Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnátok egy ilyen...

Mit szólnátok egy ilyen hajléktalantörvényhez?

Figyelt kérdés

A hajléktalanoknak két választása lenne:


1. Bevonulni egy állam által vezetett börtönszerű intézménybe ahol közmunkáért cserébe kapnak kosztot és kvártélyt, meg készpénzt amit félretehetnek. Egy idő után a jó fizikumúaknak munkabiztosítás a katonaságnál és ipari, mezőgazdasági munkákban, az okosoknak továbbképzés majd szellemi munka


2. Bevonulni egy bizottság elé, aki megszűnteti a magyar állampolgárságukat majd kötelesek elhagyni az országot 48 órán belül



Talán durvának hangzik, de ne felejtsük el, hogy a mai Magyarországon hajléktalanok fagynak halálra az utcán és csövesfalvakat tartanak fent lakatlan területeken. Így legalább lehetőségük lenne a Központ segítségével visszaintegrálódni a normális életbe, vagy menekültjogot kérni egy másik országban.


2011. okt. 9. 21:52
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
mi jobb: szabadon meghalni vagy rabságban élni?
2011. okt. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

"rabságban élni?"


Egy szóval sem mondam, hogy nem mehetnének ki a Központból az utcára, ezt ti sillabizáltátok abból, hogy "börtönszerűt" irtam, amivel csak arra akartam utalni, hogy ugyanolyan minimumellátást kapnának, mint egy börtönben.


A leírásom további részeiről pedig megfeledkeztél, ahogy írtam, hogy hogyan próbálnák őket visszaintegrálni a normális életbe. Erőseknek fizikai munka, vagy katonai pálya felajánlása, okosoknak továbbképzést, majd szellemi munka.

2011. okt. 10. 22:29
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

"1. Bevonulni egy állam által vezetett börtönszerű intézménybe ahol közmunkáért cserébe kapnak kosztot és kvártélyt,"



Eddig eléggé munkatábor szerűnek tűnik,de Magyarországnak egyenlőre még ennyi lágerre sincs sincs pénze.


"meg készpénzt amit félretehetnek".


És mégis mennyit?

2000 forinttal kitörölhetik,ha 25000-ret adsz neki bár azzal se megy sokra ,de az államnak csinos kis kiadás lenne,Annál többet meg miből fizetnék.Beszüntetnék emiatt a közmunkát ,emiatt aki munkanélküli,de még nem hajléktalan annak is elvennéd a bevételszerzés lehetőségét.


"Egy idő után a jó fizikumúaknak munkabiztosítás a katonaságnál és ipari, mezőgazdasági munkákban, az okosoknak továbbképzés majd szellemi munka "


Általában aki az utcára kerül ,nem rendelkezik [már] egyik tulajdonsággal se ,így az egész egy demagóg hablaty.

Mellesleg ki határozná meg és hogyan hogy ki az erős meg ki az okos?


"2. Bevonulni egy bizottság elé, aki megszűnteti a magyar állampolgárságukat"


Minek erre egy külön bizottság? Majd az Okmányiroda megsemmisíti szépen.



"majd kötelesek elhagyni az országot 48 órán belül"


Akinek egy buszjegyre nincs pénze ,az hogy takarodik el 2 nap alatt ?


"Talán durvának hangzik,"


Csak szimplán hülyeség


"de ne felejtsük el, hogy a mai Magyarországon hajléktalanok fagynak halálra"


Nem feleltjük el,van lehetőség a hajléktalanszállóra menni.[bár ott kirabolnak ,megvernek stb]De mivel nem tudunk minden hajléktalan mellé egy biztonsági őrt tenni ,ezért ez nem járható út.


" az utcán és csövesfalvakat tartanak fent lakatlan területeken."


Ezzel speciel mi bajod van?


"Így legalább lehetőségük lenne a Központ segítségével visszaintegrálódni a normális életbe"


Már kifejtettem hogy miért nem jó ez.


"vagy menekültjogot kérni egy másik országban."

Már miért fogadnák be őket,így is elég bajuk van már a bevándorlókkal,

Szakképzetlen [ vagy olyan szakmát űz ami nem keresett]minek kéne nekik.

Amúgy a menedékstátusz nem végleges állapot és nem azért kérik általában mert "csövesek".


Kéredző ,mivel feltételezem hogy egy érettséginél nincs többed[vagy inkább még az sincs] ,ezért javasolnám ,hogy a politika rovat színvonalának rontása helyett[mivel rontják itt még elegen]

megkérlek hogy inkább olvass egy könyvet .

2011. okt. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Egyetértek.
2011. dec. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:

"Nem tudom mitől gondoljátok ezt az egészet olyan szörnyűnek. Ha én hajléktalan lennék, kérdezni se kéne, hogy bevonuljak a Központba. "


A jelentős különbség az, hogy te NEM vagy hajléktalan, tehát FOGALMAD SINCS, hogy egy valóban hajléktalan mit érez, mit gondol, mi a véleménye erről. Szóval a hiba itt van. Neked van a fejed fölött ház, és meleg a szobádban, így más szemszögből látsz és döntesz dolgok felett. Nem feltétlenül ezt csinálná az is, aki kint van. Ha feltételezésekbe bocsátkozunk, hogy "én ezt tenném, ha...", akkor még nem biztos, hogy az a döntés "születik", amit valóban meghozna egy, az adott szituációban élő ember.

2012. márc. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!