Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a diplomás...

Miért van az, hogy a diplomás lenézi a fizikai munkást és a fizikai munkás pedig lenézi a diplomást? Tisztelet a kivételnek. (lehet a kivétel a több, de amit írtam az előfordul)

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 16:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"az önkormányzati lakás? az minek a következménye?"


nem csak cigányok kapnak önk.lakást


"a devizahitelesek le vannak sz*arva, de a cigány az máig ingyen kap házat meg lakást"


Épp most fognak új lakásokat építeni Ócsán...

Nem feltétlenül fog ingyen lakást kapni

Egyébként a deviza hiteleseknek milyen jogon engedjék el a tartozásukat?

vagy ez már nem szúrja a szemed, csak a cigányok?

2011. aug. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Nálunk a környéken nem igazán tudom felsorolni hány faluban kaptak csak cigányok házat, a magyar meg semmit.

A devizahiteleseknek meg olyan jogon, mint ahogy a cigány is megkapja a lakást.

Vagy ez már zavar??

De tudom rasszista vagyok, mert zavar, h nekem meg kell dolgoznom azért, amit ő csak úgy megkap,ráadásul az én adómból.

Téged ez nem zavar?

vagy talán te is csak úgy kaptál ilyen lakást?

kíváncsi vagyok mire fel véded őket ennyire:)

2011. aug. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ezek majdnem,hogy örök , alapvető és kibékíthetetlen ellentmondások maradnak, amikor is néha tompítanak rajta. Sajnos az értelmiségi réteg az,m aki a társadalmi átalakulás után könnyebben tud regenerálódni és a proli teherré válik számára.
2011. aug. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
91%
A kérdésnek egyébként köze nincs a rasszizmushoz. Itt a valamikori munkaadó és munkavállaló harca körvonalazódik. Szerintem a diplomások azok akik lenézik az "iskolázatlan" embereket és szerintem elvárják, hogy kiszolgálják őket.Nyilván való ,hogy a diplomások azok, akik viszonyítanak, ha egy-egy hiányszakma többet ér mint az ő diplomája. De hát ilyen az élet és ha tetszik ha nem a kereslet-kínálat szabja be ki mennyit ér a MUNKA PIACÁN.Egyébként mintha egy kicsit megfakult volna az értelmiségiek tudása vagy annyi az ismeret halmaz, hogy már ők sem tudnak eligazodni benne és most már nem sajátíthatják ki az igazságot. Az 50-és hatvanas években még az ember felnézett egy diplomás mérnökre hiszen nem sokan voltak. Ma már szerintem diplomával vizet lehetne rekeszteni mégsem tartunk sehol ill. nem "találják" ki a fejlődés irányát, mivel nem biztos,hogy Ők rendelkeznek a bölcsek kövével.
2011. aug. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"kíváncsi vagyok mire fel véded őket ennyire:)"


arra fel, mert lakást nem minden cigány kap. amelyik kap, az előtte valami piszkos putriban lakott.

az, hogy te mit látsz a kis mikrokörnyezetedben, nem mérvadó országosan.

2011. aug. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"De tudom rasszista vagyok, mert zavar, h nekem meg kell dolgoznom azért, amit ő csak úgy megkap,ráadásul az én adómból. "


Nem


rasszista vagy, mert egy népcsoportot kompleten bélyegzel meg.

Amiatt, hogy téged zavar, hogy más szükséglakásokat kap, nem vagy rasszista, csupán tájékozatlan.

Nem minden cigó kap annyi segélyt, hogy rögtön fuxokra költse. Igenis tényleg vannak mély szegények.

Mind magyar, mind cigány között.

Tájékozódni kéne, nem gyűlölködni.

2011. aug. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"mégsem tartunk sehol ill. nem "találják" ki a fejlődés irányát, mivel nem biztos,hogy Ők rendelkeznek a bölcsek kövével."


De azért a legtöbb innováció, fejlődés, a magasabban képzett emberekhez fűződik.

2011. aug. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Hát kihez fűződne, ha már az állambácsi kitaníttatta az analfabétákhoz ?
2011. aug. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Amiatt, hogy téged zavar, hogy más szükséglakásokat kap, nem vagy rasszista, csupán tájékozatlan. "


Szal miért is kap a cigány szükséglakást?

Én azt mondtam h zavar, h csak a semmire kap lakást még én hiába kerülnék az utcára nem kapnák szükséglakást!

Na erre adj már választ, h mi alapján kap ő szükséglakást?

Főleg úgy, h egy hónap múlva lebontja meg leéli az egészet?

Mi?

2011. aug. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
77%
Nem néz itt le senki senkit. Egyszerűen a magyar emberek többsége szimplán irigy, ha valaki jobban él, függetlenül attól hogy diplomás e vagy sem. Ha valaki több támogatást kap, akkor már vérben forognak a szemek. Én is lázadozhatnék állandóan, hogy mire költik el az adómat, ráadásul mint igen komoly adófizetőnek még több jogom lenne tudni, de nem érdekel. Az a pénz így is úgy is elmenne, bízom benne hogy helyes célokra, akik pedig ennyire lázadoznak mondjuk a minimálbérük utáni adózás miatt, az inkább hallgasson, ők nem sokkal járulnak hozzá ahhoz hogy mások többet kapjanak. Egyébként meg halálosan fárasztó már hogy senki nem tud egy épeszű érvet mondani a cigányozás nélkül. Abba marad ez valamikor?
2011. aug. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!