Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ingyenélők a kismamák,...

Miért ingyenélők a kismamák, akik a bejelentett munkájuk során befizetett járulékaik után gyedet kapnak?

Figyelt kérdés

Jobb a mocskos disznó melókerülő vagy az urilány akit eltartanak és nem jogosultak gyed-re, vagy ha kell kijátszák a kapcsolataik révén pikpak és máris utalják nekik a max gyedet?

Ha a gyeden lévők kizsákmányolják az államot és hasznonlesőek, akkor a gazdagok miért nem mutatnak úgy példát, hogy nem igénylik meg a gyedet, mint az ingyenélők?


2009. ápr. 18. 19:40
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Ha a kismamák ingyenélőek, akkor a nyugdíjasok is azok? Meg az is, aki használja az eü rendszert, mert mért nem jár magánorvoshoz, miért megy az állam nyakára, hogy ha valami baja van?

Az ingyenélés, hogy ha valaki állami oviba és állami iskolába adja a gyerekét és az állam pénzén taníttatja?

Miért pont a kismama az ingyenélő alávaló?

Akinek az a véleménye, az se saját maga vagy, ha férfi, akkor a párja egy fillért se kért az államtól a kisbabás időszakban, mert nem szorulnak rá a segélyre ( se anyasági se tgyás, semmi?) Akkor amikor még a babázás előtt dolgozott szorgalmasan fizette be a bére után a fizetendő dolgokat, de mikor elment szülni, akkor ő nem kért semmilyen támogatást, mert az ingyenélés és volt annyi pénze szülés előtt, hogy megteremste a körülményeket és legyen annyi megtakarítása, hogy eltartsa magát és a gyereket 3 évig?

Annyiszor hallom, hogy a gyedesek ingyenélők és nem látom, hogy miért.....

2009. ápr. 18. 19:55
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Nem azok,ezt csak némely politikusok sulykolják,hogy legyen mire hivatkozni,miért rossz a helyzet.Közben ők nyugodtan lopnak.
2009. ápr. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%
Az én szememben NEM AZOK. És ez a fontos!
2009. ápr. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon keves orszagban maradhatnak a kismamak otthon 3 evig. En Angliaban elek, es az itt elo emberek most oromkodnek, h a kisbabakkal itthon tudnak maradni 9+3 honapot, azaz maximum 1 evet ( most lett megemelve az idotartam). 9 honapig kapok penzt, utana meg van 3 honap amire nem jar semmi, de a munkahelyem addig megtartja a helyem. Arrol nem is beszelve, h a fizetesem 1/3-t kapom. Amerikaban meg rosszabb a helyzet, de az mas teszta. Ott csak 2 hetet maradhatnak otthon az edesanyak. Beszeltem egy lengyel anyukaval, ha jol emlekszem ok is 3 vagy 4 honapot maradhatnak otthon, es ok is ugyanugy fizetik az adot. Sok baba van am, sok penz ez egy olyan szegeny allamnak mint Magyarorszag. Bar ott sajnos amit kivesznek az ember zsebebol, az sem az allamot gazdagitja, hanem a politikusok zsebeit.
2009. ápr. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Igazából én azt mondom, hogy erre büszkének kéne lennie Magyarországnak, hogy az ő kismamái otthon maradhatnak három éves koráig a gyereknek! Ezzel is kiemelve, hogy ők tőrödnek a családokkal!!! A jövő nemzedékével, mert nem mindegy hogy anyuka foglalkozik vele, vagy egy idegen! Akármilyen jól képzett akkor sem az anyja a gyereknek! A másik meg hogy a magyar fizetésből nem telik bébisziterre, a nagyszülő dolgozik, az apuka meg megint nem keres annyit hogy bébiszitterre elég legyen. Bölcsi sok helyen nincs, vagy férőhely sincs, néhol még az óvodában se, de ha van, azt még a gyerek születése előtt le kell foglalni, a kisgyerekes anyukát fel sem veszik, még csak be sem hívják, mert ő nem ér semmit! Legalább az a három, bár inkább sok anyukának az a kettő év (gyed) marad a gyerekből igazán ami szép lehet és problémamentes! Gyes már nem elég ezért sok anyuka megy is dolgozni vissza, már ha tud hova, vagy keres másikat, márha felveszik egyántalán valahová.

Amúgy meg azért hogy otthon lehessen gyeden ő azért dolgozott. Akkor legyen az hogy két év gyedhez két év munkaviszony kelljen, bár ez meg az azért lenne igazságtalanság, mert a mai világban még pár hónapos munkaviszony is kincs és ritka, nem még több. Persze kivételek mindig vannak, jó nekik!

Vagy lehetne ott határt húzni, hogy két év munkaviszony és akkor három gyerekig otthon maradhat anyuka gyeden, ha jönnek sorba a gyerekek.

Mondjuk én értem hogy azt akarják elkerülni, hogy ne csinálják azt sokan, hogy nincs meg a 180napjuk ami a gyedhez kell és gyorsan bejelentetik magukat valahova, persze igazából nem dolgoznak ott. Aztán meg igénybe veszik a gyedet, miközben nem is dolgoztak még egy napot se, vagy keveset. De ha valakinek besikerül a gyerek, akkor az vetesse el, mert a gyesből nem tudja eltartani?

Jó persze olyan törvényt nem lehet hozni ami valakit ne sértsen valahol!

Tehát két év munka két év gyedért nem lenne olyan gáz! De mégis lenne az embernek lehetősége két évig otthon lenni, gyeden, nem gyed egy év meg gyes egy év lehetőséggel! Így talán akiket ki akarnának szűrni talán meggondolandóbbak, felelősségtudóbbak lennének és nem az szívna aki ledolgozott már legalább két évet vagy sokkal többet!

Magyarország pedig vegye el máshonnan, ne a kisemberektől és legyen büszke arra hogy nálunk ilyen sokáig otthon vannak a kismamák! Akik nem ingyenélők, hanem megdolgoztak azért hogy a gyermekükkel otthon lehessenek!

A másik ne csak azt nézzük mindig hogy máshol mi hogy van, hogy máshol csak ennyit meg annyit lehet a gyerekkel otthon lenni, hanem akkor a fizetést meg ilyeneket is igazítsuk ahhoz a szinthez. Ne mindig csak egy tényezőt vegyünk figyelembe mert úgy nagyon fals eredményeket kapunk!

Azért nevetséges, hogy nyugaton szinte ugyanolyan árak vannak mint nálunk, csak épp a fizujuk háromszor több, a minimálbér csak. Most meg ezzel a forint mizériával meg milyen jól jártak! Mi meg szívunk mint a sz....r! Sajnos!

Egyébként én nagyon furcsállottam a ksh adatait is, hogy Mo-n az átlagfizetés nettő 120e ft körüli. Érdekes! Az én környezetbe ha valaki nettő 85e-ret kap, már jól keres!

Ezen az oldalon is néha nagyon elcsodálkoztam, hogy kismamák akik gyeddel kapcsolatosan kérdeztek és írták hogy mennyi fizujuk volt, majd leültem! Ha nekem ennyi lett volna, akkor még tettem volna félre a gyerekre, két évre, de minimálbérből nem sikerült sajnos, meg 80e-ből sem! Egy 120e-rel kiegyeztem volna én is! Nettó 120-al! Nem mondom hogy sok lett volna, de lényegesen több ennél!!!

Úgyhogy a kismamák nem ingyenélők, ők nevelik az új kor nemzedékét! Akik remélem jobbak lesznek a mai embereknél! Nagyon remélem! Bár sajnos a világ nem effelé halad!

2009. ápr. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%
Bocs hogy kicsit hosszú voltam, de szerintem itt sokminden összefügg sokmindennel.
2009. ápr. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
szia! a 22:18-as vagyok. ~Egyetertek veled (az utolsoval), kiveve abban, h mashol konnyebb. Mi Angliaban elunk. Ha a ferjemmel mindketten dolgozunk valoban konnyebb az elet mint otthon. Most hogy megszuletett a fiam nekunk se konnyu. Igaz, h az arak hasonloak mint otthon, es a fizetes joval tobb, de sajnos az alberlet olyan draga, hogy a ferjem fizetese teljes egeszeben ramegy:-( igy az a keves amit en kapok, sajnos nem eleg a tobbi kiadasainkra. Jelenleg a felretett penzunkbol csipegetjuk ki a hianyzo osszeget. Szoval azert mashol sincs kolbaszbol a kerites. Abban valoban igazad van, h buszkenek kellene lennunk a 3 evre. Sajnos nalunk ez a 9 honap nagyon keves.
2009. ápr. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%

Mert egyre több helyen úgy veszik, hogy a gyerek nevelése az ingyen van. Az egy hobbi, amiért csak fizessen meg az ember, ha már ilyet akar (pl. azzal is, hogy kirúgják a munkahelyéről).


Aztán kongatják a vészharangot, hogy fogy a magyar. Meg, hogy ki tartsa el a nyugdíjasokat. De tenni aztán semmit nem tesznek érte - sőt: ELLENE tesznek.

2009. ápr. 19. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Aki szerint ők ingyenélők, az menjen a sóbányába 18 órázni vagy csak kapja be.
2009. ápr. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy Magyarország elég szegény most és valahonnan nagyon gyorsan pénzt kell keríteni, de a kormány nem vesz észre vagy véletlenül, de inkább szándékosan bizonyos lehetőségeket. Mindenki előszeretettel kínozza a nyugdíjasokat (korhatár emelése) és a kismamákat, de eszükbe nem jut a tényleges ingyenélőktől megvonni a támogatást. Pl. én segélyt csak annak osztanék, akik bizonyos okból kifolyólag ténylegesen munkaképtelenek (pl. ismerősöm nemrég vakult meg mindkét szemére, ő valóban nem tud mit csinálni.) A legjobb az lenne, ha ezeket felülvizsgálnák, akik bizonyos rászorultsági alapon kapnak támogatást (pl. 8 gyerek miatt) annak csökkentség minimálisabbra, hogy a gyerekcsinálásból-megélést kiküszöböljük és pénz helyett természetbeni juttatásokat pl. kajajegyet, utalványokat kapjanak, amiket nem lehet elverni játékgépre, alkoholra meg cigire.

Az országnak pikk-pakk jobb sora lenne -ha nem lopják szét azonnal a pénzt a politikusok-, és ha utána még mindig kellene megszorítás, ami természetesen megint csak az adófizető kispolgárokat érintené, az sem lenne túl drasztikus.

De hát ez csak egy álom. Amíg a kismamákat, nyugdíjasokat, kisembereket megszorítják, értelmetlen helyekre döntik a pénzt, a válság ellenére az abortuszt méginkább támogatják. A cél az, hogy fogyjon a magyar, ki nem hajlandó még észrevenni?

2009. ápr. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!