Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gázolaj jövedéki adójának...

Gázolaj jövedéki adójának emelése?

Figyelt kérdés
13 forinttal emeli a kormány a gázolaj literenkénti jövedéki adóját. Mi a véleményetek róla? Megint lesz akkora áremelkedés, hogy belerokkanunk.
2011. szept. 7. 09:03
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
39%
Nem lesz gond, legalább a munkahelyedre nem autóval fogsz menni, hanem tömegközlekedéssel vagy biciklivel. Így egészségesebb!
2011. szept. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Plusz ÁFA!
2011. szept. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 Sz1u ***** válasza:
72%

Nemhogy csökkentené (mint amiért ellezékben óbégatott), még emeli is! Hát, ha ezeknek van bőr a pofájukon.

Nem tudom volt-e már a TV-ben, de kiváncsi lennék a bejelentés mikéntjére (pl. rezzenéstelen arc, vagy a szokásos gúnyos vigyor Szíjjártó pofáján).


Tetszik, hogy belemagyarázzák a kedvezőtlen külső folyamatokba, holott egyszerűen csak elqrták az egykulcsos adóval. Mi meg fizetünk...

2011. szept. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
95%

Dehogyis! Ez a lényege... Amikor 190 Ft volt egy liter benzin, akkor is mindenki teletankolta a kocsit, meg most, amikor 380 Ft, akkor is. Az ember hamar adja fel a kényelmét. Erre alapoz a kormány, és ezért lesz belőle rengeteg bevétel, amit ha TÉNYLEG az államadósság csökkentésére fordít, akkor hajrá. Ha némán elnyeli, mint az MSZP, viszont.....


Egyébként ez a 13 ft tényleg nem kevés, de egy átlagos autóhasználó magánember 500-800 Ft-al fog többet fizetni. A cégeknek durva ez, aki mondjuk fuvarozással foglalkozik, és van 10-15 30-40 literes fogyasztású kamionja. Na nekik több millió, de akár 10 milliós tétel is lehet ez havonta.

2011. szept. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
85%

"Az ember hamar adja fel a kényelmét"


Az ember nem adja fel hamar a kényelmét - akartam írni. :)

2011. szept. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
40%

"Megint lesz akkora áremelkedés, hogy belerokkanunk."


Egész pontosan mekkora is?

13Ft az a 400-nak a 3%-a, ÁFÁval kb 4%-a. Egy termelő üzemnél a szállítási költség tehát 4%-kal emelkedik. Legyen a szállítási költség a teljes termék árának 10%-a, de akkor nem sok mindent csinálnak azzal a termékkel. Tehát a 10%-a emelkedik 4%-kal, vagyik 0,4%-os önköltségi áremelkedés lesz. Azaz a termék minden 100Ft-ja 40 fillérrel nő meg. Az összes többi áremelés meg kizrólag kifogás és nyerészkedés. Csak a péknek is könnyebb azt mondani, hogy azért emeli 4%-kal a kenyér árát, mert az a ***** kormány ennyivel emelte a gázolaj árát.

Ettől persze még mindig teljesen ellentétes a korábbi Fideszes nyilatkozatokkal az adóemelés. Viszont az volt ugyebár a kampány. Aki olcsóbb kenyérért szavazott rájuk, az finoman fogalmazva is eleve ***** volt, és ezen semmi sem változott.

2011. szept. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
38%

Az államadósságra fordítja a kormány, akkor azt én támogatom!


Túl kényelmesek vagyunk h mindenova autóba ülünk és nem számít mennyire szennyezzük a környezetünket, akkor is megyünk.


Én naponta 3 kilométert gyaloglok a munkahelyemre és kiszámoltam, hogy a családi kasszában 20 ezer forinttal több marad, mintha beülnék a dízeles autónkba.

2011. szept. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
70%

Gratula Viktornak!Ez f@sza!Pont hogy a csökkentésért kampányoltak választások előtt.Minden drágább lesz ezáltal,és sok cég fog tönkremenni,így nem lesz gazdasági növekedés!

Én régen fideszes voltam de már sokat csalódtam bennük,és ezzel szerintem sokan így vannak.Nemzeti kormányt ígértek,ehelyett egy kizsákmányoló csürhét látok akik csak bizonyos érdekkörök érdekeit szolgálják!EZ SZÉGYEN ÉS GYALÁZAT!!!

2011. szept. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
33%
tőlem mindjárt 500 ft is lehetne, legalább kevesebb kocsit kéne kerülgetni az úton
2011. szept. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 GereZsolt ***** válasza:
77%
"A gázolajat terhelő jövedéki adót is növelni fogja a kormány - fejtette ki Szijjártó Péter. Ennek kapcsán kiemelte: a gázolaj jövedéki adójának emelése a továbbgyűrűző hatása miatt a rendkívül drámai, hiszen a fuvarozók költségei növekedni fognak, ami azt jelenti, hogy a termékek szállítási költségei is emelkedni fognak, és ez a termékárakban meg fog jelenni."-Szíjjártó"Séró"Petike 2009. 03.13.
2011. szept. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!