Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed a felsőoktatás...

Mi a véleményed a felsőoktatást érintő változtatásokról?

Figyelt kérdés
Legfőképp arról, hogy az államilag támogatott helyek csökkentésével éppen szembemegyünk az európai sztenderddel, és hogy téged, kedves 2012-ben és utána felvételiző, amíg ezelőtt simán felvettek volna államilag támogatottra, most már keményen perkálhatod a százezreket?
2011. szept. 3. 17:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
60%
A jó kur‌va anyjukat most már....
2011. szept. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
67%
Ez alapjáraton nem is gond. Mindig is vitatott téma az egyetemek/főiskolák körén az a néhány szakma amikről rendre ezrek végeznek évente (büfészakok) miközben hiány van jó néhány szakon (pl mérnök). De a dolog rossz oldala, hogy látszik megint inkább a pénz és nem az ésszerűség döntött, hiszen talán pont itt a politika rovatban vagy talán inkább a magyar iskolák rovatban olvastam egy kérdésnél, hogy a mérnöki szakokon is húznak egyet.
2011. szept. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
61%

Én nem bánom, hogy csökkentik a helyeket, remélem ez a színvonal emelkedésével is együtt jár, mert ma sajnos nagyon buta diákokat is felvesznek az egyetemre, akik nem akarnak tanulni.

Nem vagyok népszerű vele tudom, de én 400ra emelném az államilag támogatott képzésekre a minimum ponthatárt. Azt nem olyan nehéz elérni, ha az ember akarja. És felezném a létszámot.

2011. szept. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
77%

Nem jol latod.

Nem perkalni kell, hanem kemenyebben tanulni es bar nem siman, de be fogsz kerulni.

Aztan talan fog is erni valamit a diplomad, mert ez a "siman" bekerulos dolog sehogy nem jo.

Bar tudom, neked az lenne a jo, ha csak ugy siman a kezedbe nyomnak a diplomat, aztan meg csodalkozol, h semmit nem er, mert minden hulyenek van...

2011. szept. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Harmadik, csak nem te is úgy gondolod, hogyha most kevesebb egyetemista lesz, akkor az növelni fogja a a viszonylag értéktelen diplomád értékét?


Ha erről van szó, akkor kifejtem, ha nem, akkor lényegtelen az egész.

2011. szept. 3. 17:46
 6/28 A kérdező kommentje:
4. ez neked is szól.
2011. szept. 3. 17:46
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Ettől miért emelkedne a színvonal? Ettől még ugyan olyan tudással lehet végezni, mint eddig csak kevesebb embernek. Nem a bemeneti feltételeket kell szigorítani, hanem a kimenetit. Bárki próbálhassa meg, aki szeretné, de keményebb szűrőrendszerrel csak a mostani 4es 5ös szintűek tudnának végezni.
2011. szept. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
74%

Harmadik vagyok. Egyrészt fogalmad sincs, milyen a diplomám értéke, így ne ítélkezz.

Másrészt átéltem azt, amikor a felkészületlen és/vagy nehéz felfogású diákok igenis hátráltatták a tanárt a tanításban. No meg a közösen végzendő munkákban is rengeteg időm elment például csak arra, hogy a helyesírási, stilisztikai hibákat, valamint a konkrét tárgyi tévedéseket javítsam a társam munkájában.

Nem is feltétlen a diploma értékéről van itt szó. De ilyen emberek ne kerülhessenek magasabb munkakörökbe, mert alkalmatlanok rá. Ez ilyen egyszerű.


Sértegethetsz nyugodtan, bár szerintem előremutatóbb volna intelligens ember módjára érvelni.

2011. szept. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
A kérdésemre nem válaszoltál, de gyanítom, hogy abban reménykedsz, amit mondtam, tehát a válasz valószínűleg igen. De amíg nem kapok konkrét választ, addig nem koptatom a gombjaimat.
2011. szept. 3. 17:56
 10/28 anonim ***** válasza:
90%

Jogos, explicite valóban nem válaszoltam a kérdésedre.

A válaszom: nem.


Bővebben: néhány éven belül még egy diplomát tervezek csinálni. Abban reménykedem, hogy addigra emelkedik az oktatás színvonala, így nem fogom annyi diáktársammal kapcsolatban érezni az "őt komolyan minek vették egyáltalán fel?" érzést. És nem kell majd a hibáit javítanom közös munka esetén.

2011. szept. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!