Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek jól cselekedet...

Szerintetek jól cselekedet Orbán amikor "hátat" forditot az IMF-nek (nyugatnak) és inkább Kinával "szövetkezik" gazdaságilag?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Hosszútávon nem feltétlenül rossz lépés, csak figyelni kell a megvalósításra. Befektetők és új munkahelyek kellenek, akár kínaiak is lehetnek. Nekik Magyarország stratégiailag jó helyen van, hiszen EU tagok vagyunk és innen simán lehet vám nélkül exportálni nyugatra. Nekünk meg munkahelyek lesznek, ha idejönnek a cégek, és telephelyet nyitnak. A helyi beszállítókkal még több munkahely lehet.
2011. jún. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Bányai Károly ***** válasza:
Nagyjából mindegy. Azt tenné jól, ha visszaszerezné az országnak a pénkibocsátás jogát, hogy ne kelljen külföldről kunyizni.
2011. jún. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem jól tette. Az IMF csak kamatos pénzt nyújt, mint az uzsorások, Kína viszont a hitel mellé befektetőket, munkahelyeket is hozhat, aminek adóbevételei kitermelheti a pénz visszafizetéséhez szükséges többletet.


Elképzelhető egy olyan szerencsés variáció, hogy mindkét fél jól jár. Kína pénzét és bizalmát viszont nem szabad eljátszani, mert akkor még mélyebbre süllyedünk. A Kínai kultúrában a lopás a legnagyobb bűnök közé tartozik.

2011. jún. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előző kiegészítése: Persze az IMF hitelt is lehetne értékteremtő beruházásokra fordítani, de ehhez nálunk hiányzik a tudás és akarat. Kecskére a káposztát effektus. Tolvaj politikusainkban nem lehet bízni.


Kína ehhez megfelelő tudást, de legfőképp fegyelmet adhat a pénz felhasználása kapcsán, és remélem, hogy a lopást keményen bünteti.


Ha ezt nézzük, jobban játhatunk Kínával.

2011. jún. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 doboszoli ***** válasza:

Én nem tudom megítélni, de az a gyanús, hogy az Orbán-imádók sem nyilatkoznak egyértelműen pozitívan.

Mellébeszélgetnek, várják egymás véleményét.

Ám szívből kívánom: sikerüljön!! A magunk érdekében.

2011. jún. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem orbán fordított hátat, hanem az IMF nem ad több hitelt, mert már az IMF is csődszélén van, Kína vásárolt az IMF hiteléből is. Egyébként az IMF az usa gazdaságának egy ága, európai szervezetként van feltüntetve mindenhol, de ha jól tudom a FED-hez közel áll.
2011. jún. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!