Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a vállalkozó nem ad számlát...

Ha a vállalkozó nem ad számlát, az lopás bűntett?

Figyelt kérdés
2011. szept. 16. 05:00
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Nem, nem lopas, hanem adocsalas.
2011. szept. 16. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
közvetve végül is lopás, mert ugye nem fizeti be a bevétből az adót így az államnak kevesebb marad, a közintézmények, közegészségügy, transzferek stb.-re.. Tehát lehet hogy mind2 fél jól jár (vevő, vállalkozó) de az ilyen esetek miatt kényszerül az állam más eszközökhöz nyúlni, hogy behajtsa a be nem szedett adót, pl. növeli az áfát(mert kaját ugye veszünk), chipsadó, vizitdíj, privatizál(már amit még lehet), bankadó, ingatlanadó ahelyett, hogy az adócsalást börtönnel jutalmazná
2011. szept. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Az ilyen vállalkozók az okai közvetve annak hogy egyre képtelenebb adókat vezet be a kormány, ha mindenki tisztességes volna nem lenne rá szükség, és az államháztartás hiánya is csökkenhetne. Én a magam több mint havi 200 ezer forintos adómmal , minden külföldi cég számára számlaadással nem tartozom ezen emberek közé, ha rajtam múlna még a piaci kofákat is keményen megbüntetném, mert ők is hozzájárulnak ahhoz hogy kevesebb adó folyik be, nincs olyan hogy kis csalás vagy nagy csalás. Csalás van és kész.
2011. szept. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tisztelt kérdező! Ez adócsalás.
2011. szept. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%
Nekem a szocilaista önkormányzati képviselő nem adott számlát az építőanyagról, amit leszállítottak a városnak 210 millió forint értékben. Ő most lopott akkor?
2011. szept. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!