Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valóban a jobb módban élőknek...

Valóban a jobb módban élőknek kedvez a kormány 180-as árfolyamon történő svájci frank hitel kiváltási tervezete?

Figyelt kérdés
2011. szept. 15. 12:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy gyönyörű összefoglaló, hosszú, de érdemes elolvasni.

[link]

2011. szept. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tekintve, hogy csak azok tudják egyben visszafizetni, akiknek amúgy is voltak megtakarításaik.

Ma Magyarországon a szegényebbeknek nincsen miből megtakarítani.

2011. szept. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
A terv szerint ugye forinthitelből is vissza lehet fizetni, ezért nem csak a jómódúaknak kedvez, bár igaz, a kérdés csak az, hogy ad-e a bank új hitelt.
2011. szept. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

"tekintve, hogy csak azok tudják egyben visszafizetni, akiknek amúgy is voltak megtakarításaik. "


Akinek megtakarítása van, az urambocsá' hülye lesz hitelt felvenni... Hitelt az (értelmes) ember nem azért vesz fel, mert van neki pénze, hanem azért, mert nincs...

2011. szept. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Akinek nincs megtakarítása, azért venne fel forinthitelt, hogy lényegében így "átváltsa" 180-as árfolyamon a devizahitelét. Nem jól értem? Igaz akkor hitelből hitelbe kerül, de akkor csökken a tartozása, persze le kell nyelnie amit veszít rajta az eredeti árfolyamhoz képest.
2011. szept. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

"Akinek megtakarítása van, az urambocsá' hülye lesz hitelt felvenni... Hitelt az (értelmes) ember nem azért vesz fel, mert van neki pénze, hanem azért, mert nincs..."


Jó nagy barom vagy, de egy Fiddertől nem is vártam mást .)

Ugye a vállalkozások nem szoktak hitelt felvenni?

Még akkor sem, ha a megtakarításait a vállalkozására fordítja, de szüksége van az induláshoz némi tőkére?

2011. szept. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

Igen egyértelműen a jómódúaknak kedvez a kormány ezzel a döntéssel. Hiszen akinek nincsen ennyi megtakartása, az forint hitelt vehetne fel ha felvehetne... Na itt kezdődik a story. Igen szeretnék végtörleszteni, de ahhoz, hogy a rögzitett árfolyamot igénybe tudjam venni, nekem kell egy forint hitel. Na én kérem, hogy adjanak, indul a procedúra, ingatlan érték önerő, stb...

És persze a bank ugyis azt fogja mondani hogy elutasitja a hitelkérelmet ilyen és ilyen indokkal. Akkor tehát kinek kedvez?

2011. szept. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
a gazdagoknak, jobb helyzetben élőknek, és ez engem nem is érdekelne, ha ennek következtében nem növekedne a fogyasztás, és annak következtében az árak is, mely egy hamis képet mutatna a társadalomról, míg az emberek 1ik fele a nyomor szélén esdekel, a másik fele meg biztos anyagi körülmények közt!
2011. szept. 16. 08:26
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi pl 150 alatt vettük fel, ha forinthitellel kiváltjuk akkor is nagyot veszítünk, mindent elveszítenénk amit eddig befizettünk, még a kormány kedvező árfolyamával is simán le kell nyelnünk több millió veszteséget, ahhoz, hogy nulláról kezdjük, és mindenünket fel kell áldozni az új hitel önerejéhez.

Engem viszont az nem zavar, hogy ha valaki zsebből kifizeti, sőt, ha örököl vagy csak úgy ajándékba kap egy szép nagy házat. Nem sajnálom senkitől, és nekem azért nem lesz jobb vagy rosszabb mert másnak több van. Ez nálunk nagyon tipikus, hogy szeretnénk, ha mindenkinek egyenlő lenne, de nem azt, hogy nekünk több legyen, hanem sokan azt szeretnék, ha már nekik nincs több, másnak se legyen. Ez a rossz megközelítés.

2011. szept. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!