Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Na és mi a véleményed a...

Na és mi a véleményed a bedőlt hitelesek gettósításáról egy számukra kijelölt pusztaságban?

Figyelt kérdés
Számomra érthetetlen, hogy a kifizetetlen használt, illetve lelakott lakások nagyobb értéket képviseljenek, mint vadonat új házak megépítése frissen parcellázott területen, ahol még közműveket is ki kell építeni. Kinek, kiknek lesz ez megint óriási üzlet? Na és hol és ki fog munkát biztosítani a hirtelen oda telepített embereknek?
2011. okt. 5. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Jobb, mintha az utcán lennének.

Szerintem


ja és nekem senki nem tolja a p*csám alá a lakást, csak azért mert hitelt vettem fel...

Úgyhogy szerintem csak jól jártak a körülményekhez képest.

2011. okt. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Na és hol és ki fog munkát biztosítani a hirtelen oda telepített embereknek?"


Budapest


Kb. 1 óra az út Ócsáról

2011. okt. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem is ordas nagy baromság. Akkor már az új házakra, lakótelepekre szánt pénzekből beszállhatnának a részletekbe, annak is több értelme volna. Azoknak az embereknek már "van" házuk, vagy lakásuk.


Az más kérdés, hogy szerintem legtöbben a saját felelőtlenségüknek köszönhetik, hogy ilyen helyzetbe kerültek, tudniuk kellett, hogy milyen kockázattal jár a devizahitel.

2011. okt. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az állam megvehette volna a hitelesektől a házaikat,lakásaikat,és ők meg lakbért fizettek volna az ottlakásért.Ez sokkal egyszerűbb lett volna,mint milliárdokból értelmetlen gettót építeni a világ végén.
2011. okt. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%

"Az állam megvehette volna a hitelesektől a házaikat,lakásaikat,és ők meg lakbért fizettek volna az ottlakásért.Ez sokkal egyszerűbb lett volna,mint milliárdokból értelmetlen gettót építeni a világ végén."


Mivel lenne egyszeráűbb?


nekik így se, úgy se jó, mivel a lakbért sokkal rosszabb fizetni, mint a saját házadban lakni a világ végén.


Az más tészta, hogy nekik már volt házuk...

Elfogadták a feltételeket, vállalták a kockázatot, belebuktak.

Így legalább van fedél a fejük fölött és nem kell lakbért fizetni ,nem?


Én miért nem kapok csak úgy ilyen lakást?


jaaaa, mert nem adósítottam el magam...

2011. okt. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, ezek nem saját házak lennének, hanem bérlakások.
2011. okt. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt rosszul látod,nem kapják meg ingyen azokat a házakat,ott is lakbért kell fizetniük.
2011. okt. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Akkor is egyszerűbb volna a már meglévő, saját részre épített, vásárolt ingatlanok után bérleti díjat fizetni, mint egy olyan helyen, - ahová egyébként talán soha nem kívánkoztak - nem csekély pénzekért új házakat felépíteni. Megint csak azt kell mondjam: ez a húzás is arra lesz jó, hogy néhány emberkének a bankszámláját hízlalja.

Egyébként én is egy órányira lakom Budapesttől, de lassan már egy munkáltató sem hajlandó utazási költségtérítést is fizetni, ha helyben is megtalálja a munkaerőt. Ez saját tapasztalatom.

Egyébként nekem már szerencsére lejárt a lakásra felvett hitelem. Viszont hitelből főleg azok próbálnak lakáshoz jutni, akik saját erőből erre legfeljebb évtizedek múlva lennének csak képesek, vagy talán még akkor sem. Ez már nagyon régóta bevált módja az otthonteremtésnek. Arra pár éve még senki nem gondolt, hogy a törlesztő részletek akár meg is sokszorozódhatnak, erre még nem nagyon volt példa, és a legtöbb hitelvállaló sem pénzügyi szakértő.

Nekem most "csak" autó hitelem van, aminek szintén emelkedik a havi törlesztő részlete, emellett a futamidő sem akar csökkenni. Szóval én azért együtt érzek ezekkel az emberekkel, hiszen mi is hitelből tudtunk azelőtt is mindent megvásárolni. Egy albérlet ára sem volt kevesebb egy lakás törlesztő részleténél, ezért természetes, hogy sokkal inkább fizeti valaki a sajátját, mint egy albérletet.

2011. okt. 6. 11:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!