amíg megtisztítják azt a mocskos dunavizet, elszállítják a lakásodig, te meg akkor iszol, amikor jónak látod. A rendelkezésre állást is meg kell fizetni. Ezenkívül a csőhálózat tisztítása, karbantartása, új építése stb.
2011. jún. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
38%

Az atomenergiábol származó elektromosáram költségszámitása egy nagy csalás. Van olyan radioaktiv hulladék amelyet 4000 éven át kell biztonságosan tárolni. Nem irtam el! 4000 éven át! Na ez a 4000 ezer év nincs az árba beleszamolva.


Képzeld el, hogy az ó-egyiptomiak a Dzsószer lépcsös piramisban egy kis ajándékot hagytak volna ránk pár évtized kellemes és langyos röfögö életükért cserébe.


Elöbb utobb ezen jelenleg "biztonságosnak" hazudott tárolokról majd szépen ki fog derülni, hogy egyáltalán nem olyan biztonságos. A költségek akkor lesznek majd csak reálisak amikor utolág lépni kell.


Teljesen önzö és egoista hozzáállás, hogy ez jár nekünk!

2011. jún. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

"Az atomenergiábol származó elektromosáram költségszámitása egy nagy csalás. Van olyan radioaktiv hulladék amelyet 4000 éven át kell biztonságosan tárolni. Nem irtam el! 4000 éven át! Na ez a 4000 ezer év nincs az árba beleszamolva.


Képzeld el, hogy az ó-egyiptomiak a Dzsószer lépcsös piramisban egy kis ajándékot hagytak volna ránk pár évtized kellemes és langyos röfögö életükért cserébe.


Elöbb utobb ezen jelenleg "biztonságosnak" hazudott tárolokról majd szépen ki fog derülni, hogy egyáltalán nem olyan biztonságos. A költségek akkor lesznek majd csak reálisak amikor utolág lépni kell.


Teljesen önzö és egoista hozzáállás, hogy ez jár nekünk!"


És most mi a jobb, hogy egy tároló mélyén 2-3 ezer évig szépen bomladozik pár hordó radioaktív hulladék, vagy hogy a hőerőművek füsttel fújják tele a légkört és közben mindenféle növény meg állat kihal, az emberek meg tüdőbetegek lesznek?

2011. jún. 24. 17:13
 9/20 anonim ***** válasza:
46%
A lakosság részére nem olcsó az áramfogyasztás költsége. De bármilyen módszert is alkalmaznának,olyan olcsó soha nem lesz,mint a Kádár-rendszerben! Akkor ugyanis az energia árara a kormány hatalmas dotációt adott,hogy megfizethető legyen a villany és a gáz,vagy víz. Kapitalizmusban pedig a piac diktál.
2011. jún. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
50%
17:08: Akkor szerinted hogy kéne áramot termelni? A napenergia méreg drága, gyakorlatilag csak nyári nappalokon használható (nappal lenne lámpa, nyáron fűtés..), a szélenergia alig térül meg, nem hatékony, nem tárolható, a vízenergiára pedig egy javarészt SÍK területű ország lassú, kanyargós folyói alkalmatlanok! Nem beszélve arról, hogy hány falut kéne kiüríteni a te "langyos röfögő életedért", szerintem ha a sok sötétzöld élne ezekben a falukban, akkor nem lenne ekkora mellényük.. Csak a sok zöld idióta ezt képtelen felfogni, az atomerőmű igenis jó és hatékony, nem szennyezi a környezetet, rengeteg, OLCSÓ áramot termel, felőlem te ne használd, engem nem zavar, de nekem nehogy már ezért legyen csak nappal meleg vizem vagy csak szeles időben lámpám.. Azért gondolkozzunk már. Majd ha lesz egy olyan megújuló, vagy hosszútávon kevésbé ártalmas energiaforrás, ami megtérül, nem drága, tárolható és állandó áramot biztosít, na AKKOR, és csak akkor beszélhetünk arról, hogy esetleg be kéne zárni az atomerőműveket.
2011. jún. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!