Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szavaznátok egy ilyen pártra?

Szavaznátok egy ilyen pártra?

Figyelt kérdés
Olyan párt kéne mely szerint a patriotizmus, és a jogegyenlőségen alapuló társadalom eszméje fontos egy országban. Gazdaságpolitikája inkább a belpiacot támogatja, de nem zárja ki teljes mértékben a szabad piacot.
2011. szept. 25. 23:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
9%
Az általad megjelölt irányvonal szimpatikus, de ez csupán egy szelete egy párt profiljának. Ha a fentiek a társadalmi esélyegyenlőség támogatásával, szolidaritással, demokratikus, európai szemlélettel, békés külpolitikával, az állam és az egyházak szétválasztásának igényével és jövőbe tekintő politikával társulnak, akkor örömmel támogatnék egy ilyen pártot.
2011. szept. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Az általad leírtak úgy gondolom beleférnek a nemzeti liberális párt liberális részébe :)

Alapvetőnek tekintem ezt én is, annyi kiegészítéssel, hogy az EU-s politikánk is legyen egy kicsit tökösebb, persze ne Orbán módra :)

Egyébként kapaszkodj, de innen vettem a leírást [link] :)


Elég furcsa egy fasiszta blogról venni a definíciót, de most így jött ki.

2011. szept. 25. 23:39
 3/16 A kérdező kommentje:

"Patrióta, aki jogot véd; nacionalista, aki jogot sért. A sovinizmus pedig a nemzeti tudat hiánya."

– Illyés Gyula

2011. szept. 25. 23:45
 4/16 Offthewall ***** válasza:
ö-ö. Illyés Gyula jó ember, és gondolkodó volt, de pont ez a legtöbbet idézett mondása oltári hülyeség számomra. A patrióta és a nacionalista de facto szinonimák, elvégre a náció, azaz nép, nemzet szóból ered az -ista végződés pedig valaminek a követése, szeretete, stb. rendszerint. innentől kezdve komolyabb társadalomtudományi, politológiai, és latin nyelvi ismeretek nélkül ki lehet találni, hogy minek a leírására is képződött ez a szó. Kb. ugyanaz mint a patrióta, talán 1 kicsit "keményebb" jelző. amire általában gondolnak(azoktól a vér neoliberálisoktól eltekintve akik direkt keverik és összemossák.) az a soviniszta. Én így módosítanám: Nacionalista, aki a saját népéért kiáll, soviniszta, aki más népeket indokolatlanul alázni próbál. Példa: 1 szlovák liberálisra(nem sokat ismerek névről, elnézést) nehezen mondható, hogy soviniszta, ellenben Jan Slota máris az-eközben nevezhető nacionalistának is. Míg nézzük a sokat szidott jobbikot itthon. Pl. Balczó Zoltán: Ő mikor mondott olyat, hogy a szlovákok el akarják foglalni Magyarországot? Vagy hogy tankkal kéne nekik menni? Vagy mikor alkottak törvényeket a magyarországi szlovák kisebbség nyelvhasználatának stb. akadályozására? Soha... Félreértés ne essék nem akarom a magyar jobboldalt mosdatni, itt is vannak soviniszták, csak az a parlamenten kívüli ellenzék, pl. Betyársereg stb. az hogy ők a jobbikkal kevésbé ellenszenvesek mint pl. 1 MSZP-vel, szerintem teljesen jogos. De attól még nem ugyanaz a 2 dolog. Gyanítom még nem hallottál sem az LMP, sem a Jobbik nevű formációkról(irónia :D) mivel az előbbi szóban, a második pedig tettekben(már amikor néha van rá módjuk) pont azt képviseli, amit leírtál. Amúgy én is nemzeti liberálisként definiálnám magam 1 normálisabb országban, pl. Kanada, Svájc stb. ott működik is ilyen. De miután itthon teljesen sz.r a helyzet ezért csak 1 gyökeres, mélyre hatoló garnitúra-szemlélet-orientáció váltás segíthet rajtunk. Ezt jelenti számomra(-és az alkesz-lumpi réteget leszámítva ami minden magyar pártnál ugyanígy jelen van) és még sok más jobbikos számára a nemzeti radikalizmus. Bocs a hosszú szövegért, nem vagyok tag vagy ilyesmi, ha lépéshelyzetbe kerülnek Ballikék, és nem cselekednek úgy, ahogy az elvárható, akkor én leszek az első aki bicepszezik majd a nyakukkal.
2011. szept. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

"Olyan párt kéne mely szerint a patriotizmus, és a jogegyenlőségen alapuló társadalom eszméje fontos egy országban."


Az összes magyarországi párt kénytelen a jogegyenlőséghez tartani magát, különben betiltják.


Az meg marha kevés, hogy egy párt a patriotizmust fontosnak tartsa. Abból még semmi sem következik arra nézve, hogy hogyan kormányoznának.


"Gazdaságpolitikája inkább a belpiacot támogatja"


Hogyan lehet egy piacot "támogatni"? Végiggondoltad, mit jelent a "piac" szó? :)))

2011. szept. 26. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

23:45


"Patrióta, aki jogot véd; nacionalista, aki jogot sért. A sovinizmus pedig a nemzeti tudat hiánya."


Hülyeség. A patriotizmus egy (érzelmi) attitűd, a nacionalizmus egy ideológia, a soviniszta meg bizonyos politikák értékelő jelzője. Valaki lehet nacionalista vagy akár soviniszta jó sok nemzeti tudattal is, meg anélkül is. Illyés Gyula nem volt egy politikai filozófus, ezért nem is csoda, ha jól összekuszálta a dolgokat.

2011. szept. 26. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

ma 00:12


patriotizmus: ez az, ami kb. mindenkiben megvan (kivéve nagyon kevés, főleg defektes emberekben): pozitív érzelmi viszonyulás ahhoz a környezethez és körülményekhez, ahonnan az illető jött. Amíg nem találták fel a nemzeteket, addig a falujához kötődött, a nemzeti kultúrák kialakulása után már a nemzetéhez is.


nacionalizmus: ez ideológia. Azt jelenti, hogy van egy "nemzet" nevű keret, ami lényeges, amiben gondolkodnunk kell. A nemzethez vagyunk lojálisak, a nemzet érdekét mozdítjuk elő, nemzetek versenyeznek egymással.


Természetesen az embernek lehetnek patrióta érzelmei a nemzetével szemben, de ez és a nacionalizmus akkor sem azonos. A különbség nem az, hogy melyik mennyire "kemény".


Végül a sovinizmusra többféle definíció van, az egyik kedvelt felfogás szerint az a lényege, hogy alapvetően negatív. Nem arról szól, hogy mihez viszonyulunk pozitívan (patriotizmus) vagy milyen vonatkoztatási keretet tartunk központinak (nacionalizmus), hanem arról, hogy kiket tartunk alacsonyabbrendűnek, kiket gyűlölünk, kik az ellenségeink stb.


Én szeretem ezt a definíciót, mert így lehet elkülöníteni az agresszív nacionalizmustól a sovinizmust.

2011. szept. 26. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Akkor válaszd az LMP-t vagy a Jobbikot.


Mind a kettő jogegyenlőségben gondolkodik.

Mind a kettő protekcionista gazdasági felfogás irányában akar tovább lépni csak a neve és a protekcionizmus mértéke eltérő. Aztán hogy mi lenne ha kormányozniuk kellene, hát az csak akkor derülhet ki.

2011. szept. 26. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

" A patrióta és a nacionalista de facto szinonimák,"


Nem, mivel a patrióta egy erkölcsi érzet, a nacionalizmus pedig politikai ideológia.

2011. szept. 26. 08:00
 10/16 A kérdező kommentje:

"Hogyan lehet egy piacot "támogatni"? "


Adócsökkentéssel, csökkentett bürokráciával, kedvezőbb pályázati rendszerrel stb.

2011. szept. 26. 08:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!