Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vezetnek a pártok nyilvántartá...

Vezetnek a pártok nyilvántartást arról, hogy ki adta le nekik a kopogtatócédulát?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert attól tartok a munkahelyemen ebből probléma lehet.
2009. ápr. 8. 09:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Elméletileg tudtommal nem szabadna, de amúgy előfordult már, hogy kdierült...

Mégis mi bajod származhatna belőle?

2009. ápr. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne mond meg nekik. Szerintem a párt sem fogja. Nem szabályos nyilvántartást tárolni.
2009. ápr. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem akarok túl sok konkrétumot írni,de a lényeg: nem annak a pártnak adtam le, akinek " illett" volna...Remélem értitek.
2009. ápr. 8. 10:18
 4/14 anonim ***** válasza:
25%
Nem, nem értjük. Hogy jön ehhez a munkahelyed?
2009. ápr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés sajnos nagyon reális, nem értem, miért nézik hülyének a kérdezőt.


A pártok vezetnek listát, nem egyszer derült ki. Nyílt titok, hogy e nélkül nem lehetne egy nap alatt lerabolni az összes cédulát: tudják, hogy kihez kell becsöngetni. Az talán ritkább, hogy az elutasítókat is ráírnák.


A munkahelyedre csak akkor fog eljutni a dolog, ha

(a) vagy olyan kicsi településen élsz, hogy mindenki ismer, így leadják a drótot a főnöködnek,

(b) vagy pedig valami kollégád hozzáfér a párt listájához (azaz pártaktivista), és direkt kikeres téged. Máskülönben a párt nem fog azzal szarakodni, hogy mindenkit a munkahelyén vegzáljon.


Szerintem ha ezek nem teljesülnek, akkor nincs reális esély, hogy bajod legyen.

2009. ápr. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
25%

"A kérdés sajnos nagyon reális, nem értem, miért nézik hülyének a kérdezőt."

"Szerintem ha ezek nem teljesülnek, akkor nincs reális esély, hogy bajod legyen."


- Na, most kezdjük ott, hogy senki sem nézte hülyének a kérdezőt. Másrészt e két mondatod között némi ellentmondás van, ha jól megnézed.

Éppen azt próbáltam kideríteni, mégis milyen körülmények miatt tűnik reálisnak az említett veszély.

2009. ápr. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Aki akarta, így is megértette a dolgot... azt is hogy miért nem fejtettem ki bővebben.
2009. ápr. 8. 10:54
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

10:50-esnek:


Nincs ellentmondás a kettő között. Magyarországon az emberek elég jó része kis településen él. Elég kicsin ahhoz, hogy "a kérdés reális legyen", vagyis az egyik pont teljesül.


A fő kérdés pedig az volt, hogy listáznak-e a pártok, ami miatt szintén hülyének nézték a kérdezőt. Szintén reális kérdés.


Szövegértés nuku, csak a kötözködés megy, ugye?

2009. ápr. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

11:21-es: szerintem olvasd át egy párszor a válaszokat... én már elsőre megírtam, hogy valóban vezetnek nyilvántartás, még ha az szabálytalan is. Egyedül azzal kapcsolatban fejeztem ki értetlenkedésemet, hogy mégis mi az, hogy 'nem annak a pártnak adtam le, akinek " illett" volna'. De nálad ez azt jelenti, hogy hülyének nézik a kérdezőt. Ami meg a kistelepüléseket illeti, anélkül is eljuthatna a főnökhöz a hír, hogy vezetnének nyilvántartást.

Ha kérdező bővebben kifejti a helyzetet (hol él, közel áll-e valamelyik párthoz a főnöke), akkor nincs ez a találgatás.


Na, ennyit a szövegértésről és a kötözködésről... (utóbbihoz annyit, hogy nem én voltam, aki a egyből a válaszokra reagált)

2009. ápr. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nézzétek, kistelepülésen is valaki begyűjti az ajánlószelvényeket. Az az ember eleve tudja, hova adta le az illető. Azt követően az adott pártban bárki láthatja az ajánlószelvény adatait, akinek a kezébe kerül, lehet az egy szimpla párttag is. Minél több ember látja, minél több emberen keresztül jut el a végső célig a szelvény, annál nagyobb a pletyka esélye. Ha kikerül az ember kezéből a szelvény, onnantól követhetetlen a szelvény útja. Azt azért tegyük hozzá, hogy ha valaki egy pártnak adja a szelvényt, annak a pártnak a tagja, megbízottja, aki begyűjti, hülye lenne bemártani azt, akitől kappta, hiszen ugyanoda tartoznak, miért akarnának kiszúrni egymással? Ennek ellenére a pletyka, pletyka... De ez szerintem csak kivételes eset. Normális körülménye között pedig nem szabadna azzal foglalkozni, hogy ki kinek adja.
2009. ápr. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!