Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek Hoffman...

Mi a véleményetek Hoffman Rózsa azon intézkedéséről? Szerződést kell kötnöd arról, hogy ha államilag támogatott képzésen akarsz részt venni, pár évig "tenned kell valamit a közösségért" ergo nem mehetsz külföldre.

Figyelt kérdés
Kedves Hoffman Rózsa:Benne lesz a szerződésben hogy a diplomámnak megfelelő munkát biztosítanak nekem itthon? Vagy mehetek a Mcdonaldsba 3-4 év főiskola/egyetem után?
2011. szept. 4. 10:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%

Majd jön ide a trollsereg, akik szerint ez fantasztikus intézkedés, mert hogy élőőősködnek blabla.


Véleményem szerint ez alapvető emberi jogokat korlátoz, ugyanis ha a közösségben már nem vagyok képes arra, hogy jobban tudjak élni, korlátozottak a lehetőségeim, akkor az életösztönöm alapján nyilván elmegyek máshova. (aztán vissza is jöhetek)

Ehhez pedig jogom van, kötelezettségem pedig az, hogy a lehető legjobbat hozzam ki magamból, fizessek adót OTT AHOL ÉLEK ÉS DOLGOZOM

Ez a Kádár-rendszerben is "oktatáspolitikus" őskőkori maradvány pedig igazán eltűnhetne már a retkes f@szba!


":Benne lesz a szerződésben hogy a diplomámnak megfelelő munkát biztosítanak nekem itthon?"


Ez alapból hülyeség,mivel a diploma (a legtöbb) nem jogosít fel konkrét munkakör betöltésére, csupán körülhatárol egy bizonyos területet. Ezáltal mobilabb, ezért lehet vele jobban (vagy rosszabban) keresni.

2011. szept. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%

Nem önálló ötlet, sokországban így van. Köthetsz ilyen "hűségnyilatkozatot" annyival megtoldva, hogy mehetsz máshová is, ha meggondoltad magad, de akkor vissza kell fizetned az oktatás költségét.

Ha nem írod alá,akkor helyből fizetős a felsőoktatás.

Tehát ez nem újdonság,sok országban így van

2011. szept. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%

"Tehát ez nem újdonság,sok országban így van"


nem éppen a követendő példa.

Talán "büntetés" helyett azon kéne fáradozniuk, hogy megérje itthon maradni azoknak, akik el akarnak menni!

2011. szept. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
57%
Az a nyers igazság, hogy szarok én a közösségre, amit magamnak megszereztem tudást, azt csakis a magam javára szeretném kamatoztatni. És pont leszarom azt is, hogy mennyi pénzt fizetett ki az állam ennek a támogatására.
2011. szept. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%
Azért ez nem túl szimpatikus hozzáállás kedves másik 63%-os, de praktikusabb ilyen egyszerűen szemlélni a világot, elismerem
2011. szept. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
57%

már régen be kellett volna vezetni a tandíjat.


Akinek nincs rá pénze, pályázhatna állami, vagy magán ösztöndíjra.


Ezért cserében aláír X évet az ösztöndíjat adó cégnek, vagy az államnak.


Ez sok országban működik, itt is sikerült volna...

2011. szept. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%
Bizony van benne logika. Az mégsem működik, hogy valaki az adófizetők pénzéből (igen sok pénzéből) felsőfokú végzettséget szerez, aztán kimegy külföldre, itthon meg nincs munkaerő. Vagy hívhatunk Romániából, Afrikából.
2011. szept. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
91%

Igen ám, csak akkor minek a tandíj?

Milyen jogon íratnak velem valamit alá, mikor elvileg ha elértem azt a szintet, hogy államilag tanulhassak, attól az életemnek a saját kezemben kéne lennie.

Az ösztöndíjrendszer pedig csak egy dologhoz vezet:

1. aki gazdag az úgyis bejut

2. korlátozottabb lenne a férőhely még jobban. Aki szegény, de szorgalmas vagy tehetséges és nem jut neki hely az ösztöndíjakban, mentességben, az veheti fel a hitelt, az ám a jó világ...

3. az oktatási rendszer problémája nem az egyetemeknél kezdődik, hanem már valahol az általánosban.

4. ez kissé bonyolultabb, minthogy így hasra ütés szerűen döntünk!


"Ezért cserében aláír X évet az ösztöndíjat adó cégnek, vagy az államnak. "


Ehhez a megfelelő hátteret is biztosítani ekll, de ez eszükbe sem jut.


" Az mégsem működik, hogy valaki az adófizetők pénzéből (igen sok pénzéből) felsőfokú végzettséget szerez"


Ez hibás logika. Ugyanis vélhetőleg a leendő felsőfokú képzésben résztvevő is fizethet adót, vagy a szülei stb.

Ez egy ciklikus rendszer.

2011. szept. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
59%

Ha valóban így lesz, nem érdekel, le fogom szarni és ki fogom magam szöktetni külföldre. Esetleg vasfüggönnyel ne kerítsük már körbe az országot hölgyek-urak? :) Ettől sem állunk már messze...

És a helyzet az, hogy engem sem izgat, mennyit finanszírozott az állam a diplomámból, az attól még nem lesz állami tulajdon, azt kezdek vele, amit csak akarok. Márpedig ha itthon nincs se munkahely, se bér, csak adó és hitel, akkor még büszke legyek arra, hogy itt maradhatok éhen halni? Elnézést, az én k.rva anyámat... :)

2011. szept. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
64%

Az, hogy mit tanulsz a te döntésed. Sehol nem biztosítja az állam az összed diplomás munkalehetőségét.

Olyan diplomát kell választani amivel tudod, hogy mit fogsz kezdeni.

nem állítom én sem, hogy ez a legjobb megoldás,én a tandíjat vezetném be, amit ki lehetne váltani x év munkával itthon.

2011. szept. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!