Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Baj-e, ha a jól dolgozó...

Baj-e, ha a jól dolgozó politikai vezetőknek van mit aprítaniuk a tejbe?

Figyelt kérdés
Ha azt mondják egy politikusra, hogy "van mit aprítania a tejbe", az mintha gazemberré minősítené az illetőt. Így lesz egyforma kormány és ellenzék. Holott én is azért dolgozom, hogy legyen mit aprítanom a tejbe. Jó munkáért jó pénzt várok, hogy eltartsam a családom, nyaraljak, nagyobb lakást, házat, autót vegyek. Gond-e, ha legális, adózott módon sokat keresek úgy, hogy a társadalom számára is hasznos teljesítményt nyújtok? És ha ezt politikusként teszem?
2009. ápr. 24. 07:32
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

mondj egy ilyen példát

neveket akarunk hallani

2009. ápr. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem akkor érdemli meg valaki a pénzt,ha jól dolgozik.EGy politikus pedig akkor dolgozik jól,ha az emberek életkörülménye javul,vagy legalább stagnálna a jelenlegi a helyzetben.De minden romlik gőzerővel,ezért én és a környezetemben élők se érezzük,hogy a politikusok jól dolgoznának,vagy megérdemelnék a fizetésüket!

Röviden ennyi!

2009. ápr. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Az még nem baj, ha a politikusok nagy fizetést kapnak, mindíg így volt, és mindíg így is lesz. De, azt mondod: "Jó munkáért jó pénzt várok", ebből következik, hogy sz@r munkáért meg nem fizetsz. Márpedig nálunk a politikusok távolról sem végeznek jó munkát, ezt mutatja az ország mostani állapota (és mielőtt bárki mondaná, nemcsak a kormányra, de az ellenzékre is értem mindezt).

Öszintén szólva a fenét se érdekelné, hogy mennyit keres egy politikus, ha nekem nem kéne lassan az legolcsóbb kenyeret venni, hogy spóroljak...

2009. ápr. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mutass egy "jól dolgozó politikai vezetőt"Ebben az országban nincs olyan szerintem,mert ha lenne nem így állna az ország.Különben meg is írtad azért csinálod h jól keress.Arról szó sincs h a népet akarod jól szolgálni,te is csak a zsebed akarod tömni"törvényes de nem etikus"módon ahogy teszi az összes politikus.
2009. ápr. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kérdés, hogy vádolhatja-e egyáltalán a politikusát az a hülye választó, aki szerint a legolcsóbb ember végzi majd a legjobb munkát.

Nem véletlen, hogy a magyar zsenik külföldre mentek érvényesülni, mert itthon elfojtották a tehetségüket. Ki a munkást nem becsüli, a jó munkát nem érdemli. Persze a nagy fizetés csak szükséges, de nem elégséges előfeltétele a jó politikusi teljesítménynek. Mivel Orbán Viktor jól dolgozott a társadalom érdekében, én szívesen adnék neki hivatalosan is bankigazgatói fizetést (évi nettó 250 milliót), Gyurcsány viszont ingyen se jöjjön vissza, mert nem lesz az jó a társadalomnak (még gordonka alakban sem).

Én a drágább és jobb szakembert választanám.

2009. ápr. 24. 14:23
 6/9 anonim ***** válasza:
Na látod most már rögtön a választó a hülye...Hitlerék is ezt mondták anno 45'-ben úgy kell a népnek minek választotta meg őket.Nem kell ez a duma.
2009. ápr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem a válaszadókat hülyézem. Az a választó, aki tudja, hogy ha autót keres, akkor nem a legolcsóbb lesz a legjobb szemrebbenés nélkül állítja, hogy politikusból meg igen. Bocs, erre még a propaganda sem mentség. Nincs erőszak a választások alatt, nincs háború, csak zsigeri válaszok és végig nem gondolt ügyek a fejekben. Nem véletlenül tartunk ott, ahol tartunk.
2009. ápr. 24. 17:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogy is mondta Széchenyi?Ne azt nézd a haza mit tehet érted,hanem te te mit tehetsz a hazáért.Te csak várd a nagy lóvét és az elismerést a semmiért.Nem csoda ha utálják a politikusokat belőled is süt h csak a pénzre hajtasz,hiába sértődsz meg.Amíg a becsületes emberek fizetéstől fizetésig élnek a drága politikusoknak sem szabadna milliókat v milliárdokat kaszálni.Az utolsó válaszod csak merő hazabeszélés,csak a saját érdekeid dominálnak látszik belőle.
2009. ápr. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha a dolgozó ember meg van fizetve tisztességesen, akkor nem baj, jelenleg nagyon nagy baj.
2009. ápr. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!